Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 01-06-2024, 11:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12-05-2008, 16:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-11-2006, 15:53
Posty: 72
Lokalizacja: sercem Gdansk ;) / Bruksela
Przedstawię Wam temat z raczej typową kobiecą ignorancja :lol:
Wole Wam, niż Panom w serwisie.

Kiedy jadę Vitarą, przy niewielkich prędkościach, przy hamowaniu (np zjeżdżając na hamulcu z muldy, prędkość +-30km/h) z tyłu, tak jakby za siedzeniem pasażera za kierowcą słychać cichy, głuchy dźwięk, jakby coś uderzało. Na początek podejrzewałam skrzynkę w bagażniku, albo , że hak się kula, ale wyjęłam wszystko z auta i nadal to czasami słychać. Chuop mówi, że to może tarcze hamulcowe ( :roll: ), ale prawdę mówiąc to zna on sie na samochodach tak jak ja, czyli nic.. :|
Głupio mi trochę jechać do serwisu, bo nie będę mogła im tego pokazać, bo nie słychać tego zawsze.. A z drugiej strony nie mam ochoty na to, ze kiedyś Vitarka zrobi głośniejsze bumbum i coś odleci.. Czy jechać lepiej?
Jakieś sugestie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2008, 18:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12253
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Nie wiele pomogę, ale u mnie jakieś dziwne "bum" robi coś pod fotelem kierowcy (a nie ma tam nic, więc to tym bardziej dziwne)... . Intuicja nie mówi mi, żebym leciał z tym do serwisu, więc czekam na dalszy rozwój wypadków.


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2008, 19:21 
Offline

Rejestracja: 11-10-2007, 18:54
Posty: 70
Sprawdż czy koła są dobrze dokręcone, to tak na wszelki wypadek .


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2008, 19:31 
Offline

Rejestracja: 27-01-2007, 12:38
Posty: 550
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ja proponuję po prostu zacząć od wjechania na tzw. "kanał", coby Vitarkę od spodu dokładnie obejrzeć 8)
Może coś się po prostu poluzowało, ja osobiście obstawiam tłumik wyhaczony z zaczepu - objawy idealne (zerwana, wyciągnięta guma podtrzymująca rurę)...
Daj znać, co przyniosły oględziny :roll:
pzdr. :)

_________________
Robert


Ostatnio zmieniony 12-05-2008, 21:05 przez Dr.Bunsen, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2008, 19:39 
Offline

Rejestracja: 11-10-2007, 18:54
Posty: 70
Krok drugi - wizyta na kanale -jak najbardziej ,
tłumik jedna z wielu możliwych opcji ale od czegoś trzeba zacząć .


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-05-2008, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30-12-2007, 13:19
Posty: 664
Lokalizacja: Jarocin
a jak jedziesz na prostej to przy hamowaniu masz to samo?? czy tylko właśnie na jakiś muldach i wzniesieniach?? bo jak nie to faktycznie wyhaczył sie tłumik i teraz zwisa niżej, a jeszcze jedno przy hamowaniu Cie ściąga albo czujesz drganie na kierownicy?? No ale najpierw wjedź na kanał

_________________
Darek


Na górę
 Tytuł:
Post: 13-05-2008, 10:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28-11-2006, 15:53
Posty: 72
Lokalizacja: sercem Gdansk ;) / Bruksela
wlasnie an prostej przy hamowaniu nie.. przy zakretach i z muld przy hamowaniu..
ech wyglada na to, ze mnie wizyta w serwisie nie ominie, bo dzis przezylam chwile horroru, kiedy w tunelu zapalily mi sie trzy kontrolki na desce, o te:
Obrazek
Moim najwiekszym strachem przed zespsuciem sie auta jest zepsucie sie w tunelu. A codziennie zaliczam ich kilka na dodatek stojac w korkach.
Kontrolki po zgaszeniu samochodu, zapaleniu i wcisnieciu gazu znikly i wszystko bylo normalnie juz pozniej. Kilka miesiecy temu mialam to samo- kilka sekund sie swiecily, gaz-> znikly. Ta sytuacje lacze z kolei z kulaniem sie powoli w dol, na luzie raczej, wciskajac od czasu do czasu hamulc (znowu- korek, wjezdzajac do tunelu).
Kurka, nawet nie dwuletni samochod nie powinien mnie tak stresowac, prawda? :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]