Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 10:32

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: 07-06-2019, 18:29 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
U mnie ewidentnie było to związane z wilgocią - zawsze pojawiało się po jesieni/zimie.


Na górę
Post: 10-06-2019, 20:08 
Offline

Rejestracja: 23-02-2019, 21:58
Posty: 10
Suzuki: SX4 S-Cross
Koledzy czy ktoś próbował sam wymieniać łożysko oporowe wału? U siebie już odczuwam skutki zatarcia łożyska, najbardziej słyszalne przy dodawaniu gazu z niskich obrotów - odgłos tarcia, szurania pod podwoziem. Samochodem robię krótkie odcinki przeważnie 10-20km, i ostatnio zrobiłem trasę 100km i po wjechaniu do garażu dotknąłem wał w pobliżu łożyska oporowego i był w tym miejscu wyraźnie gorący. Za niedługo będę musiał zrobić trasę 1000km i przed wyjazdem będę zmuszony zdemontować wał - boje się żeby łożysko całkiem nie rozleciało się w drodze.

_________________
S-Cross1,6 Pb Allgrip 2015


Na górę
Post: 10-06-2019, 21:23 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Cóż, wygląda, że łożysko "się nie wymienia" - wał idzie do wymiany jako całość. Czy jest możliwość rozebrania i wymiany łożyska - nie wiem. Wiem tylko, że są firmy, które się w tym specjalizują (przynajmniej we Wrocławiu). Jeśli wymiana łożyska jest "destrukcyjna" to poskładane tego w całość może wymagać wyważenia wału.

A co do temperatury: trudno tu cokolwiek powiedzie nie mając danych fabrycznych dotyczących zakresu temperatur roboczych tego łożyska (a te mogą być dość spore). W czasie gdy mi piszczało, łożysko było ewidentnie ciepłe (a nawet gorące). Jednak na nowo wymienionym wale, łożysko też było mocno rozgrzane, więc nie mam pojęcia czy to dobrze, czy źle, czy po prostu normalnie.

No i na koniec - jeśli masz problem z wałem, to czy nie możesz reklamować? Chyba, że Twój S-Cross jest już po gwarancji ...


Na górę
Post: 10-06-2019, 21:31 
Offline

Rejestracja: 23-02-2019, 21:58
Posty: 10
Suzuki: SX4 S-Cross
Niestety reklamować już nie mogę, samochód ma sporo najechane a ja jestem 2 właścicielem.

_________________
S-Cross1,6 Pb Allgrip 2015


Na górę
Post: 10-06-2019, 21:36 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
A tak swoją drogą - jesteś pewien, że to łożysko a nie np. hamulce?


Na górę
Post: 11-06-2019, 06:55 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
Teraz to niczego nie jestem pewien, ale hamulce wykluczam. Dźwięk pojawia się po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i w pewnym zakresie obrotów, przy czym nie ma żadnej reguły na to. Szukam też jakiś zaburzeń aerodynamiki, ale póki co bezowocnie...


Na górę
Post: 21-04-2021, 16:12 
zulos pisze:
Spece od dźwięku w serwisie pochylili się nad moimi nagraniami - ponoć słuchali na różnych komputerach z wykorzystaniem sprzętu wysokospecjalistycznego typu słuchawki. I wydali opinię, że wszystko jest git;-)
Widać mam omamy... albo otaty...;-)
Twierdzą, że gdyby to było to - czyli łożysko na podporze wału - to dźwięk byłby nieznośny i intensywny.
No może i mój póki co tak nieznośny i tak intensywny nie jest, ale dla mnie jest jak świder w mózg.
Zobaczymy co dalej będzie - za dwa tygodnie ruszam na południe i robię non stop prawie 1000 km i to jeszcze z obciążeniem (kemping). Ciekawe, czy jak tak go przegonię to coś się zmieni...


Koledzy jak to z tymi wałami jest? Tylko w wersji przedliftowej? Mam s-cross 2019 1.4 AT allgrip i kilka miesięcy temu pojawił się ten efekt. Zacząłem żałować że pozybyłem się GV II.

U mnie pojawił się ten sam objaw jakiś czas temu w trakcie normalnej jazdy, najpierw myślałem że to klimatyzacja/nawiew.
Pierwsza diagnoza kamyk koło tarczy hamulcowej. Po wyczyszczeniu piszczenie znów.
Kolejna diagnoza nienasmarowany element podpora wału. Piszczenie wróciło po 10 km.
Kolejna wizyta, blaszka przy tarczy hamulcowej została obciążona pyłem z klocków i ociera o tarczę. Piszczenie wróciło po 10 km.
Kolejna wizyta, to być może silnik w kolumnie kierownicy. Po 3 tygodniach oczekiwania na część wymiana kolumny kierownicy. Przejechane 25 km pisk powrócił.
Pojawia się i przy jeździe autostradowej i przy manewrach parkingowych. Nagrywam telefonem i tylko to pokazuję w ASO, bo oczywiście po przyjeździe objaw ustępuje.
Czy to wada tego wału, czy co tam u licha węgrzy źle podłączyli?


Na górę
   
Post: 21-04-2021, 19:33 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
Nie wiem, czy to na starość głuchnę, czy moje uszy się przyzwyczaiły, czy też się cofnęło - dość, że tak jakby przestało, choć od czasu do czasu, ale tylko przez chwilę coś jakby powraca, ale bardzo słabo. Generalnie w zasadzie zapomniałem o temacie.
No i daję czas Suzuki do lipca na konkretne informację o następcy, inaczej - skok w bok;-) I nie chodzi wcale o to ćwierkanio-świszczenie. Po prostu KONIECZNIE przydałby się nowy model...


Na górę
Post: 22-04-2021, 08:31 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
@grzesko, i to właśnie mnie najbardziej rozwala: ASO powinno mieć odpowiednie narzędzia do diagnozowania takich objawów a nie zbywać klienta i szukać na chybił-trafił. Stetoskop 6-cio kanałowy, co prawda na kablach, ale pewnie da się ogarnąć, za 3 stówki na "popularnym portalu aukcyjnym". Sam bym teraz rozważył zakup, a co mi tam. Wersje bezprzewodowe to już rząd wielkości drożej, ale chyba nadal do ogarnięcia dla ASO. Chodzi mi o to, że powinni czujniki powtykać w miejsca, które są podejrzane i wio na jazdę testową, a nie bawić się w zgadywankę.


Na górę
Post: 29-04-2021, 18:11 
zulos pisze:
Nie wiem, czy to na starość głuchnę, czy moje uszy się przyzwyczaiły, czy też się cofnęło - dość, że tak jakby przestało, choć od czasu do czasu, ale tylko przez chwilę coś jakby powraca, ale bardzo słabo. Generalnie w zasadzie zapomniałem o temacie.

U mnie nie da się zapomnieć, bo brzmi to głośno, ale oczywiście tylko od czasu do czasu, ale nie ma reguły i konkretnych warunków, które ten dźwięk wywołują. Muszę tego dopilnować jeszcze w trakcie gwarancji.

MiPr pisze:
@grzesko, i to właśnie mnie najbardziej rozwala: ASO powinno mieć odpowiednie narzędzia do diagnozowania takich objawów a nie zbywać klienta i szukać na chybił-trafił. Stetoskop 6-cio kanałowy, co prawda na kablach, ale pewnie da się ogarnąć, za 3 stówki na "popularnym portalu aukcyjnym". Sam bym teraz rozważył zakup, a co mi tam. Wersje bezprzewodowe to już rząd wielkości drożej, ale chyba nadal do ogarnięcia dla ASO. Chodzi mi o to, że powinni czujniki powtykać w miejsca, które są podejrzane i wio na jazdę testową, a nie bawić się w zgadywankę.

Też tak myślę, że powinni być odpowiednio wyposażeni, żeby sami mogli to wybadać. Zostawiam auto w przyszłym tygodniu na kilka dni i zobaczymy...


Ostatnio zmieniony 29-04-2021, 18:14 przez grzesko, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
   
Post: 29-04-2021, 18:30 
Offline

Rejestracja: 19-05-2016, 06:56
Posty: 406
Suzuki: S-cross
grzesko pisze:
Muszę tego dopilnować jeszcze w trakcie gwarancji.

Ja mam już 2 tygodnie po herbacie... :roll:


Na górę
Post: 19-10-2021, 20:06 
Offline

Rejestracja: 19-10-2021, 19:46
Posty: 1
Suzuki: Sx4 S-cross
Nie zakładam nowego tematu bo mój problem też dotyczy dziwnego dźwięku w trakcie jazdy słyszalnego powyżej 50km/h. Słyszalne jest głuche dudnienie/stukot, który wzmaga się przy jeździe po łuku. W czerwcu swoim sx4 zrobiłem po Europie 7 tyś. km i na szczęście problem pojawił się pod koniec trasy. Od lipca do dzisiaj auto wstawiałem do ASO 4 razy i Panowie rozkładali ręcę bo nie wiedzieli co to jest. W międzyczasie wyszło że zapiekły się krzyżaki na wale czy jak to się zwie i wał poszedł do wymiany na przedłużonej gwarancji service care 3+2 z Allianzu. Sama wymiana nic nie dała bo problem nadal nie został rozwiązany. Od samego początku prosilem o sprawdzenie łożysk koła lub przegubów ale twierdzili że to nie to aż do dzisiaj (mam nadzieję że nie na odczep się). Piasta zamówiona i złożona reklamacja. Ciekawe czy to coś da i jak rozpatrzona zostanie reklamacja. W tych samochodach są chyba piasta bezobsługowe które teoretycznie powinny wytrzymać cały okres eksploatacji auta jeśli się nie mylę? (wiadomo nie ma rzeczy niezniszczalnych). Mam jeszcze wątpliwości co do zbieżności, bo powrocie z trasy moje tylne opony poszły do kosza a bieżnik na obu był starty ale głównie po zewnętrznej stronie opon. Czy to może mieć ze sobą związek?


Na górę
Post: 02-12-2021, 13:25 
Offline

Rejestracja: 29-01-2015, 10:06
Posty: 152
Witam, u mnie po 5 latach też zaczęło coś popiskiwać i to tylko w trakcie jazdy, więc hamulce odpadają. i to tyko jak silnik/samochód jest rozgrzany. Zdjąłem jedno przednie koło i pokręciłem samą tarczą hamulcową i to tak jakby piszczy/trze w miejscu gdzie wal wchodzi do skrzyni. Jak silnik już ostygł to przestały te dźwięki się uwidaczniać. Jak zmieniałem opony na zimowe to podpytywałem mechanika co może mi tak piszczeć (tak jakby tarcie gumy o metal) i wskazywałem mu to miejsce wejście wał do silnika, ale on bardziej się skłaniał ku łożysku podtrzymującemu wał co nie do końca mnie przekonuje. Po tym zrobiłem dwie trasy po 400km i po takim godzinnym piszczeniu przy około 100-120km/h potem przestawało piszczeć. Teraz jest zimno, więc na krótkim dystansach jakie robię w ogóle efekt się nie pojawia. Pewnie na wiosnę temat wróci, więc też jestem ciekawy czy dałoby się wymienić samo łożysko oporowe wejścia wału do skrzyni, bo to tam upatrywałbym tego piszczenia, przynajmniej u siebie.


Na górę
Post: 20-01-2024, 20:44 
Offline

Rejestracja: 20-01-2024, 20:41
Posty: 1
Suzuki: SX4 s cross
Witam, czy rozwiązał ktoś problem piszczenia w czasie jazdy?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]