Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 02-05-2024, 00:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 18-01-2014, 13:40 
Offline

Rejestracja: 24-01-2012, 18:12
Posty: 85
Lokalizacja: Wrocław
Właśnie wyszukałem coś jeszcze...
Obrazek

8,5x22" ET35 Nie wiem niestety jak to jeździ. Ale jeśli jeździ to 8J ET30 powinno wystawać podobnie.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-01-2014, 13:43 
Offline

Rejestracja: 24-01-2012, 18:12
Posty: 85
Lokalizacja: Wrocław
A tak swoją drogą to zwiększony rozstaw kół i powiększona średnica wizualnie naprawdę rozwala (choć nie mam tu na myśli akurat 22 calowych :] )


Na górę
 Tytuł: Re:
Post: 08-04-2024, 09:34 
Offline

Rejestracja: 06-03-2024, 15:29
Posty: 8
Suzuki: Grand Vitara II
miskov9933 pisze:
Ja na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się, czy rzeczywiście chcę większe felgi. GV jest i tak już dość twarda, niski profil jeszcze to spotęguje. Ponadto zmniejszysz swój komfort w terenie(którego w okolicach Hajnówki zapewne nie brakuje 8) ), a i może dojść do tego, że jadąc tym autem będziesz musiał bać się krawężników (!) :lol: Ja w GV mam 17'' a i tak czasami w lecie tęsknię za 16'' na których siedzą zimówki ;)


Hej! Jestem nowy w temacie, przeszukuje całe forum i pojawia się dużo pytań - byłbym super wdzięczny, gdyby ktoś dał radę wytłumaczyć dlaczego dzieje się tak, ze przy 17 komfort miałby być mniejszy niż przy felgach 16? Sam kupiłem GVII z felgami aluminiowymi 17 i właśnie robię research przed zakupem opon całorocznych. Jakie zalety miałyby felgi 16? Czy do niedzielnego jeżdzenia w terenie (pola, lasy, żaden poważny offroad) to ma znaczenie że powinny być stalówki, bo są "mocniejsze"?


Na górę
Post: 08-04-2024, 13:48 
Offline

Rejestracja: 12-09-2019, 15:05
Posty: 101
Nie wiem czy mocniejsze, ale latwiej "wyklepać". Wygnie się, a nie pęknie
Jezeli nie latasz po terenie to alusy wystarczą i bez znaczenia czy to 16, 17, czy 18 cali.
Wieksza średnica felgi mniejsza "poduszka powietrzna" z opony. Nie demonizowalbym wielkosci felgi, bo np przy 18" (oryginalne Suzuki) nadal mam wysokośc opony 60. Gdyby to bylo 50 czy mniej to bym się mocno zastanowił.
A jak ktos zakłada np. 20cali i do tego opone wysokosci 35 to niech się nie dziwi że gubi wszystkie plomby

taptarapta


Na górę
Post: 09-04-2024, 08:36 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3909
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
16 a 17 - w 16 masz przeważnie wyższy profil opony co za tym idzie jest bardziej miękko. ;)
14 lat przejeździłem w lecie na AT i stalowych 16, a zimą 17 z zimówkami. Różnica na profilu była mała bo zima 65 latem 60, ale i tak się czuło różnicę choć na to mają wpływ również same opony.

Teren - ewentualny koszt naprawy (prostowanie, lakierowanie), jest niższy niż aluminiowej. Skoro planujesz jazdę poza asfaltem wzrasta ryzyko choćby porysowania felgi. Taniej będzie ogarnąć stalówki.

Z drugiej strony - skoro to mają być wielosezonowe i niewiele jazdy poza asfaltem, to zostań na alu. Jak Ci się spodoba teren to dokupisz 16 i opony AT. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 10-04-2024, 12:14 
Offline

Rejestracja: 06-03-2024, 15:29
Posty: 8
Suzuki: Grand Vitara II
Dzięki Marcinie i Czoboki za ciekawe informacje. Jestem dociekliwy, jak już wchodzę w jakiś temat to drążę do bólu, a może innych też zainteresuje:
Dlaczego zatem skoro 16 to dość dobry rozmiar felgi do aut o terenowym zacięciu GV II ma mimo wszystko 17 seryjnie?

Robię teraz przegląd opon bo chcę kupić AT i dużo fajnych opcji rozmiarów to niestety są 16 a do 17 tych modeli brak, np Geolandarów w wersji LT.
Teraz się zastanawiam czy po prostu już nie lepiej kupić nowych felg najpierw i do nich dopiero szukać opon. Bo jak kupię 17 to będę te opony na pewno wiele lat użytkował.


Na górę
Post: 10-04-2024, 20:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3909
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Bo 17 alu ładnie wyglądają, a to przecież marketing. Dlatego na takich wyjeżdżały. Poza tym zdecydowana większość tych aut terenu nigdy nie widziała, przynajmniej przez ładnych kilka pierwszych lat swojego życia.

16 - stalowe - bo tańsze w zakupie, naprawie, czyli mniejsze koszty w razie czego, a oryginalne suzuki całkiem ładnie wyglądały.

Mam prośbę. Nie prowadź tematu doboru opon w kilku miejscach.

Na koleiny po traktorach potrzeba dużo większy lift niż dadzą opony. Opona może da ci 2cm maks. Aby jechać w koleinach po traktorze potrzebujesz bardzo dużo liftu. Jeśli to możliwe koleinami się nie jeździ. ;) Ale o lifcie to proszę w innym wątku, są takie. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]