Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 02-05-2024, 21:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: 18-04-2024, 20:19 
Offline

Rejestracja: 09-04-2024, 20:42
Posty: 2
Suzuki: Vitara 1.4 AllGrip
No znajomy już oglądał 2024FL w salonie. Więc już pewnie zaczynają się pojawiać. Na razie tylko pokazówki


Na górę
Post: 21-04-2024, 11:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-08-2023, 14:42
Posty: 25
Suzuki: Vitara
Nowy granatowy kolor mega na plus, do takiego bym dopłacił, jakby był rok temu i bez obowiązkowego czarnego dachu.
Np. wersja rocznicowa z przodem przed liftem i szarym dachem jeszcze lepiej wygląda:
Obrazek

Spoiler nowy ładny, ciekawe czy do wersji przed liftem da się go łatwo domontować?

Cała reszta raczej na minus: światła przeciwmgielne były mega przydatne do doświetlania w czasie jazdy poza asfaltem, a że LEDy Vitary nie są jakieś super, to widzę tu jeszcze większy krok wstecz. Do tego przód wygląda teraz dziwniej, zabudowany jak z elektryków. Rozumiem, że dzięki temu ujednolica się wygląd Vitary z Scrossem i może nawet trochę z across, no ale mam wrażenie że "stare lepsze". Pożyjemy, zobaczymy czy się przyzwyczaimy.

Zegary dziwne i brzydsze moim zdaniem - po co te kółka? Przecież oryginalne zegary były spoko:
Obrazek

O obowiązkowych systemach niby nie ma co dyskutować - nawet jeśli dla kogoś (np. dla mnie) jest to wada, to nie unikniemy tego. Ale powiem tak: widząc, jak to bywa ze zczytywaniem znaków przez nowe auta (np. jedziesz po autostradzie a droga obok ma 30km/h) to zastanawiam się, jak będzie działać takie coś: "Aktywny tempomat ACC znany z poprzedniej wersji Suzuki Vitary, został doposażony w funkcję automatycznej redukcji prędkości do tej, która zostanie zarejestrowana przez system rozpoznawania znaków drogowych TSR." Będzie ostre hamowanie i ryzyko wypadku?

I jeszcze to: "Gdy kierowca nie korzysta z aktywnego tempomatu, każde przekroczenie ograniczenia prędkości jest sygnalizowane najpierw komunikatem na wyświetlaczu, a następnie sygnałem dźwiękowym sygnałem." czyli jak każde inne nowe auto, będzie się na kierowcę drzeć co chwilę.

Nowe multimedia ładne, ale mają dalej problem starych: brak FIZYCZNYCH przycisków. To jest dosłownie jedyny powód dla którego wybrałem wersję comfort: jeździłem w wielu autach z dotykowym radiem, i zawsze to przeszkadza. Jeszcze przeżyłbym to, jakby dodali chociaż jedno, fizyczne pokrętło do pogłaśniania/ściszania (i mute/off po wciśnięciu), ale przeklikiwanie się przez te radyjka to nie tylko niewygoda, ale też realne ryzyko na drodze.

Ogólnie jestem sceptycznie nastawiony do tego liftu, rozważałem wymianę mojej Vitary na lepszą za 5 lat (gwarancja), ale chyba jednak sobie podaruję.


Na górę
Post: 21-04-2024, 12:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1508
Suzuki: TM3 LR Highland
witolds pisze:
I jeszcze to: "Gdy kierowca nie korzysta z aktywnego tempomatu, każde przekroczenie ograniczenia prędkości jest sygnalizowane najpierw komunikatem na wyświetlaczu, a następnie sygnałem dźwiękowym sygnałem." czyli jak każde inne nowe auto, będzie się na kierowcę drzeć co chwilę.


I tu jest najwiekszy problem jak trzeba bedzie to patykami wyłączać - to będzie dramat :(

W innych autach gdzie mamy np. konfigurowalne klawisze skrótów/ulubionych (np Hyundai Kona) - można sobie skrót zrobić i kliknąć od razu na ekranie daną funkcję. Szybko i bezboleśnie.

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 21-04-2024, 17:19 
Offline

Rejestracja: 23-03-2018, 12:21
Posty: 234
Zegary są żywcem wzięte z poliftowego scrossa. Rzeczywiście brzydko się prezentują (na zywo). To szare w środki wygląda jak wiejski tuning, taki krążek wycięty z szarego papieru.

Rozpoznawanie znaków jest w scross wyłączane oczywiście z patyka, choć na całe szczęście można to wylaczyc permanentnie. Jak w Vitarze po każdym restarcie auta będzie się to włączało(bo unia kaze) to bardzo slabo.

Jedyny plus w tym zacofaniu technologicznym że jak się coś zepsuje to być może na część nie trzeba będzie czekać miesiącami czy kupowac na Ali (bo wszystkie podzespoły są wymienne między modelami suzuki).


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]