Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-11-2020, 11:42 
Offline

Rejestracja: 27-07-2019, 20:53
Posty: 174
Interesuje mnie czy zabezpieczaliscie dodatkowo antykorozyjne podwozie i profile zamknięte?

Jak wygląda sytuacja z rdzą na podwoziach waszych Baleno z roczników 16-17?

Jak się ma gwarancja do takich prac (mam 5lat)? Czy trzeba obowiązkowo przez ASO?

Wdzięczny będę za opinie i uwagi. :uznanie:

_________________
Baleno 1.2 (2019) premium plus
Czerwone są najszybsze... :))


Na górę
Post: 18-11-2020, 12:42 
Offline

Rejestracja: 13-09-2017, 14:08
Posty: 248
Suzuki: Vitara
Nie robiłem- dlatego, że za ok. 2 lata będzie zmiana na następne (pewnie) Suzuki. Jeśli chcesz jeździć więcej, niż 10 lat myślę, że warto.
Wiem z doświadczenia własnego i z opinii innych, że od około 12 lat sytuacja z blachami w Suzuki zdecydowanie poprawiła się, ale generalnie jest tak, że żadna firma nie dba już o to, żeby samochód nie złapał rdzy przez dajmy na to 15 lat- wcześniej ma się znudzić.

Rdzy po 3 latach nie zauważyłem. Według oświadczeń firmy z zabezpieczeniem antykorozyjnym ma być w porządku

_________________
ex Suzuki Swift III
ex Suzuki Swift V
ex Suzuki Baleno 1.2 Premium Plus
ex Suzuki Baleno 1.0 Elegance
Suzuki Vitara 1.4 129 hp mild hybrid Premium 2WD


Na górę
Post: 18-11-2020, 12:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17-09-2018, 20:59
Posty: 110
Lokalizacja: Katowice
Suzuki: Baleno
Xyloos pisze:
Jak się ma gwarancja do takich prac (mam 5lat)? Czy trzeba obowiązkowo przez ASO?

Nie. Ktoś wcześniej pisał, że pytał w ASO i moża robić konserwację w innej firmie (bez utraty gwarancji).


Na górę
Post: 18-11-2020, 13:10 
Offline

Rejestracja: 26-08-2016, 15:42
Posty: 122
&Xyloos, 13.09.2017 na tym forum założyłem temat: Konserwacja profili zamkniętych i podwozia. Warto odwiedzić stronę.
Od siebie dodam że zaraz po kupnie Balusia nabyłem 3 X 500ml Fluidolu ML i wcisnąłem ten preparat poprzez wężyk z końcówką rozpylającą w profile zamknięte /drzwi, progi, pokrywy ,słupki itd. Prace należy wykonać przy słonecznej letniej pogodzie. Nagrzane elementy nadwozia wzmogą penetrację. Wskazane są wycieki preparatu w miejscach łączenia blach, poprzez otwory drzwi. Po 3 latach w trakcie przeglądu rejestracyjnego diagnosta zwrócił mi uwagę na ogniska korozji w rejonie tzw. "wózka" /przód/ i tylnej belki. Znajomy mechanik potwierdził spostrzeżenia diagnosty i podczas usługi wymiany oleju dodatkowo dokonał konserwacji w/w miejsc. Także podłużnice zostały wypełnione smarem, gdyż uznał że nie są niczym zabezpieczone przed korozją.

Baleno Premium 8/2016


Na górę
Post: 18-11-2020, 18:22 
Offline

Rejestracja: 27-07-2019, 20:53
Posty: 174
Cenne uwagi, proszę o dalsze informacje wynikające z waszych doświadczeń z Baleno i korozją podwozia itp. Jeżeli zdecyduję się na zabezpieczanie to pewnie w okresie maj-lipiec że względu na temperatury.

_________________
Baleno 1.2 (2019) premium plus
Czerwone są najszybsze... :))


Na górę
Post: 01-12-2020, 13:11 
Offline

Rejestracja: 16-08-2020, 08:06
Posty: 2
Suzuki: Baleno
Opisze moj przypadek.
Baleno premium plus kupione w listopadzie 2019, auto przyplynelo w marcu 2019 czyli stalo wiele miesiecy gdzie na placu w Susuki. Zakladajac ze auta nie bede zmianial za 1-5lat, tylko jak sie zacznie sypac zakaldam ze wiecej jak 5 lat pokusilem sie o konserwacje, podwozia, profili, maski wszystkiego w zakladzie zajmujacym sie zakaldanie konserwacji do aut (nie garaz pana Kazia). Dla mnie rewalacja, elegancko zalozona konserwacja, twardy wosk itd (nie czarne mazidlo).
Co do stan podwozia, to poleam wam wejsc i zobaczyc jaka auto wyglada po wyjezdzie z salonu. RDZA, RDZA i rudy nalot.
Podloga byla elegancko zakoserwowana, ale nadkola, zawieszenie mialo juz rudego, wiec opowieci o gwarancji na perforacje blachy to jakas sciema zeby nie zakaldac konserwcji i aby auto zgnilo i aby kupic kolejne nowe.
Kazdy robi jak chce, za zakaldalem konserwacje. Na przegladzie rocznym blachy slowem sie nie odezwali ze jest jakas konserwacja.


Na górę
Post: 03-12-2020, 19:41 
Offline

Rejestracja: 27-07-2017, 09:07
Posty: 73
Suzuki: Baleno 90KM
Szczerze mówiąc jeśli chodzi o moje autko (rocznik 2017) to nie za bardzo przejmuję się konserwacja bo niedługo i tak noszę się z wymianą na inne nowsze "jeździło". Chciałbym tylko opisać pewną sytuację, kiedy pojechałem na pierwszy przegląd na stacje diagnostyczną po 3 latach użytkowania. Diagnosta będąc pod podniesionym autem sprawdzając zawieszenie coś tam mruczał w stylu : cyt:" ciekawe, ciekawe". Na moje pytanie co jest nie tak, odpowiedział: " Ciekawe ile wytrzyma ta konserwacja podwozia bo nie wygląda źle a np. toyoty corolle które przyjeżdżają po 3 latach to wszystkie są rude. To może nie jest aż tak źle z tymi Baleno ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]