Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:03

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-06-2020, 20:11 
Offline

Rejestracja: 27-10-2019, 14:56
Posty: 6
Witam :)

Z uwagi na to, że zakupiłem GV II i w papierach nigdzie nie widzę, by było cokolwiek wymienianego z zawieszania, a ponadto być może skuszę się na montaż płyty ochronnej, to zapadła wstępna decyzja o wymianie zawieszenia + lift 2"

Lift ten chciałbym przeprowadzić nie na podkładkach, tylko na zestawie od Ironman- sprężyny i amortyzatory (koszt ok 3200zł)
Mam w zawiązku z tym kilka pytań:

1) Czy podniesienie samochodu o 2 cale, wpływa znacząco na jego zachowanie podczas normalnej jazdy po asfalcie?
2) Czy faktycznie w naszych samochodach nie trzeba wymieniać nic więcej, poza tym co jest w zestawie?
Czytałem, że w którymś modelu należało jeszcze wymienić min. przewód od hamulców, bo był za krótki.
3) Wymianę przeprowadzi ogarnięty mechanik na zasadzie "wyciągnie stare i wsadzi nowe", czy też lepiej szukać osoby zajmującej się jakimiś modyfikacjami?

PS: Wymiana zawieszenia, to spokój psychiczny. Ponadto, gdybym się zdecydował, to dwie płyty swoje ważą, a jest możliwość dobrania mocniejszych sprężyn właśnie pod płyty, lub wyciągarkę.

Dziękuję za pomoc, Leon


Ostatnio zmieniony 22-06-2020, 20:37 przez wyprawyleona, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: 22-06-2020, 20:14 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Mod proszę o przeniesienie tematu


Na górę
Post: 23-06-2020, 18:32 
Offline

Rejestracja: 18-04-2015, 17:02
Posty: 890
wyprawyleona pisze:
Witam :)

Z uwagi na to, że zakupiłem GV II i w papierach nigdzie nie widzę, by było cokolwiek wymienianego z zawieszania, a ponadto być może skuszę się na montaż płyty ochronnej, to zapadła wstępna decyzja o wymianie zawieszenia + lift 2"

Lift ten chciałbym przeprowadzić nie na podkładkach, tylko na zestawie od Ironman- sprężyny i amortyzatory (koszt ok 3200zł)
Mam w zawiązku z tym kilka pytań:

1) Czy podniesienie samochodu o 2 cale, wpływa znacząco na jego zachowanie podczas normalnej jazdy po asfalcie?
2) Czy faktycznie w naszych samochodach nie trzeba wymieniać nic więcej, poza tym co jest w zestawie?
Czytałem, że w którymś modelu należało jeszcze wymienić min. przewód od hamulców, bo był za krótki.
3) Wymianę przeprowadzi ogarnięty mechanik na zasadzie "wyciągnie stare i wsadzi nowe", czy też lepiej szukać osoby zajmującej się jakimiś modyfikacjami?

PS: Wymiana zawieszenia, to spokój psychiczny. Ponadto, gdybym się zdecydował, to dwie płyty swoje ważą, a jest możliwość dobrania mocniejszych sprężyn właśnie pod płyty, lub wyciągarkę.

Dziękuję za pomoc, Leon

Czyżby to Leon jaskiniowy?


Na górę
Post: 23-06-2020, 23:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-04-2017, 08:50
Posty: 196
Lokalizacja: Siedlce
Suzuki: Grand Vitara II
Leon jaskiniowiec, zostaw to , nic nie psuj, zbierz kasę za rok/dwa kup sobie Patrola, i jeździj jak prawdziwy eksplorator :D Ile byś tam nie nawkładał to i tak nie będzie terenowe, a na szosie będzie się bujało jak stara krypa.

_________________
Była GV II DDIS 2007 r.


Na górę
Post: 24-06-2020, 09:54 
Offline

Rejestracja: 27-10-2019, 14:56
Posty: 6
Leon jaskiniowiec nie potrzebuje Patrola, ponieważ ten samochód do niczego mi się nie przyda :)
Wjazdy do lasów zabronione, a ja nie chcę dawać innym powodów do czepiania się. 99% tras, to u mnie asfalt i GV II jest dla mnie idealna. Jeśli faktycznie lift 2" jest odczuwalny, to się nad tym zastanowię.


Dziękuję, Leon Jaskiniowiec :D


Na górę
Post: 24-06-2020, 16:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Lift 2" nie stanowi problemu dla GV II. Ważne, aby dobrze ustawić geometrię. Pytanie tylko czy faktycznie potrzebujesz. Jeżdżę od 13 lat tym autem i nie widzę potrzeby podnoszenia auta. W ciężki teren nie jeżdżę, a zjechanie z asfaltu na polną czy leśną drogę nie wymaga liftu. Swego czasu często jeździłem bocznymi ścieżkami.
Jeśli jeździsz jak piszesz, to nie ma sensu. Jedno co możesz założyć, to stalowa osłona pod silnik. Oryginalne plastiki potrafią zostać w kałuży. ;) Ale to też nie jest konieczne jeśli nie będziesz szalał. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 13-03-2021, 07:42 
Offline

Rejestracja: 13-03-2021, 07:35
Posty: 48
Suzuki: 2.4
w temacie liftu, wyczytałem że przy podnoszeniu GV2 trzeba przedłużyć cięgno od czujnika poziomowania halogenów. ktoś z was to robił? wolałbym znaleźć nowy dłuższy zamiennik niż przerabiać stary. może ktoś wie ile ma oryginalne cięgno? na allegro pełno uniwersalnych cięgien M6, nie wiem tylko jak długie wziąć


Na górę
Post: 14-03-2021, 09:51 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Nie ma oryginalnego dłuższego cięgna. O zamiennikach też nie słyszałem. Trzeba dorabiać. Robi się to bardzo łatwo, za niewielkie pieniądze i skutecznie.
Kupujesz dwa przeguby kulowe M6 (chyba, trzeba sprawdzić), łączysz odpowiedniej długości gwintowanym prętem i działa bez problemów. :)
Tak się również naprawia te czujniki gdy się rozlecą. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 14-03-2021, 20:19 
Offline

Rejestracja: 13-03-2021, 07:35
Posty: 48
Suzuki: 2.4
Dzięki .jakieś jeszcze wyzwania przy podnoszeniu auta? Nie lubię być zaskakiwany


Na górę
Post: 15-03-2021, 17:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Śruby mimośrodowe na tył, bo może być problem z ustawieniem zbieżności. Nie zawsze są w zestawach do liftu. Więcej nie kojarzę.
Nie wiem o jakim zestawie myślisz, ale najlepiej to wymiana wszystkich amortyzatorów i sprężyn, choć podobno tak zwane bieda lifty, czyli podkładki pod amortyzatory i sprężyny też działają.
Spróbuj pokopać na forum, powinno być nieco informacji o lifcie, choć więcej było na drugim forum, niestety nie ma już dostępu. :(

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 01-05-2021, 15:19 
Offline

Rejestracja: 13-03-2021, 07:35
Posty: 48
Suzuki: 2.4
w aucie zrobiony lift 2" - sprężyny Dobinsons, amory EFS. wymienione poduszki McPhersonów, założone mimośrody do regulacji zbieżności z przodu.
jest zdecydowanie wyżej i bardziej twardo. nie było problemów z ustawieniem zbieżności z przodu. z tyłu śruby zapieczone więc jest delikatnie nieidealnie. ostatecznie dłuższe cięgna do regulacji ksenonów kupiłem ale nie założyłem natomiast są do kupienia gotowe na allegro.

Obrazek


Na górę
Post: 05-05-2021, 22:18 
Offline

Rejestracja: 31-03-2021, 21:45
Posty: 12
Suzuki: GV2
Podeślij proszę link do cięgna które kupiłeś i czy ostatecznie pasują. Co się dzieje bez założenia tego dłuższego cięgna?


Na górę
Post: 07-05-2021, 19:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Kup dwa przeguby kulowe M6 o ile pamiętam, do tego pręt gwintowany i zrób dłuższe cięgno. Jak tak mam naprawiony swój z tyłu, bo się rozleciał. ;)

Jeśli nie przedłużysz, to możesz urwać.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 17-05-2021, 20:26 
Offline

Rejestracja: 13-03-2021, 07:35
Posty: 48
Suzuki: 2.4
kupiłem takie. na razie nic się nie stało bez przedłużania a trochę już przejechałem z nowym zawiasem, w tym w terenie. diagnosta również nie miał zastrzeżeń.
https://allegro.pl/oferta/ciegno-lacznik-poziomowania-xenon-m6-uniwersalny-10108063839


Na górę
Post: 18-05-2021, 16:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Takie właśnie sobie składałem i zakładałem. :)
Dopóki działa, dopóty diagnosta się nie przyczepi. ;)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]