Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-04-2024, 22:35

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 511 Następna
Autor Wiadomość
Post: 11-12-2020, 22:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
jacgoh pisze:
oko50 pisze:
U mnie to samo. W zeszłym tygodniu przestała działać wersja jakaś ok 5.7, dokładnie w sposób jak u Ciebie, zainstalowałem najnowszą i to samo. Ktoś przerabiał temat, u Was działa ok?

Wszystko działa jak należy zobaczcie AA na apk mirror są tam najnowsze wersje,lub poprzez vpn pobierzcie sobie...wiadomo skąd...@kol Iron czemu nie rotować takiego fona jak j3?? no nie rozumiem....Na XDA pewnie znajdziesz jakiś odpowiednio nowszy soft..


Przy rotowaniu istnieje ryzyko, że coś nie pójdzie tak jak powinno a ja nie lubię takich niespodzianek. Na dodatek AA już nie długo będzie w Polsce oficjalnie a to zmienia pewne rzeczy. No i na koniec mam możliwość korzystania z telefonu z androidem 10 i po sprawie jak u kolegi powyżej.


Na górę
Post: 12-12-2020, 11:47 
Offline

Rejestracja: 27-11-2020, 10:21
Posty: 2
Suzuki: Vitara
wawax pisze:
Ja się zastanawiałem na rootowaniem J3, ale jednak sporo zachodu nawet jak ktoś się trochę w tym orientuje. W efekcie zmieniłem telefon na androida 10 i zero problemów z AA.


10 11 jak najbardziej nie ma problemów...ale może nie każdego stać na wymianę fona:P. A wystarczy czytać ze zrozumieniem instrukcje roota z xda i root później zmiana softu... z tego wszystkiego najdłużej będzie trwało własnie pobieranie nowego softu do telefonu:P


Na górę
Post: 12-12-2020, 13:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1582
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Robiłem już rootowanie kilku telefonów. Po przeczytaniu instrukcji dla J3 stwierdziłem, że chyba jednak nie. :-) Ale jeśli ktoś jest zdesperowany to dobrze, że jest paczka do pobrania. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 12-12-2020, 13:52 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
To sprzedaj tego szrota i kup sobie na promocji p20 pro za 999


Na górę
Post: 06-01-2021, 22:41 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Udało się komuś uruchomić Android Auto w konfiguracji stacja soft 1850 + Android 10?
Niby Android Auto jest wbudowane w system, ale próba sparowania Motoroli G5G plus to ciągłe parowanie i... nic z niego nie wynika. Po kilku minutach jest niby połączenie ale Android Auto nie startuje. No i ładowanie nie działa.
Podpiąłem taki wynalazek jak Unihertza Jelly2, ten sam kabel, też Android 10 i.... ruszyło ładowanie, pojawia się komunikat o zaciąganiu hamulca i po przejściu całej procedury nawet ikona na wyświetlaczu AA się pojawia i.... nic dalej.
Zmianie uległo api i w soft stacji multimedialnej nie "dorósł" czy coś jeszcze powinienem uwzględnić?


Na górę
Post: 07-01-2021, 05:08 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Jak pojawia się logo AA i naciśniesz na ikonę na stacji to nie startuje?


Na górę
Post: 07-01-2021, 10:10 
Offline

Rejestracja: 22-05-2017, 21:34
Posty: 332
Suzuki: Vitara
Nie :(
Zaskoczyło mnie to bo jeszcze niedawno używałem telefonu z Androidem 8, gdzie ręcznie dogrywałem Android Auto i wszystko działało bez najmniejszych problemów.


Na górę
Post: 07-01-2021, 21:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Nie wiem jaki soft w stacji ale android 10 w telefonie i praktycznie po podłączeniu "samo" AA ruszyło po kilku kliknięciach potwierdzeń. Może trzeba przejrzeć ustawienia programisty w telefonie.


Na górę
Post: 07-01-2021, 21:49 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Dokładnie android 10 pierwsze przeklikac na ręcznym i później już łączy


Na górę
Post: 16-01-2021, 21:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
"Jak podłączyć telefon w aucie - problemy z Android Auto" artykuł ukazał się dziś na stronie Auto Świat. Miłej lektury.


Na górę
Post: 16-01-2021, 23:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
Koledzy, właśnie dostałem służbowy S20 5g, czyli nie byle co. Android 11, itd. Jutro sprawdzę jak się toto zachowuje z naszą stacją. Dla porównania od sierpnia posiadam Iphona 7plus, jeżdżę tylko i wyłącznie z carplayem, i nic się nie dzieje.
dam
znać co i jak za kilka dni.


Na górę
Post: 21-01-2021, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Moje problemy z AA zaczęły się przy okazji ostatnich aktualizacji. Obecnie mam zainstalowaną wersję 6.0.615323. Ale to nie w tej poprawce jest błąd. Błąd zrobiłem bo chciałem odinstalować AA i zamiast tego przywróciłem AA do wersji fabrycznej telefonu.
Ale od początku. Mam telefon Galaxy A6 i pierwotnie był tam Android 8 w którym nie było w pakiecie AA. Zainstalowałem więc paczkę z ApkMirror i wszystko śmigało aż miło. W międzyczasie telefon zaktualizował się do Android w wersji 10 gdzie AA jest składnikiem systemu i jak wszystkie składniki systemu nie da się w prosty sposób odinstalować. Nadal jednak wszystko działało bo AA miałem zainstalowany w wyższej wersji niż AA systemowy. Wszystko było by dobrze gdyby nie dziwne aktualizacje na stronie ApkMirror bo najpierw pojawiła się wersja 6.0.615323 a kilka dni później jako aktualizacja pojawiła się wersja 5.9.604643. Pomyślałem że może coś jest nie tak z tą wersją 6 więc chciałem wgrać 5.9.604643, nie dało się logiczne bo nie da się aktualizować do niższej wersji. Wycofałem więc do wersji fabrycznej na moje nieszczęście bo od tej pory nie pojawia się mi ikona AA w telefonie i straciłem wiele funkcji. Nie zależnie czy mam wersje 5 czy 6. AA po podłączeniu działa pojawia się ikona AA na stacji w samochodzie można AA uruchomić działają mapa i telefon ale asystent google przestał odpowiadać na moje pytania np jako jest pogoda itp. Kiedy go o coś zapytam na telefonie pojawia się odpowiedź ale nie słyszę jej w radiu tak jak wcześniej. To wszystko przy podłączonym kabelku, bez kabelka jest jeszcze gorzej, bo nic co wcześniej działało nie działa. Asystent google wykonuje komendy ale już nie informuje mnie o tym tak jak robił to wcześniej. Nie piszę tego żeby się skarżyć ale żeby przestrzec innych. Sam zastanawiam się co robić dalej bo AA w tej wersji straciło dla mnie funkcjonalność. Zastanawiam się czy twardy reset telefonu i instalacja wszystkiego na nowo przyniesie skutek? Do jakiej wersji androida zresetuje się telefon? Wolę popytać bo mam tam parę aplikacji które ułatwiają mi życie i trochę będzie roboty żeby to wszystko po instalować.


Na górę
Post: 22-01-2021, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-01-2020, 21:55
Posty: 9
Lokalizacja: Widawa
Suzuki: Vitara 1.4 4WD 6MT
Witam, może przyda się kilka informacji na temat czynności które wykonałem by Android zadziałał tak jak to było z Androidem 9. Po kupnie telefonu z systemem Android 10, tak jak wyżej zostało wspomniane miałem zainstalowany AA jako składnik systemu. Samodzielnie zaktualizował mi się poprzez sklep Play do wersji 5.9.604643 (nie robiłem tego samodzielnie z ApkMirror, autentycznie się zdziwiłem tą aktualizacją). Ikony AA nie było, bo taki prawdopodobnie był zamysł producenta. Poszperałem na forach i dowiedziałem, się o aplikacji "Android Auto na telefony", nakładce która pozwala wyświetlać AA na telefonie, tak jak to było dawniej. Zainstalowałem i wszystko działa jak dawniej. Jednak podczas podłączania kabelkiem do stacji w Vitarze nie zawsze działało poprawnie. Rozłączało. Wszystko wróciło do normy, i działa jak dawniej gdy po uruchomieniu aplikacji na telefonie w USTAWIENIA --> System --> Automatyczne uruchamianie wyłączyłem "Uruchom Android Auto automatycznie, gdy telefon połączy się z samochodem przez Bluetooth". Na dzień dzisiejszy wszystko działa poprawnie, aplikacje pod AA również. Być może jest to Wam znane, ale nie zaszkodzi spróbować. :-)

_________________
Suzuki Vitara 2019 1.4 BOOSTERJET 4WD 6MT Elegance
Toyota C-HR 2020 1.2T MS 4×4 Style


Na górę
Post: 22-01-2021, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Mimolo czy działa ci asystent google przy połączeniu bezprzewodowym, bez kabelka? Czy odpowiada na pytania i odpowiedzi słychać w głośniku? Na tym mi zależy.


Na górę
Post: 22-01-2021, 21:21 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Nie zadziała to już, będzie działać jak podłączysz kablem. Bez kabla zostało to usunięte


Na górę
Post: 22-01-2021, 22:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Czyli zostaje mi kupić telefon z android 9 bo tam jeszcze nie było atrapy AA i zainstalować AA z ApkMirror, żeby znów działało jak trzeba. Nie rozumiem twórców oprogramowania, którzy poprawiając oprogramowanie psują je. To nie pierwszy przykład, takie przykładów można mnożyć. Mistrzem świata w psuciu czegoś co jest dobre jest Microsoft.


Na górę
Post: 23-01-2021, 07:12 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Winna jest nowa wersja AA i asystent. Sam Android 10 miałem kupę czasu i wszystko działało prawidłowo. Przytrzymanie przycisku na kierownicy przenosiło asystenta na głośniki samochodu. Obszedłem to w ten sposób że pozwalać działać i odpowiadać asystentowi nawet gdy telefon ma zablokowany ekran. Więc mogę wysłać SMS, zadzwonić, lecz częściej sięgam teraz po telefon jadąc i zerkając na niego :(


Na górę
Post: 23-01-2021, 10:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
akir pisze:
Winna jest nowa wersja AA i asystent. Sam Android 10 miałem kupę czasu i wszystko działało prawidłowo. Przytrzymanie przycisku na kierownicy przenosiło asystenta na głośniki samochodu. Obszedłem to w ten sposób że pozwalać działać i odpowiadać asystentowi nawet gdy telefon ma zablokowany ekran. Więc mogę wysłać SMS, zadzwonić, lecz częściej sięgam teraz po telefon jadąc i zerkając na niego :(


Z tym się nie zgodzę, też mam Android 10 i wszystko działało dopóki nie wycofałem zainstalowanej wersji z apkmirror do wersji fabrycznej telefonu. AA zainstalowane przed aktualizacją telefonu do Android 10 działa poprawnie. To nie jest problem w aktualizacjach AA. Problem jest w tym że Samsung fabrycznie instaluje jakąś atrapę AA a nie w pełni funkcjonalną aplikację.


Na górę
Post: 23-01-2021, 10:07 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Nie do końca zrozumiałem. Masz wersję AA która działa? Ja nie miałem żadnej aktualizacji tylko AA oraz zapewne sam asystent. Przestało działać z dnia na dzień. Odinstalowanie całkowite oraz próby instalacji z apk mirror nie dają żadnych rezultatów.
Tak jak pisałem obszedłem to wyłączając zabezpieczenia na zablokowanym telefonie. Nie działa mi jedynie otwarcie bram głosowo wymaga i tak odblokowania ekranu.


Na górę
Post: 23-01-2021, 11:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
Jeżeli najpierw zainstalujesz AA z apkmirror a potem zaktualizujesz telefon do wersji Android 10 to wszystko działa bezproblemowo. Wszystko co ma działać z kabelkiem działa i wszystko co ma działać bez kabelka też działa. Problem jest wtedy gdy masz już Android 10 i chcesz AA zaktualizować obojętnie jaką wersją to już nic nie daje bo AA ma ograniczenia fabrycznej wersji. Nie ważne jaką wersją zaktualizujesz nie pojawi ci się już ikona AA w telefonie, funkcje bez kabelka już nie będą działać.
Nie wiedziałem tego i niepotrzebnie przywróciłem AA do wersji fabrycznej, wtedy zniknęła mi ikona w telefonie i funkcje bez kabelka przestały działać. Sam sobie zepsułem AA, dlatego szukam teraz sposobu żeby odinstalować z systemu samsunga AA systemowego bo to jedyny sposób żeby znów działało mi wszystko tak jak działało wcześniej. W ostateczności kupię inny telefon z Androidem w wersji 8 lub 9 gdzie nie było AA w systemie telefonu.
A tak przy okazji to asystent powinien nadal otwierać ci bramę jedynie nie potwierdzi tego głosowo. Ja używam go do zapalanie oświetlenie przed domem i nadal działa, tyle ze nie informuje mnie o tym głosowo. Większym problemem jest dla mnie to że asystent przestał mnie informować o temperaturze pieca CO. A czasem jak jestem poza domem potrzebuje takiej informacji i muszę zaglądać na telefon, podczas jazdy nie jest to bezpieczne.


Na górę
Post: 23-01-2021, 11:51 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
To jak masz samsunga roota zrobić i wgrać odinem starsza wersję systemu. Kolejno zainstalować aa i wykonać Update do Android 10. Co do bram, zdeklarowane jako bramy są na zupełnie innym priorytecie Asystent może wymagać kodu PIN lub mieć odblokowany ekran.


Na górę
Post: 23-01-2021, 18:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-12-2018, 22:28
Posty: 118
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Suzuki: Suzuki SX4 S-Cross
akir pisze:
To jak masz samsunga roota zrobić i wgrać odinem starsza wersję systemu. Kolejno zainstalować aa i wykonać Update do Android 10. Co do bram, zdeklarowane jako bramy są na zupełnie innym priorytecie Asystent może wymagać kodu PIN lub mieć odblokowany ekran.


Nie mam o tym pojęcia i nie chciałbym zepsuć telefonu, nie wiem na ile to jest niebezpieczne i czy bardzo skomplikowane?


Na górę
Post: 23-01-2021, 19:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
hizel pisze:
Czyli zostaje mi kupić telefon z android 9 bo tam jeszcze nie było atrapy AA i zainstalować AA z ApkMirror, żeby znów działało jak trzeba. Nie rozumiem twórców oprogramowania, którzy poprawiając oprogramowanie psują je. To nie pierwszy przykład, takie przykładów można mnożyć. Mistrzem świata w psuciu czegoś co jest dobre jest Microsoft.



Jest jeszcze opcja "cierpliwości" , czyli poczekania aż AA będzie w Polsce oficjalnie, może wówczas pewne problemy zostaną rozwiązane automatycznie. Już jest zapowiedź, że to nastąpi.


Na górę
Post: 23-01-2021, 19:39 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1574
Suzuki: Vitara
Wydaje się że to nic nie zmieni. Android auto już jest w systemie. Tu jakiś konflikt zrobił się między AA a asystentem googla.


Na górę
Post: 23-01-2021, 22:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Też racja, poczekamy i zobaczymy. Piszesz ,że jest w systemie - możesz jaśniej.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 275 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 511 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]