Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-07-2025, 10:52

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-03-2011, 10:18 
Offline

Rejestracja: 02-01-2011, 22:40
Posty: 23
Witam Kolegów.
Moje auto to 2,0 TD automat (4-stopniowy).
Pytanie dotyczy właśnie skrzyni.Czy jest techniczna możliwość ustawienia momentu (np.przy danych obr.silnika)załączania się biegów.Chodzi mi głównie o ostatni bieg , który włącza się przy prędkości ok.80 km/h tj.przy miej więcej 3 tyś obr/min.Motor ma 75KM ale nienajgorszy mom.obr.
Ostatni bieg mógłby się załączać moim zdaniem przy ok.2 tyś obr/min i autko jechałoby dobrze.Ma to duże znaczenie w jeździe po mieście , gdzie obrotomierz stoi na 2,5 tyś obr. a mógłby np na 1.8-2.0 obr.Byłoby ciszej no i zapewne oszczędniej.
Jeżeli ktoś ma informacje w temacie to proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-03-2011, 13:19 
Offline

Rejestracja: 08-11-2010, 15:08
Posty: 333
To gdzie sie wlacza natepny bieg zalezy od tego jak jest wcisnieta przepustnica i czy jest wylaczony over drive.
Mozna zmienic w sofcie sterownika lub manualnie operujac przepustnica..


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-03-2011, 20:06 
Offline

Rejestracja: 02-01-2011, 22:40
Posty: 23
Położenie przepustnicy owszem decyduje o tym na jakim biegu jedziemy tyle ,że jest to ustawione w pewnym cyklu.Przecież przy np.2tyś.obr.jadę na dwójce a po rozpędzeniu auta z tą samą prędkością obrotową jadę na trójce.Ja stosuję taką techn.jazdy: rozpędzam się wciskając gaz. Lekko go odpuszczam , wskakuje następny bieg itd aż do przedostatniego biegu.Potem za "chiny"nie chce wcześniej wskoczyć czwórka niż osiągnie 80km/h.Motor kręci się do prawie 3tyś obr.Kiedy już zapnie się czwórka i jadę sobie w miarę komfortowo , wystrczy że prędkość spadnie do 75km/h i od razu zrzuca o bieg niżej i od nowa to samo.
Nie do końca wiem o co chodzi z tym softem.Jest sterownik na zewn.obud.skrzyni do którego wchodzi wiązka elektryczna ale nie wiem czy w aucie z 1996 roku można coś zrobić od strony elektroniki jeżeli chodzi o ustawienia skrzyni.


Na górę
 Tytuł:
Post: 19-03-2011, 08:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-11-2010, 19:08
Posty: 639
Lokalizacja: Wisła
Biegami steruje elektronika,na podstawie sygnałów z czujnika prędkości,oraz czujnika położenia przepustnicy (TPS)
Algorytm zaszyty jest w sterowniku i nie sądze aby ktokolwiek oprócz producenta był w stanie to zmienić :roll:


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2011, 12:58 
Offline

Rejestracja: 08-11-2010, 15:08
Posty: 333
Jezeli to 96 rok to nie jest to GV a vitara - mam racje?
W takim przypadku bedziesz mial skrzynie sterowana podcisnieniowo/hydraulicznie. I tutaj mozna troche grzebnac.
Musisz poszukac informacji o ustawianiu takich skrzyn w sieci.

Zreszta do skrzyn biegow istnieja zamienne sterowniki zmieniajace cha-ke. Ale tego trzeba raczej szukac za oceanem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-03-2011, 22:18 
Offline

Rejestracja: 02-01-2011, 22:40
Posty: 23
Dzięki bst za info. Swoją drogą dałem ciała w moim poście nie podając rocznika auta. :skromny:
Pozdrawiam.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]