Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 15:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 22-01-2020, 20:18 
Offline

Rejestracja: 21-07-2019, 11:21
Posty: 14
Suzuki: Grand Vitara II
Jestem od 2 lat właścicielem i zarazem użytkownikiem Suzuki Grand Vitara II rok.2007,silnik 2,0 benzyna,140KM,napęd na 4 koła,przebieg 137tys.km.Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem wymiany oleju w mechanicznej skrzyni biegów,reduktorze ,przednim i tylnym moście.Z tego co jest mi wiadomo w dwóch pierwszych powinny być oleje SAE 75W90 API GL4 a w dwóch kolejnych SAE 80W90 API GL5. Z informacji jaki do mnie dotarły obecnie stosowane są oleje Shell Transaxle lub Shell Sprax S6 AXME 75W90.Prawdopodobnie stosuje się je do wszystkich przekładni w Suzuki GV II. Czy ktoś z forumowiczów posiada informacje na temat tych nowych technologicznie olejów przekładniowych.Czy są one obecnie stosowane jako zamienniki swoich poprzedników .W jednym z salonów firmowych za wymianę oleju w podanych przeze mnie podzespołach podano mi cenę ok.500 zł. Czy ktoś w ostatnim czasie wykonywał takiej wymiany w salonie i jak to się ma do samodzielnej wymiany.Co obecnie polecają salony Suzuki.Jestem bardzo wdzięczny za pomoc w temacie.Pozdrawiam PiotrF.


Na górę
Post: 23-01-2020, 07:10 
Offline

Rejestracja: 25-09-2019, 06:13
Posty: 15
Suzuki: GV II
Dobrze myślisz. Trzymaj się specyfikacji jakiej podałeś. Marka oleju nie ma znaczenia. Z tym że, ja do ciężko pracującej skrzyni biegów, wlałem olej Motula gear w specyfikacji GL4/GL5 pełny syntetyk. Biegi zaczęły wchodzić lepiej. Wszystkie GL4 będziesz mieć minerał lub półsyntetyk.
Jeśli chcesz samodzielnie wymieniać oleje zalecam kupno strzykawki/szprycy. Z butelki ciężko ci będzie wlewać olej.


Na górę
Post: 23-01-2020, 14:36 
Offline

Rejestracja: 17-02-2011, 17:38
Posty: 62
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: GV II 2,4 2011r.
Ja zalałem wszystko Spiraxami Shella. W salonie polecą Ci akurat to na co będą mieli umowę czy lepszą ofertę od dostawcy. Swego czasu w serwisie w Krakowie lali Castrola, potem przez jakiś czas Eneosa, a teraz ponoć znowu wrócili do Castrola. Ja obecnie w silniku mam Eneosa, a przekładniowy Shell Spirax.

_________________
Grand Vitara II, 2.4, 2011r.


Na górę
Post: 29-01-2020, 19:14 
Offline

Rejestracja: 21-07-2019, 11:21
Posty: 14
Suzuki: Grand Vitara II
Na wstępie chciałbym podziękować za odpowiedzi w tym temacie.Mam prośbę o dokładniejsze sprecyzowanie symboli i oznaczeń olejów przekładniowych stosowanych obecnie do samochodów Suzuki GV II.Chodzi o olej Shell Spirax ( S3,S4,S5,S6) czy też Shell Transaxle. Może ktoś z forumowiczów ma dokładniejsze informacje.Czekam na poradę. Dzięki -pozdrawiam PiotrF.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]