Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 23:08

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-08-2021, 11:26 
Offline

Rejestracja: 20-08-2021, 11:31
Posty: 1
Suzuki: Grand vitara
Witam
Chciałbym zamontować gaz do gv2 1,6 ale dowiedziałem się że często następuje wypalanie gniazd zaworowych wydechu i trzeba często regulować luzy (co około 20 tyś). Ma ktoś problemy z gniazdami zaworów po dłuższym użytkowaniu? A może powstają jakieś inne usterki. Pytam pod kątem opłacalności założenia gazu.


Na górę
Post: 24-08-2022, 11:54 
Offline

Rejestracja: 16-10-2019, 08:50
Posty: 5
Suzuki: GV II
Mogę powiedzieć jak jest u mnie - mam GVII 2006r 2.0. LPG od 2014, w moim posiadaniu od 2019r.
Gniazda nie są wypalone jakoś ponad standard. Sprawdzam luzy co 15 tys km, dopiero za trzecim takim sprawdzeniem jeden zawór był lekko podparty - do regulacji.
Silnik na gazie chodzi poprawnie, być może jest minimalnie słabszy niż na PB. Spalanie to 14,5l/100km w cyklu trasa/miasto 30/70% Tu też może być mniej przy lepszej i nowocześniejszej instalacji. Ja mam starsze BRC.
Więcej już do roboty jest z samą instalacją - regulacje, problemy z zaworem, pływakiem itp. Ale to już kwestia jakości instalacji i, może nawet bardziej, poprawności i dokładności montażu. Na to zwróciłbym uwagę, jeśli dopiero zakładasz LPG.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]