Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-05-2021, 20:57 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 26
Cześć,

chcę zamienić moją Vicię na nowszy model.

Chcę 4x4 i 6-go biegu - to tak naprawdę powód zmiany.

I teraz pytanie, co wziąć. Chcę to zrobić na dniach.

Moja Vicia to 2WD, 2017, Premium.

Rozważam Vicię 2021 4WD Premium lub SX4 S-Cross 2021 4WD Premium.

Kurde - podobają mi się te "bajery" z cyklu asystenty jazdy, pasa, martwego pola itd.

SX tego nie ma. Ale SX ma moja żona i lepiej mi się jeździ (na trasie, w mieście na A4...). Wygodniej. I więcej miejsca.

Podpowiedzcie coś - co byście zrobili?

PS. Jestem z Sanoka, jakby ktoś chciał kupić moją Vitarę (salon PL, 1-szy właściciel, garaż, zegar, osłony boczne, przednie, chlapacze), dajcie znać.


Na górę
Post: 03-05-2021, 07:23 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Jak żona ma, to po co drugi?
Chyba, że nową generację, która ma podobno pojawić się na jesień. Ale to nie jest "na dniach"...

Więc moim zdaniem Vitara.


Na górę
Post: 03-05-2021, 08:12 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 26
Żony auto jest użytkowane głównie przez nią. Ma ok 70 k przejechane i użytkujemy głównie na miejscu.

Ja częściej jadę na trasę, drogi krajowe i autostrada.

Stad 6-bieg. 4x4 przy nowym to po prostu konieczność, u nas zimy są ciut gorsze niż w centrum czy na północy.

Przyjrzałem sie obu autom i w opcji Premium Sx4 ma więcej fajnych opcji.

Przy Vici te dodatki są dodatkowym kosztem. Np nakładki na progi, listwy boczne, w Sx 4 są od razu.

Kluczyk el., składane lusterka są od razu, stad skłaniam sie bardziej ku Sx.

Napiszcie coś więcej o tych asystentach proszę, to główna rzecz, która mnie trzyma przy Vitarze.


Na górę
Post: 03-05-2021, 16:02 
Offline

Rejestracja: 22-06-2018, 20:27
Posty: 165
Suzuki: S-cross 1.5hybrid
michasp pisze:
Napiszcie coś więcej o tych asystentach proszę, to główna rzecz, która mnie trzyma przy Vitarze.

Miałem scrossa po lift 1.0, a obecnie mam vitarkę hybrid 2020. Jeśli chodzi o systemy fajnie fajnie, ale jeśli w większości robisz trasy to chyba scross będzie lepszym wyborem, bardziej komfortowy na dłuższych trasach (niższa bryła) a oba te pojazdy posiadają w standardzie aktywne tempomaty z których głównie korzysta się w trasie. Dodatkowo scross ma także fotochromatyczne lusterko wewnętrzne które na pewno docenisz jeżdżąc po zachodzie słońca. Ogólnie powinieneś przejechać się dwoma pojazdami tzn. wyskoczyć gdzieś podczas jazdy testowej na jakąś ekspresówkę czy obwodnice i dać czadu sprawdzając którym lepiej Ci będzie się podróżować.
Wracając do systemów w vitarce to głównie są one nastawione na miasto (patrz martwe pole, RCTA i rozpoznawanie znaków) choć na trasie fajnie działa te aktywne utrzymanie pasa ruchu "wspomagając" jazdę
Mówisz ponadto że żona ma scrossa, ale to przedlift 1.6 czy może już pofilt? Jeśli przed to różnica w komforcie jazdy oraz dynamice będzie znacząca.

_________________
Był: S-cross FL 1.0, Vitara shvs
Jest: S-cross 1.5hybrid
:piwo:


Na górę
Post: 03-05-2021, 16:44 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 26
Dzięki za odzew. I za fajną, merytoryczną wypowiedź.
Przedlift. Elegance Sun. Trasa nim to dla mnie bajka. Dużo lepiej niż w Vitarze.


Na górę
Post: 04-05-2021, 20:54 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 26
Ahoj,

patrząc na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - wybrana została Vitara.

W pakiecie Premium ma "więcej" tego co potrzebuję niż SX.

pozdrawiam wszystkich !

PS. Cenniki w Internecie nie są dokładne i zbliżone do rzeczywistości. Trzeba dokładnie pytać Dealera o każdy model - co oferuje.

W przypadku SX4: Premium a Elegance to dwa inne światy.

Michał


Na górę
Post: 05-05-2021, 08:29 
Offline

Rejestracja: 22-06-2018, 20:27
Posty: 165
Suzuki: S-cross 1.5hybrid
Jedno jest pewne, wybór bardzo dobry. W takim razie życzę szerokości!

_________________
Był: S-cross FL 1.0, Vitara shvs
Jest: S-cross 1.5hybrid
:piwo:


Na górę
Post: 06-05-2021, 16:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
michasp pisze:
Ahoj,

patrząc na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość - wybrana została Vitara.

W pakiecie Premium ma "więcej" tego co potrzebuję niż SX.

pozdrawiam wszystkich !

PS. Cenniki w Internecie nie są dokładne i zbliżone do rzeczywistości. Trzeba dokładnie pytać Dealera o każdy model - co oferuje.

W przypadku SX4: Premium a Elegance to dwa inne światy.

Michał


Kurcze, czeka mnie ta sama decyzja. Obecnie śmigam SCrossem 1.0 2WD i zbliżam się do końca "lyzyngu" więc zaczynam myśleć o zmianie. Podoba mi się Vitara, ale według porównania wyposażenia na suzuki.pl wychodzi na to, że jednak SCross "ma więcej". Mierzę w wersję Premium, dalej myślę o napędzie na przód tylko od pewnego już czasu chodzi za mną automat. Jeżdżę tylko po mieście (sporadyczne trasy drogami szybkiego ruchu, nigdy teren) więc od razu odrzucam 4x4.

Stąd prośba... czy mógłbyś przybliżyć co masz na myśli "Premium a Elegance to dwa inne światy"? Przecież oprócz skórzanej tapicerki, polerowanych felg i czujników cofania ciężko szukać tam więcej różnic. Chyba, że na suzuki.pl dane są wyssane z palca i faktycznie trzeba rozmawiać z dealerem, żeby poznać stan faktyczny.

I jeszcze jedna sprawa. "Mój" dealer nie oferuje cen innych niż z oficjalnych cenników. Macie jakieś doświadczenia z innymi dealerami Suzuki w tym względzie?

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 06-05-2021, 19:09 
Offline

Rejestracja: 22-06-2018, 20:27
Posty: 165
Suzuki: S-cross 1.5hybrid
tow_vader pisze:
I jeszcze jedna sprawa. "Mój" dealer nie oferuje cen innych niż z oficjalnych cenników. Macie jakieś doświadczenia z innymi dealerami Suzuki w tym względzie?

Sprzedawca nie musi oferować dodatkowych rabatów poza tymi oficjalnymi, proponuję po prostu pogadać może na temat dodatkowych akcesoriów do scrossa, przypuszczam że będzie bardziej skłonny do wrzucenia ich do katalogowej ceny niż po prostu z niej schodzić. Sprzedawcy mają do wykonania dodatkowe plany na sprzedaż akcesoriów, więc może na coś takiego się zgodzić ;)
katalog akcesoriów: https://suzuki.pl/pdf/auto/akcesoria/SX ... pdf?v=2021
osobiście uważam że świetnie wygląda z tymi listwami: 990E0-61M08-CSM

_________________
Był: S-cross FL 1.0, Vitara shvs
Jest: S-cross 1.5hybrid
:piwo:


Na górę
Post: 06-05-2021, 21:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
To co mówi Pan Jakub jeśli chodzi o podejście do ceny, w moim przypadku się sprawdzało. Za lojalność do firmy i marki dodatkowo można sporo uzyskać i to z ceny auta.


Na górę
Post: 07-05-2021, 17:22 
Offline

Rejestracja: 06-01-2018, 12:00
Posty: 26
Dwa światy. Po prostu SX Cross w wersji Elegance ma te wszystkie asystenty jazdy, które Vitara ma w opcji Premium. A to duża różnica, której nie widziałem na stronie www, ani w konfiguratorze.


Na górę
Post: 07-05-2021, 20:03 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
tow_vader pisze:
I jeszcze jedna sprawa. "Mój" dealer nie oferuje cen innych niż z oficjalnych cenników. Macie jakieś doświadczenia z innymi dealerami Suzuki w tym względzie?


Tak. Zrób konkurs salonów. ;) Tak kupowałem swoją Grand Vitarę II. Wysłałem chyba około 10 maili po Polsce. Po auto jechałem trochę ponad 300km, ale było warto. :)
Zrobiłem listę co bym chciał do auta i zapytałem co mogą mi zaoferować w cenie lub jaki rabat na auto. Odpisało 6, z czego 3 w sensie "albo biorę co mają bez rabatów albo do widzenia i żeby im d... nie zawracać", a 3 podjęły rozmowę. :)
Co prawda od ceny auta rabatu nie dostałem, lecz z dodatków wyszedł całkiem konkretny rabat. To było 14 lat temu, więc kwot nie podam. Dostałem w cenie hak, belki bagażnika, listwy na drzwi, chlapacze, gumowe dywaniki do środka i opony zimowe, ale opony to dodali z jakieś kasy od banku, bo auto było w kredycie. :)
To był 2007 rok i GVII schodziła z placów bez problemów.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 09-05-2021, 09:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
U mnie było podobnie z Vitarą.
Od ceny cennikowej tylko rabat lojalnościowy (chyba 2 000 zł) - może nadal jest?
Na dodatki za to niektórzy dawali rabaty. Najlepszą ofertę miałem z salonu ok. 130 km ode mnie (jakieś 1100 zł taniej), ale wybrałem bliższy ze względu na przeglądy itd.
W zamian dealer rzutem na taśmę jeszcze obniżył mi końcowy koszt o ok. 500 zł.


Na górę
Post: 09-05-2021, 10:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Ja dostawałem dość spore rabaty.
Na Swifta 5k pln (ale zarejestrowany na dealera, więc byłem oficjalnie 2 wł.). Przebiegu 0km. Dodatkowo w gratisie pierwszy przegląd, bo serwisowałem u nich też Splasha.
Na Vitarę S 6k pln - ten sam dealer i tak samo kupiony jak Swift.
Na Vitarę 1.0 5,9k pln - tutaj u innego dealera, bo dał niższą cenę - 180 km od domu. W tym był rabat dla lojalnego klienta Suzuki. Tutaj akurat jestem 1 wł. Do tego jakieś pierdoły w stylu zegarka, dywaników etc.

Wszystkie kupowane w aktualnym roczniku ( w wakacje) , bo akurat w Suzuki na wyprzedażach starych roczników jakoś nie było taniej.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 13-05-2021, 10:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
Jestem po jeździe próbnej zarówno na Vitarce jak i SCrosie, oba z automatem. Na obu jazda to czysta poezja. Obecnie jeżdżę na motorku 1.0 więc różnicę odczułem znaczną. Jak wsiadłem z powrotem do mojego SCrosika to wydał mi się potwornie mułowaty, choć do tej pory uznawałem go za całkiem zrywny. :-)

Wrażenia? Owszem, Vitara w wersji premium wyposażona w bajery znacznie lepiej niż S-Cross, choć S-Cross ma też kilka rzeczy, których pewnie brakowałoby mi w Vitarze, choćby automatycznie ściemniane lusterko wsteczne. Nie jestem pewien, czy ta cała masa bajerów jakie oferuje Vitara jest faktycznie "przydatna". Znaki potrafię jeszcze sam rozpoznawać, pasa ruchu jakoś udaje mi się pilnować :-). Jeśli chodzi o samą jazdę - SCross wydał mi się jakby płynniejszy, bardziej zrywny w sensie szybciej reagował na naciśnięcie przyspieszenia, skrzynia pracowała płynniej, auto trochę "cichsze" w sensie "lepiej wyciszone" zapewne, bo silnik przecież ten sam. Wszystko to spowodowało, że prawdopodobnie dziś zamówię S-Crossa 2WD CVT Premium.

Niemniej dzięki za pomoc i masę argumentów, na które normalnie pewnie nie zwróciłbym uwagi.

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 14-09-2021, 18:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
Co prawda już od tygodnia, ale zgodnie z zapowiedzą zamieniłem swojego S-Crossa 1.0 MT 2WD SPHERE BLUE PEARL (tenże na razie czeka na nabywcę i będzie to robił jeszcze 5 miesięcy ;-) ) na 1.4 AT 2WD COSMIC BLACK PEARL METALLIC. Mordę moją niezmiennie od tygodnia zamieszkuje przeogromny banan.

Co prawda wszyscy wiedzą, jak toto wygląda, ale jakby ktoś chciał zobaczyć i cieszyć się ze mną, to zapodaję obrazek:
Obrazek

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 15-09-2021, 07:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12208
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Napisz coś o odczuciach po zmianie. Mało kto ma możliwość porównania 1.0 BoosterJet z 1.4 :)


Na górę
Post: 30-09-2021, 12:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
Avalanche pisze:
Napisz coś o odczuciach po zmianie. Mało kto ma możliwość porównania 1.0 BoosterJet z 1.4 :)


Cóż, minie niebawem pierwszy miesiąc. Jutro jadę na przegląd po 1000km. O odczuciach porównujących 1.0 z 1.4 ciężko mi pisać, bo przede wszystkim czuję ogromną różnicę przez skrzynię CVT. Auto stanowczo jeździ płynniej. Różnicę w pojemności silnika również czuć. S-Cross 1.4 jest stanowczo zrywniejszy i czuć że ma zapas "pod butem".

Połowę z tego 1000km zrobiłem na trasie Rzeszów-prawie Katowice. Przy zablokowaniu prędkości na 140 km/h komputer pokazywał spalanie rzędu 8,2 l/100km. Wystarczyło jednak zjechać w okolice 120-125 km/h żeby spalanie wyraźnie spadło poniżej 7 l/100km.

Auto jest zauważalnie cichsze niż wersja 1.0.

W mieście nie zauważyłem jakiejś znacznej różnicy w spalaniu. 1.0 pokazywał mi okolice 8 l/100km. 1.4 - też, choć teraz po trasie nie zresetowałem licznika i pokazuje 7,1 l/100km. :-)

Generalnie jestem bardzo zadowolony z przesiadki. Choć prawdopodobnie w większości przez automatyczną skrzynię. Wersję 1.0 cały czas uważam za świetny model na miasto, choć na trasie też nie miałem mu nigdy nic do zarzucenia.

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 01-10-2021, 09:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Skrzynia AT, nie CVT :)

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 01-10-2021, 14:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2006, 16:14
Posty: 107
Lokalizacja: Rzeszów
DS pisze:
Skrzynia AT, nie CVT :)


Tak, mój błąd. Oczywiście po lifcie nie mamy już CVT. Chodziło mi po prostu o "automatyczną skrzynię".

Co zupełnie nie wpływa na moją opinię. Nadal się jaram jak szczerbaty na suchary. :-)

_________________
hrabia
S-Cross happy rider


Na górę
Post: 01-10-2021, 19:22 
Offline

Rejestracja: 01-10-2021, 19:15
Posty: 1
Suzuki: SX4 Cross Hybrid All
Ja kupilem w czerwcu Sx Cross z automatem i 4x4. Jezdzi swietnie (drugie auto to Subaru Legacy gt, porownanie jest:) asystenci fajnie pomagają w trasie. Automat bardzo sprawny. Pojemne to auto, az sie zdziwilem. Wolalem Vitare (imho ladniejsza) ale akurat ten Cross sie trafil (a zalezalo mi na automacie i 4x4) i z wyboru jestem naprawde zadowolony. W stylu jaxdy i samego auta bardzo mi przypomina Subaru Forestera SG (okolice 2006-2008), ktorym 3 lata jezdzilem To komplement oczywiscie:) spalanie za 2500 km to 7.9l : jazda miejska 70%, autostrady 30%. Silnik 1.4.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]