Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 17:07

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-05-2021, 16:27 
Offline

Rejestracja: 23-05-2021, 14:26
Posty: 7
Suzuki: Vitara
Cześć,
Jestem zdecydowana na zakup Vitary. (Pierwotnie byłam zainteresowana ASX-em, ale przez pół roku nie znalazłam nic. Wszystko albo stare albo nowe.)
Benzyna, celuję w rocznik 2016-2017 (czy 2018 ma już wbudowany filtr GPF?)
Jak do tej pory interesowałam się tylko manualem, ale zaczynam rozważać automat - ale strasznie się boję kosztów eksploatacji i ewentualnych usterek drogich w naprawie - podpowiecie coś? Może moje obawy są zupełnie bezpodstawne?
Gdzieś na forum Hondy CR-V się naczytałam, by unikać automatu szerokim łukiem, bo jak się popsuje to mało kto umie naprawić, a jak już to koszty są ogromne - ale to się tyczyło konkretnie tamtego modelu.
Głównie jeżdzę obwodnicami, ale w miasto też czasem wjeżdżam.
Dzwoniłam do serwisu Suzuki we Wrocławiu to uspokajali, że nie zarejestrowali żadnych problemów ani w manualu ani w automacie.
Nie szukam perełki/"igły" z zewnątrz, bo wiem, że kilkuletnie auto będzie nosiło normalne ślady użytkowania, ale zależy mi na zadbanym silniku, a nie bubla, którego się ktoś pozbywa, bo mu się zaczął psuć. Będę wozić nim dwoje dzieci, stąd moje obawy.
Za dużo wymagam?
Może ktoś z obecnych forumowiczów planuje swoją sprzedać? Przekopałam forum i nie znalazłam żadnej aktualnej oferty.

I co myślicie na temat AAAauto? Naczytałam się, że tylko desperat sprzedaje auto do komisu i tylko desperat auto w komisie kupuje.
Mają ich sporo w ofercie, więcej niż na otomoto w sumie... :niewiem:
Jadę jutro we Wrocławiu u nich pooglądać jakąś białą z 2016r w automacie (ok. 50tyś przebiegu, serwisowana w ASO, Polski salon)

Edycja - usunięcie linków. Czoboki

Będę Wam wdzięczna za wszelkie uwagi, wskazówki, polecenia. :uznanie:

Pozdrawiam,
Ania


Na górę
Post: 27-05-2021, 21:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nie wiem dlaczego wygląda mi to na reklamę, dlatego usunąłem linki posta powyżej. ;)
Jeśli się mylę to przepraszam. :)

Proszę poczytać forum. Jest bardzo dużo informacji o Vitarach i na pewno znajdziesz odpowiedź na pytania.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 27-05-2021, 23:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:59
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Suzuki: Baleno
annakatarzyna pisze:
I co myślicie na temat AAAauto?

To zwykły komis, od innych różni się tylko tym, że ma więcej samochodów w ofercie sprzedaży.


Na górę
Post: 28-05-2021, 07:47 
Offline

Rejestracja: 23-05-2021, 14:26
Posty: 7
Suzuki: Vitara
czoboki pisze:
Nie wiem dlaczego wygląda mi to na reklamę, dlatego usunąłem linki posta powyżej. ;)
Jeśli się mylę to przepraszam. :)

Chyba nie byliby zadowoleni z takiej reklamy z tekstem o tych desperatach :lol:

no ok komis jak komis, ale czy w ogóle warto brać ich pod uwagę?

Jak rozmawiałam z Panem z serwisu to powiedział, że nawet jakby auto było po dzwonie i wystrzeliły poduszki, gdzie wymieniono je + moduł i nie będzie błędów w kompie, a ktoś naprawił auto poza ASO to jest to wg niego nie do wykrycia także ani od osoby prywatnej ani z komisu gwarancji mieć nie będę :niewiem: (jeny jakie długie zdanie na wydechu :lol: :lol: sorry)

No właśnie przekopałam forum, wszystkie linki i posty :niewiem:
Trochę po cichu liczyłam jednak, że trafię tu na kogoś ktos sprzedaje/chce sprzedać auto i jako stały forumowicz będzie pewniejszym gruntem. :roll:


Na górę
Post: 28-05-2021, 08:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Z każdą używką trzeba jechać do mechanika i sprawdzić. Jak było robione to pewnych rzeczy przed fachowcem nie ukryją. Problem w tym, że taki duży komis może mieć znajomych mechaników w promieniu kilkunastu kilometrów.
Dzwony można czasem wykryć po numerze VIN w wyszukiwarkach, ale oczywiście gwarancji, że wykryje się wszystko nie ma.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 28-05-2021, 14:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
annakatarzyna pisze:
...


Przepraszam za niecne podejrzenia. :skromny:

Niestety ciężko odróżnić reklamę od rzeczywistej potrzeby piszącego. ;)
Co do formy reklamy, to trudno powiedzieć. Dziwne czasy nastały. ;)

Odnośnie tej firmy, to słyszałem skrajne opnie. Trzeba pamiętać, że to sieć, a nie jedna firma i opinie o komisach w jednym mieście, mają się nijak do komisów w innym mieście.

Jedno co mogę doradzić, to iść z kimś, kto coś o autach wie i będzie w stanie ostudzić emocje kupującego. :)

Warto rozważyć auta po leasingu. Wbrew pozorom nie muszą być to zajeżdżone auta, szczególnie takie jak Vitara II.

W dziale Vitara II powinnaś znaleźć jakieś informacje, ale sądzę, że i tu pojawią się, kolejne konkretne wpisy. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 28-05-2021, 15:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
AAA moim zdaniem ma fatalną obsługę, jakiś dziwny system sprzedaży - byłem nie podobało mi się kompletnie. (zarówno jako kupujący jak i sprzedający). Czułem się tam wyjątkowo niekomfortowo.

Jak auto na jazdy podmiejskie to poluj na 1.0T. Sprawdza się o wiele lepiej niż stary 1.6.
Jaki masz budżet?

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 29-05-2021, 21:33 
Offline

Rejestracja: 23-05-2021, 14:26
Posty: 7
Suzuki: Vitara
czoboki pisze:
Przepraszam za niecne podejrzenia. :skromny:


Spoko spoko, taką masz rolę. :)

Pojawiło się coś takiego u nas we Wrocławiu:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... DRkbD.html

Byłam, oglądałam, jeździłam: luzów w kierownicy (wyczytałam tu na forum) nie wyczułam, ale nie miałam możliwości rozpędzić go szybciej niż 100-110 km/h (może przez chwile dobiło do 120), ale fakt faktem troszkę mułowaty (absolutnie nie marudzę :aniolek: )

Ponoć auto zostawione w rozliczeniu, pierwszy właściciel wymienił auto na nowe, większe ze względu na trzecie dziecko.
Auto nawet zadbane, czyste. Ma jakieś mini odpryski na szybie, jeden mały na masce i z zarysowany przód na zderzaku nad halogenem, ale skoro to plastik to rozumiem, że nic się z tym nie będzie działo[?] Cena nie jest do negocjacji. Co uważacie? Zawyżona czy brać bez marudzenia? I nie chodzi tu o budżet tylko o to czy najzwyczajniej nie zdzierają kasy[/quote]

Remote pisze:
AAA moim zdaniem ma fatalną obsługę, jakiś dziwny system sprzedaży - byłem nie podobało mi się kompletnie. (zarówno jako kupujący jak i sprzedający). Czułem się tam wyjątkowo niekomfortowo.

Jak auto na jazdy podmiejskie to poluj na 1.0T. Sprawdza się o wiele lepiej niż stary 1.6.
Jaki masz budżet?


Budżet miał nie przekroczyć 50k albo chociaż 60k, ale widzę że się nie da, coś za coś albo niższa kasa albo młodszy rocznik.
Mąż mnie bardzo namawia na wolnossący jako, że niby trwalsza z niego jednostka niż turbo. :niewiem:


Na górę
Post: 30-05-2021, 07:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
1.6 jest stosunkowo "mułowaty", szczególnie gdy mamy porównanie do silników turbo (diesel czy benzyna), a do tego wersja z napędem tylko na przód nie ma trybu SPORT, który zapewnia nieco lepszą dynamikę.

Od tego z ogłoszenia wyżej zdecydowanie wolałbym coś takiego:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... d011272f40

Lepsze wyposażenie, silnik, napęd 4x4 (jeżeli Wrocław, to pewnie w górach jesteś częściej ;) ).
Silnika 1.4 Suzuki raczej też nie zajeździsz :)


Na górę
Post: 30-05-2021, 10:37 
Offline

Rejestracja: 23-05-2021, 14:26
Posty: 7
Suzuki: Vitara
Avalanche pisze:
1.6 jest stosunkowo "mułowaty", szczególnie gdy mamy porównanie do silników turbo (diesel czy benzyna), a do tego wersja z napędem tylko na przód nie ma trybu SPORT, który zapewnia nieco lepszą dynamikę.

Od tego z ogłoszenia wyżej zdecydowanie wolałbym coś takiego:
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... d011272f40

Lepsze wyposażenie, silnik, napęd 4x4 (jeżeli Wrocław, to pewnie w górach jesteś częściej ;) ).
Silnika 1.4 Suzuki raczej też nie zajeździsz :)



nooo jest piękny, ale ponad 25 tys rocznie jak na 4 letnie auto to nie będzie zbyt wyeksploatowany?
Nie ukrywam, że wolałabym 4x4, ale czy nie padnie w nim to całe turbo?
Wolnossący jest mułowaty, ale nie ma w nim co paść :?: :?: :?:


Na górę
Post: 30-05-2021, 11:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Turbo nie należy się bać, jednak trzeba zadbać aby paliwo było dobrej jakości i pamiętać o odpowiednim momencie wyłączenia silnika po podróży. Jak ktoś wcześniej używał, trudno powiedzieć.


Na górę
Post: 30-05-2021, 14:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
Regeneracja/naprawa turbo to 800-1000 pln. Wytrzymuje ok 150tys km.
Strasznie drogie te używki. Ten 1.6 z ogłoszenia 4 lata temu w salonie kosztował ok 67-69 tys pln. ;)

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 30-05-2021, 16:22 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Wg Eurotaksu, czy co tam mają w ubezpieczalni, moja 2017 jest warta jakieś 55 tys.
Też mnie dziwią ten ceny w ogłoszeniach.


Na górę
Post: 30-05-2021, 16:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1503
Suzuki: TM3 LR Highland
No i 55 można dać, więcej to kompletnie bez sensu.

Za 66 tys to sobie kup nową Kia Stonic 1.0T 100KM. 5 lat gwarancji (niby jest 7 ale te 2 ostatnie to już sporo wyłączeń)

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stoni ... 0216337bc5

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 31-05-2021, 09:45 
Offline

Rejestracja: 23-05-2021, 14:26
Posty: 7
Suzuki: Vitara
Iron pisze:
Turbo nie należy się bać, jednak trzeba zadbać aby paliwo było dobrej jakości i pamiętać o odpowiednim momencie wyłączenia silnika po podróży.


Chodzi o to, że przy turbo nie powinno się od razu gasić silnika po zaparkowaniu tylko trzeba chwilę odczekać? Oto chodzi?

Dobre paliwo w sensie 98 ze sprawdzonej stacji po prostu, tak?
13 lat jeżdzę tylko dieslami, dlatego jestem nieobyta z benzyniakami.
Mój ojciec do tej pory kręci nosem jak słyszy, że nigdy więcej diesla nie kupię. :roll:

Remote pisze:
Regeneracja/naprawa turbo to 800-1000 pln. Wytrzymuje ok 150tys km.
Strasznie drogie te używki. Ten 1.6 z ogłoszenia 4 lata temu w salonie kosztował ok 67-69 tys pln. ;)


Dziękuję bardzo ! Właśnie o to mi chodziło.
Po obejrzeniu auta też wyceniłam go na około 55 tyś (szukam auta od ponad pół roku, więc sporo się już naoglądałam i mam wrażenie, że na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy ceny bardzo podskoczyły) i 65900 wydało mi się mocno wygórowane. Niestety nie mam wglądu do cennika z 2017r dlatego zależało mi na waszych wypowiedziach, bo jak kupowaliście auto w tamtych latach to lepiej jesteście zorientowani.

Dostałam propozycję od użytkownika forum auta z 2019r, które ma na sprzedaż i jakoś czuje się pewniej kupując auto od forumowicza niż z komisu.
Nadal mam obawy przed turbo, ale staram się oswoić z tematem.


Na górę
Post: 31-05-2021, 10:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
98 może być chrzczone tak jak i 95. Chodzi o dobrą stację. 98 wcale nie jest lepsze (dyskusja na inny wątek).
Co do trwałości turbiny - nowa vitara raczej nie jest kupowana do upalania, więc o ile ryzyko istnieje, to jest niewielkie.
Diesle były fajne, ale niestety ekologia znacząco ograniczyła ich trwałość i wygodę użytkowania. Sam przesiadłem się na benzynę po 16 latach.
Ceny idą w górę, bo brakuje towaru. Zwykłe prawa ekonomii. Poza tym na wiosnę zwykle jest nieco drożej niż na jesieni. Jeśli ustabilizuje się rynek i odpuści covid, to na jesieni może być co wybierać. Z drugiej strony, jak walnie inflacja, to ceny wcale nie muszą spaść. Za dużo czynników, aby prognozować wiarygodnie. Na zachodzie Europy też dostali po kieszeniach, więc wolniej wymieniają auta.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 31-05-2021, 21:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
annakatarzyna


Tak trzeba odczekać.

Miałem na myśli nie oktany ale czystość paliwa.


Na górę
Post: 01-06-2021, 09:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
annakatarzyna pisze:
Chodzi o to, że przy turbo nie powinno się od razu gasić silnika po zaparkowaniu tylko trzeba chwilę odczekać?

13 lat jeżdzę tylko dieslami, dlatego jestem nieobyta z benzyniakami.

Nie powinno się gasić od razu po intensywnej jeździe, i nie ma znaczenia, czy to turbo diesel czy turbo benzyna.
Jeśli 13 lat jeździsz dieselami, to jest nikła szansa, że nie miałaś turbo...

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 02-06-2021, 16:52 
Offline

Rejestracja: 23-05-2021, 14:26
Posty: 7
Suzuki: Vitara
DS pisze:
Nie powinno się gasić od razu po intensywnej jeździe, i nie ma znaczenia, czy to turbo diesel czy turbo benzyna.
Jeśli 13 lat jeździsz dieselami, to jest nikła szansa, że nie miałaś turbo...

Haha, miałam! I akurat z turbo mi się nic nie działo gorzej z zaworem egr :sciana:
A co myślicie o tej ofercie?
https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-vi ... llery-grid
Tylko musiałabym zobaczyć zdjecia co tam było z tymi drzwiami, czy raczej traktować to auto już jako powypadkowe? :ostrzezenie1:


Na górę
Post: 02-06-2021, 17:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nie ma co się bać aut tzw "powypadkowych". Jeśli jest dobrze zrobione, z dokumentacją co było uszkodzone, to na 99% będzie ok.

Napisał, że robione w ASO, to wystarczy poprosić o informację co było robione.

To jest leasing do przejęcia.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 04-06-2021, 15:48 
Offline

Rejestracja: 23-05-2021, 14:26
Posty: 7
Suzuki: Vitara
Dzieki Wam wszystkim za pomoc i wskazówki :uznanie: . Koniec końców nie znalazłam nic ciekawego i skończyłam w salonie Suzuki, wybrałam miękką hybrydę z napędem 4x4. :szok:


Na górę
Post: 05-06-2021, 22:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Gratulacje! :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]