Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 24-04-2024, 02:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-03-2021, 20:11 
Offline

Rejestracja: 03-03-2018, 14:58
Posty: 370
Ja moją 1.6 wyciągnąłem 220km/h. Ale potem hol się urwał i prędkość spadła do 120km/h :] :] :]



sorki, nie mogłem się powtrzymać :lol:

_________________
Vicia Premium 1.6 Allgrip


Na górę
Post: 29-03-2021, 21:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Niskie obroty? Chyba dieslem nie jeździłeś. :-)
A jeśli komfortowo podróżujesz przy 160km/h to wizyta u laryngologa Cię nie minie. Nawet po wyciszeniu nie jest cicho przy tej prędkości. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 29-03-2021, 22:19 
Offline

Rejestracja: 05-10-2017, 10:11
Posty: 62
Suzuki: vitara 4x4
Szczerze tym autem powyżej 160km/h strach jechać. Jest za lekkie i krótkie.


Na górę
Post: 30-03-2021, 06:51 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Takie dywagacje może były by właściwe na forum Lotusa, Porsche, czy Ferrari, ale Vmax Vitarą... dla mnie to przejaw tzw. inteligencji alternatywnej...

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 30-03-2021, 07:24 
Offline

Rejestracja: 04-09-2019, 19:50
Posty: 30
Suzuki: Vitara SVHS
hak64 pisze:
Takie dywagacje może były by właściwe na forum Lotusa, Porsche, czy Ferrari, ale Vmax Vitarą... dla mnie to przejaw tzw. inteligencji alternatywnej...


Nie wiem czy to właściwsze rozbić się Lotusem czy Suzuki albo np Syrenką. Tylko po co kogoś przy okazji kogoś obrażać, jak to tak samo niemądre?


Na górę
Post: 30-03-2021, 08:45 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
wawax pisze:
Niskie obroty? Chyba dieslem nie jeździłeś. :-)
A jeśli komfortowo podróżujesz przy 160km/h to wizyta u laryngologa Cię nie minie. Nawet po wyciszeniu nie jest cicho przy tej prędkości. :-)

Przy 160km/h jest ok. 3.300obr/min. to chyba nie jest dużo

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 30-03-2021, 10:49 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
wooli pisze:
Nie wiem czy to właściwsze rozbić się Lotusem czy Suzuki albo np Syrenką. Tylko po co kogoś przy okazji kogoś obrażać, jak to tak samo niemądre?

Niemądry jest sam fakt rozpędzania terenówki do prędkości maksymalnych. Te auta posiadają inne zalety i nie prędkość jest ich mocną stroną, dlatego teza o istnieniu inteligencji alternatywnej jest tu jak najbardziej na miejscu (choć może się niektórym nie podobać).

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 30-03-2021, 11:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Obrażanie innych uczestników forum nigdy nie jest na miejscu.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 30-03-2021, 16:38 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
wawax pisze:
Obrażanie innych uczestników forum nigdy nie jest na miejscu.


no panowie wyluzujcie , chyba każdego faceta korci by sprawdzić autko choć raz ;) , nawet jadąc wyższym autem

co ma lekkość i krótkość auta :niewiem: , sam jechałem lżejszym i krótszym też prawie 190km/h

to po co wtedy produkują Swifta Sport z 1,4T co jedzie 210km/h ? :szok:

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 30-03-2021, 17:11 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
maciejosss pisze:
chyba każdego faceta korci by sprawdzić autko choć raz

Znałem takiego, którego korciło... nie ukończył jazdy próbnej Toyotą Rav-4...

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 31-03-2021, 08:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
hak64 pisze:
Niemądry jest sam fakt rozpędzania terenówki do prędkości maksymalnych.
Terenówki zapewne tak, Vitara II do nich nie należy.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 06-04-2021, 20:19 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
maciejosss pisze:
szkoda , że nie udało się zrobić zdjęcia obrotomierza jakie obroty ma na V biegu przy ponad 200km/h

Szkoda, że nie oglądaliście zdjęć, jak wyglądają ciała po spotkaniu z przeszkodą przy tej prędkości. Ja się "trochę" naoglądałem (kilkanaście lat praktyki w prowadzeniu dochodzeń powypadkowych). Przy prędkościach powyżej 200, wystarczy kamyk wielkości orzecha włoskiego, by wystrzeliła opona - po takim wystrzale być może modlitwa pomaga, ale kierującemu co najwyżej starcza czasu na przeżegnanie się...

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 06-04-2021, 20:29 
Offline

Rejestracja: 12-02-2021, 20:35
Posty: 144
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Vitara 1,4T hybrid
myślisz , że przy 140km/h jest bezpieczniej ? pewnie tak , ale przy zderzeniu i tak marne szanse na przeżycie . Jak opona wystrzeli czy przy 100-140-200 to tylko czas modlitwy się wydłuży o ułamek sekundy

_________________
Vitara 1.4T Hybrid


Na górę
Post: 06-04-2021, 20:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Dlatego należy się modlić przed podróżą. Przy 200 modlitwa powinna być raczej o nieprzeżycie. Życie po takim wypadku może stracić sporo ze swojej atrakcyjności.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 07-04-2021, 06:35 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Klepac89 pisze:
E chłopaki offtop robicie - temat dotyczy v max wiec dyskusja jest o możliwościach auta a nie o bezpieczeństwie jazdy przy 200km/h...

Nie no kolego, to Ty zdaje się nie rozumiesz tematu! Są auta stworzone do szybkiej jazdy i są do tego przeznaczone odpowiednie tory, a nie drogi. Rozpędzanie Vitary do prędkości maksymalnych, na drodze publicznej (nawet autostradzie) nie jest normalne. Powiadasz, że szanujesz nasze zdanie? To nie zachęcaj do bicia rekordów prędkości! Ciekawe co powiesz jak pojawi się tu filmik z uwiecznioną prędkością 212, którego autor resztę życia będzie jeździł na wózku...
Dzisiaj Ci się udało i masz filmik, czy inne potwierdzenie wyczynu, ale za którymś razem coś pójdzie nie tak i jedyną nagrodą na jaką zasłużysz, będzie nominacja do nagrody Darwina...

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 07-04-2021, 07:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Albo zrobisz komuś krzywdę. Np. przypadkowo spotkasz czołowo innego użytkownika forum.

Chwalenie się niebezpieczną jazdą zdecydowanie nie jest na miejscu. Wynajmij tor i tam sprawdź co auto potrafi. I wtedy sądzę, że nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 07-04-2021, 07:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
hak64 pisze:
Klepac89 pisze:
E chłopaki offtop robicie - temat dotyczy v max wiec dyskusja jest o możliwościach auta a nie o bezpieczeństwie jazdy przy 200km/h...

Nie no kolego, to Ty zdaje się nie rozumiesz tematu

Temat wątku ->jaki Vmax udało się Wam uzyskać ? odpowiedź 209km/h, polecam naukę czytania ze zrozumieniem.

hak64 pisze:
Są auta stworzone do szybkiej jazdy i są do tego przeznaczone odpowiednie tory, a nie drogi
Owszem każde auto jest przeznaczone do jazdy z jaką pozwala producent auta - uważasz że Puma ST albo Yaris GR albo nawet z naszego podwórka Suzuki Swift Sport - mniejsze auto które rozpędza się do wyższych prędkości to bezpieczniejsze auta?
hak64 pisze:
Powiadasz, że szanujesz nasze zdanie? To nie zachęcaj do bicia rekordów prędkości! Ciekawe co powiesz jak pojawi się tu filmik z uwiecznioną prędkością 212, którego autor resztę życia będzie jeździł na wózku...
Dzisiaj Ci się udało i masz filmik, czy inne potwierdzenie wyczynu, ale za którymś razem coś pójdzie nie tak i jedyną nagrodą na jaką zasłużysz, będzie nominacja do nagrody Darwina...


Tak szanuję - ale nie lubię gdy ktoś mi zarzuca coś czego nie zrobiłem - nigdzie nie zachęcam do bicia rekordów, a to forum nie jest dla dzieci którymi można manipulować a dla świadomych posiadaczy aut marki Suzuki i zainteresowanych nimi - jedynie odpowiedziałem dla autora tematu (warto czytać ze rozumieniem)

Fakt że temat wątku budzący emocję bo bardziej pasował by na forum Ferrari czy innej sportowej matki - ale pojawił się i w suzuki :] . Dlatego proszę wziąć na to poprawkę - reszta to
:spam:

wawax pisze:
Albo zrobisz komuś krzywdę. Np. przypadkowo spotkasz czołowo innego użytkownika forum.

Chwalenie się niebezpieczną jazdą zdecydowanie nie jest na miejscu. Wynajmij tor i tam sprawdź co auto potrafi. I wtedy sądzę, że nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji.


To nie tyle chwalenie się jedynie odpowiedziałęm w temacie... inną kwestią jest że udostępniłem również fotkę gdzie widać że 206km przejechałęm w czasie 1h 57min - nie mów mi proszę że jazda drogą z dwoma a czasami trzema pasami w jedną stronę ze średnią w ok 100km/h to jazda niebezpieczna.... i przy tych warunkach drogowych jadąc raczej nie powinienem spotkać czołowo innego użytkownika forum - bo taki powinien być za kratkami gdy lubi tak jeździć :) Jak najbardziej wręcz namawiam - Nie jeździjcie pod prąd tym bardziej 200km/h :] :spam:

Tylko co to ma z tematem? Jeżeli nie jest społecznie akceptowalny to proszę moderatora o zamknięcie


Na górę
Post: 07-04-2021, 12:48 
Offline

Rejestracja: 09-04-2015, 18:14
Posty: 142
Lokalizacja: Żory
Kolego, nawet trudno komentować Twoje wywody. Fakt, że jakieś auto potrafi się rozpędzić do 200, czy więcej, wcale nie oznacza, że jest to prędkość bezpieczna, czy też zalecana przez producenta. Chcesz się bawić w bicie rekordów prędkości, to wykup sobie parę godzin na Nürburgring, ale nie korzystaj z dróg publicznych. Wbrew Twojemu wyobrażeniu, zagrożeniem jest nie tylko auto jadące pod prąd. Równie dobrze możesz spotkać na drodze dziadka, który odwożąc babcię do salonu piękności, zapomni spojrzeć w lusterko swojej Pandy, czy Fiesty i zabierze się za wyprzedzanie ciężarówki, zajeżdżając Ci drogę. Powiesz: - jego pech! Tak! I Twój - jak przeżyjesz to będziesz miał dużo czasu na przemyślenia, bo jeśli w opinii biegłego znajdzie się stwierdzenie: "jazda z prędkością uniemożliwiającą podjęcie skutecznej reakcji obronnej na zauważone zagrożenie", to twoja rodzina będzie potrzebować zgody prokuratora na widzenie z Tobą.
Miłego dnia.

_________________
ekspertyzy, wyceny, odszkodowania


Na górę
Post: 07-04-2021, 14:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
hak64 pisze:
Kolego, nawet trudno komentować Twoje wywody. Fakt, że jakieś auto potrafi się rozpędzić do 200, czy więcej, wcale nie oznacza, że jest to prędkość bezpieczna, czy też zalecana przez producenta. Chcesz się bawić w bicie rekordów prędkości, to wykup sobie parę godzin na Nürburgring, ale nie korzystaj z dróg publicznych. Wbrew Twojemu wyobrażeniu, zagrożeniem jest nie tylko auto jadące pod prąd. Równie dobrze możesz spotkać na drodze dziadka, który odwożąc babcię do salonu piękności, zapomni spojrzeć w lusterko swojej Pandy, czy Fiesty i zabierze się za wyprzedzanie ciężarówki, zajeżdżając Ci drogę. Powiesz: - jego pech! Tak! I Twój - jak przeżyjesz to będziesz miał dużo czasu na przemyślenia, bo jeśli w opinii biegłego znajdzie się stwierdzenie: "jazda z prędkością uniemożliwiającą podjęcie skutecznej reakcji obronnej na zauważone zagrożenie", to twoja rodzina będzie potrzebować zgody prokuratora na widzenie z Tobą.
Miłego dnia.

Kolego nigdzie nie napisałem ze jest to prędkość bezpieczna ani nawet zalecana, owszem droga to nie płac zabaw. I owszem od zabawy są tory, nie rozumiem czemu kierujesz swoje wywody w moim kierunku? Żeś się mnie uczepił - owszem podzielam Twój pogląd dotyczący bezpieczeństwa na drodze.

Jednak miej świadomość ze autor postawił pytanie w temacie. Każdy kto udzieli odpowiedzi dla autora będzie przez Ciebie atakowany? Chyba nie o to chodzi na forum w dziale dotyczącym konkretnego auta?

Mimo wszystko nie podoba mi się że na podstawie jednego zdjęcia licznika oceniasz mnie jako kierowcę nie znając warunków jakie panowały na drodze. Po porostu widzisz 200 i panikujesz bo dużo widziałeś w pracy.

I jak widać żadne argumenty nie trafią - wiec dam Ci pożywkę na autobahnie jechałem skodą octawią 235km/h więcej nie dała rady i co z tego? Ba nie zaglądaj na YouTube bo zawału dostaniesz tam gość na autobanah zasuwa ponad 300km/h prawie 15 letnim autem!

Może jemu tez zwróć uwagę tu masz link: https://youtu.be/zSXxC4ixkpE

A najlepiej napisz do rządu niemieckiego niech w końcu nałożą wszędzie te limity a to tylko ludzie giną...

Świata nie zbawisz. A już napewno nie na forum
Suzuki.

Prędkość nie zabija a brak uwagi na drodze i niech przykładem będzie dziadek którego podałeś. I jako prokurator powinieneś to wiedzieć.

Pozwolę sobie zablokować Ciebie na forum żeby nie widzieć Twoich postów bo nic nie wnosisz do tematu oprócz offtopa


Obrazek
Suzuki Vitara 1,4 Hybrid 2WD Premium

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 07-04-2021, 15:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-01-2017, 17:33
Posty: 193
Lokalizacja: Gdańsk
Suzuki: Vitara; GSF 1250SA
Admin, zamknij ten temat. Po co się chłopy mają denerwować? ;-)

_________________
Suzuki Vitara Comfort
Suzuki GSF 1250 SA


Na górę
Post: 07-04-2021, 15:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
Panowie,
Akurat na forum Suzuki wydaje mi się że nie ma młodych gniewnych tzw. Sebixy w starych trupach którzy chcą udowodnić kumplom i Karinom ile bryka wyciągnie...
Nie ma również sensu debatować n.t. bezpieczeństwa.
Jako poukładany (mam nadzieje ;) ) ponad 40latek, uważam za normalny że każdy chce sprawdzić co nowy nabyty pojazd potrafi. Tak było z każdym moim autem i motocyklem. Najważniejsze jest w jakich warunkach jest to zrobione. Wiem co to znaczy pędzić 240 autem i 260 motocyklem. To był jednorazowy eksperyment na pustej autostradzie i to mi wystarczyło.


Na górę
Post: 07-04-2021, 18:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
ced105 pisze:
Panowie,
Akurat na forum Suzuki wydaje mi się że nie ma młodych gniewnych tzw. Sebixy w starych trupach którzy chcą udowodnić kumplom i Karinom ile bryka wyciągnie...
Nie ma również sensu debatować n.t. bezpieczeństwa.
Jako poukładany (mam nadzieje ;) ) ponad 40latek, uważam za normalny że każdy chce sprawdzić co nowy nabyty pojazd potrafi. Tak było z każdym moim autem i motocyklem. Najważniejsze jest w jakich warunkach jest to zrobione. Wiem co to znaczy pędzić 240 autem i 260 motocyklem. To był jednorazowy eksperyment na pustej autostradzie i to mi wystarczyło.


Oj ced105 nie przyznawaj się że tyle jechałeś bo zaraz też zostaniesz oceniony

Ale dobrze przeczytać głos rozsądku


Obrazek
Suzuki Vitara 1,4 Hybrid 2WD Premium

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]