Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 16-06-2024, 23:53

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24-05-2024, 18:14 
Offline

Rejestracja: 24-05-2024, 18:10
Posty: 3
Suzuki: Grand Vitara II
Witam,

Mam problem z moją Suzuki Grand Vitara II 2.7 v6 benzyna+LPG automat.

Ostateczny problem wygląda tak, że na ciepłym silniku nie chce odpalić. Nie słychać rozrusznika. Jak wystygnie da radę odpalić. Pali się check engine, wykryto następujące błędy: P0335, P0340, P0300, P0303.

Niedawno wymieniłem świece. Z racji tego, że cewka na cylindrze 1 była uszkodzona wymieniłem ją na nową, po zidentyfikowaniu błędu P0303 podmieniłem na 3 cylinder, błąd nadal występuje.

Wcześniej auto też trochę dziwnie się zachowywało, ale dało się nim jezdzic - gasł na zimnym, falował na niskich obrotach.

Dodatkowo osobną sprawą jest wyciek oleju silnikowego z pomiędzy silnika, a skrzyni biegów. Było to 2 razy naprawiane i dalej cieknie, mechanik powiedział że może to uszczelnić trzeci raz, ale nie daje gwarancji, że nie będzie ciekło bo coś mogło się już na tyle odkształcić, że nie da rady.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Możecie coś poradzić w tej sytuacji? Albo może znacie jakiegoś zaufanego mechanika na Pomorzu, który mógłby się tym zająć?

Pozdrawiam.


Na górę
Post: 25-05-2024, 06:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3929
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Spróbuj Ambros-Serwis Sebastian Ambros w Gdańsku. Osobiście nie znam, ale z różnych źródeł słyszałem pozytywne opinie.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 27-05-2024, 07:57 
Offline

Rejestracja: 24-05-2024, 18:10
Posty: 3
Suzuki: Grand Vitara II
Dzięki za odzew. Już kiedyś kontaktowałem się z tym Panem, ma terminy dopiero na przyszły rok. Teraz odstawiłem auto do mechanika koło Słupska i wydał diagnozę - do wymiany uszczelki pod obiema głowicami. Powód - brak kompresji na cylindrach. Co myślicie o tej diagnozie i ile taka operacja może kosztować?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]