Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 11:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-01-2021, 02:06 
Offline

Rejestracja: 05-01-2021, 01:51
Posty: 1
Suzuki: Grand Vitara
Błagam, pomóżcie, bo oszaleje.
Jakoś wrzesień październik pojawił się dziwny dźwięk, ciężko go opisać, coś jakby przycieranie metalu o metal. ( Suzuki grand Vitara benzyna plus gaz 2.0, 2007, 4x4)
Odwiedziłam czterech mechaników. Przykrecali śruby od wydechu :idea: dokrecali inne śrubki, srubeczki, jeden w końcu stwierdził, że ja jako kobieta mam zwyczajnie...zbyt wrażliwe ucho. Do serwisu Suzuki mam ponad 100 km, więc ciężko będzie mi tam dojechać i zostawić auto. Proszę o pomoc, może coś zasugeruje kolejnemu mechanikowi. Do rzeczy.

Auto posiadam od maja, kontaktowałam się z poprzednim właścicielem i..podobno żadnych problemów nie było.
Od maja do września wszystko było ok, sprawdzony w serwisie instalacji gazowej, u mechanika.
Od września jak zaczęło się robić wilgotniej i chłodniej na dworze, samochód dostał jobla.
Z reguły dźwięk pojawia się na chłodnym silniku, na rozgrzanym bardzo sporadycznie.
Najczęściej przy redukcji biegu ( np. przy skręcie) i dodaniu gazu.
Zawsze pojawia się właśnie po dodaniu gazu.
W skrzyni słyszę lekkie dzwonienie, więc myślałam, że to ma jakieś powiązanie, mechanik ma to sprawdzić.

Macie jakieś pomysły co to jeszcze może być?
Mechanik mówił o katalizatorze, ale moim zdaniem to nie ten kierunek.

Dźwięk jak pisałam przypomina jakby ktoś przyjechał szybkim ruchem metalem po metalu. Taki lekko dzwoniący, ale jednak metaliczny. Mam jedno nagranie, ale już sama w nie zwątpiłam, bo mechanik stwierdził, że tam nic nie słychać..


Na górę
Post: 05-01-2021, 07:03 
Offline

Rejestracja: 09-03-2019, 11:46
Posty: 8
Miałem podobne objawy, okazało się, że na belce z przodu znalazł się kamień, był w jakimś zagłębieniu więc nie wypadał. Podczas dodawania gazu był dociskany, stąd dziwny dźwięk. Mechanicy też mówili, że wszystko jest ok, a winny okazał się zwykły kamyk, dopiero ostatni po krótkich oględzinach znalazł przyczynę. Tak więc kierunek podwozie ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 05-01-2021, 12:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3903
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Można spróbować ruszyć nieco wydech na wieszakach. Czasem potrafi się lekko przesunąć i wydawać dziwne dźwięki w różnych momentach.
Może któraś osłona (choćby katalizatora ;) ).

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]