Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 10:11

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-07-2020, 17:35 
Offline

Rejestracja: 22-07-2020, 16:48
Posty: 1
Lokalizacja: Lębork
Suzuki: Grand Vitara 2
Cześć forumowicze!
Od 4 tygodni jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Suzuki Grand Vitary 2. Samochód po zakupie przejechał (nie)szczęśliwie 500 km po czym zapalił się check-engine (komputer pokazał sondy lambda) Po wizycie u mechanika padł wyrok - za mały reduktor LPG. Wymieniłem całą instalację na nową i problem ustał, autko oddałem na pełen serwis filtrowo-olejowy i wyciąganie wgniotek itd(miał wyglądać jak z fabryki). Po odebraniu auta wybraliśmy się na wyczekiwany urlop. Niestety po 500-600km od domu, na środku autostrady coś zastukało po czym auto wywaliło olej (cała komora silnika w oleju). Niestety nie odbyło się bez lawety, która musiała odstawić nas z autem pod dom. Podejrzenie - "Korba wyszła bokiem". Tutaj rodzi się moje pytanie czy raczej szukać silnika (ewentualnie jakie silniki są zamienne) czy próbować ratować ten silnik? Najgorsze jest to, że nie ma tych silników za dużo na rynku :roll: Auto nie było jeszcze u żadnego mechanika po tym zdarzeniu, ponieważ nie wiem sam już co robić a po samym zdarzeniu dla bezpieczeństwa samochodu się po prostu do niego nie zbliżam :toporek: .
Silnik:
2,7 V6 kod: H27A + LPG
auto w automacie.
Przebieg przy usterce: ok. 80k mil.


Na górę
Post: 27-07-2020, 19:41 
Offline

Rejestracja: 06-07-2020, 19:00
Posty: 1
Suzuki: GV2 2.7
Witam
Podpinam się pod pytanko, ponieważ ja również niedawno kupiłem taką Vitarkę. Chciałbym wiedzieć, czy to co się przydarzyło koledze, jest przypadkiem, czy to się zdarza w tych silnikach.


Na górę
Post: 28-07-2020, 12:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-05-2011, 01:23
Posty: 462
Lokalizacja: Pszczyna
84300 pisze:
Podejrzenie - "Korba wyszła bokiem".


Cześć :-) czy może byłeś już w pobliżu auta żeby sprawdzić czy to faktycznie korba ? - może filtr się rozleciał ??

Te silniki nie mają zbyt wielu wad i takie rzeczy dzieją się niezmiernie rzadko.

pozdrawiam i życzę powodzenia :)

P.S. w 2013 wydano biuletyn o pęknięciach głowic (TSB No. TS 35 12103) oraz bloku w silnikach 2,4 z lat 2008 - do lipca 2009


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]