Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:04

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna
Autor Wiadomość
Post: 02-06-2021, 08:15 
Offline

Rejestracja: 23-08-2020, 20:31
Posty: 233
Jaclaw pisze:
Dostałem w końcu odpowiedź z Suzuki Polska na moje pytanie odnośnie zachowania tego systemu po forsownej jeździe i brzmi ona tak:

"System Start/Stop: działa m.in. w zależności od temperatury oleju silnikowego. W związku z tym jeżeli temperatura będzie za wysoka (użytkownik tego nie widzi) system Start/Stop zadziała z opóźnieniem. W związku z tym działanie systemu nie spowoduje uszkodzenia turbosprężarki."

Oczywiście każdy musi ocenić sam, czy wierzyć w to, czy nie. :)
Trzeba będzie to sprawdzić.


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 04-06-2021, 22:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1361
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Engine Auto Stop Control
When all of the following conditions are met, the ENG A-STOP control module sends an engine stop signal to the ECM via the CAN communication line. The ECM then stops the engine.
•The battery is sufficiently charged.
•The battery temperature is between 5 and 70 °C (between 41 and 158 °F).
•The vehicle speed is below 0 km/h (0 mile/h).
•The vehicle speed higher than 6 km/h (4 mile/h) was recorded after starting off.
•The vehicle is not driven backward.
•The engine coolant temperature is between 18 and 95 °C (between 64 and 203 °F) (D16AA model).
•The engine coolant temperature is between 57 and 105 °C (between 135 and 221 °F) (M16A model / K14C model).
•The engine exhaust gas temperature is higher than the specified level (D16AA model).
•Except when DPF® is in regeneration or at least 5 seconds have passed since the end of DPF® regeneration (D16AA model). For details, refer to DPF® Regeneration Description:D16AA.
•The vacuum in the brake booster is higher than the specified level.
•The gear is shifted to “Neutral”. (M/T model)
•Clutch pedal is released. (M/T model)
•The select lever is shifted to D or N range. (A/T model / twin clutch system model)
•The slope angle is between –14% and 14% (A/T model / twin clutch system model)
•The brake pedal is depressed. (A/T model / twin clutch system model)
•The hydraulic pressure in the brake master cylinder is higher than the specified level. (A/T model / twin clutch system model)
•Accelerator pedal is released.
•Engine auto stop control is not inhibited by ENG A-STOP OFF switch.
•The hood is closed.
•The driver’s door is closed and the driver’s seat belt is fastened.
•The ECM has detected no DTC related to ENG A-STOP system.
•The ECM permits engine to stop.
•The ESP® control module has detected no DTC related to ENG A-STOP system.
•The ABS is not in operation.
•The cabin temperature is within the preset temperature range (Auto A/C model).
•Air outlet is controlled excluding “DEF” position (Auto A/C model).
•The ENG A-STOP control module has detected no DTC.
When the engine auto stop control is activated, an ENG A-STOP indicator light signal is sent to the combination meter via the CAN communication line. The ENG A-STOP indicator light then lights up.

Engine Auto Start Control
When the gear is in neutral (M/T model) and one or more of the following conditions are met, the ENG A-STOP control module sends a signal to the ECM via the CAN communication line to authorize start of the engine. This turns on the ST2 relay, which causes the starting motor to operate and the engine to be restarted.
•The ENG A-STOP OFF switch is pushed.
•Clutch pedal is depressed. (M/T model)
•Select lever is shifted to other than D or N range. (A/T model / twin clutch system model)
•At least 2 minutes have passed after automatic stop of the engine. (*1)
•Select lever is being shifted from N to D range. (A/T model / twin clutch system model)
•Brake pedal is released. (A/T model / twin clutch system model)
•Accelerator pedal is depressed. (A/T model / twin clutch system model)
•The hydraulic pressure in the brake master cylinder is lower than the specified level. (A/T model / twin clutch system model)
•Driver’s door is opened. (A/T model / twin clutch system model)
•Driver’s seat belt is unfastened. (A/T model / twin clutch system model)
•The vehicle speed is 4 km/h (3 mile/h) or higher. (*1)
•Battery discharge is more than specified level. (*1)
•Battery voltage is lower than specified value. (*1)
•The vacuum in the brake booster is lower than the specified level. (*1)
•ENG A-STOP system request signal is received from HVAC control module (Auto A/C model). (*1)
•The ENG A-STOP control module has detected specific DTC(s). This is an engine starting by fail-safe mode. For details, refer to Fail-Safe Table. (*1)
When the engine auto start control is activated, an ENG A-STOP indicator light signal is sent to the combination meter via the CAN communication line. And then the ENG A-STOP indicator light is turned off.

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 26-07-2021, 16:46 
Offline

Rejestracja: 23-08-2015, 19:57
Posty: 221
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara Premium 2WD
xmalakx pisze:
Witam serdecznie, od kilku dni jestem posiadaczem Vitary 2016, 1.6 Diesel DDiS, automat.
W dniu dzisiejszym podczas jazdy po mieście i zatrzymaniu się przed skrzyżowaniem system Start Stop zgasił mi silnik, po kilkunastu sekundach puściłem pedał hamulca i auto odpaliło samo i ruszyłem, ale zaczęła mrugać kontrola A off od wyłączonego systemu start stop i od tamtej pory mruga, a system nie działa.
Auto ma 5 lat prawie i mam zamiar wymienić akumulator bo jest oryginalny. Czy to może być spowodowane jego zużyciem?
Pozdrawiam

Mnie raz mrugnęła wczoraj i też przestał działać system. Przyjechałem wczoraj do domu z zamiarem wyjazdu dziś rano na sprawdzenie akumulatora. Niestety nie zapaliłem , więc zamówiłem nowy akumulator i pod domem mi wymienili.
A dwa tygodnie temu wróciłem z Chorwacji , gdyby tam lub po drodze to się stało to koszty byłyby o wiele większe.

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 27-07-2021, 16:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Panie Januszu dowiózłbym.Jestem w Simuni/Pag.Przyjechałem z Czarnogóry właśnie.Kupiłem przed wyjazdem Powerbanka z opcją rozruchu samochodu.Prawie 4 letni akumulator w Vitarze to byłaby tragedia w Bośni czy Albanii,które też odwiedziłem.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 28-07-2021, 19:31 
Offline

Rejestracja: 23-08-2015, 19:57
Posty: 221
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara Premium 2WD
Na Pagu byłem kiedyś w Mandre , w tym roku zaliczyłem miesiąc na Braciu w Splitskiej a we wrześniu jadę na Peljesac.
Właśnie przed następnym wyjazdem miałem sprawdzić akumulator, ale nawalił wcześniej więc jest już nowy.


Miłego wypoczynku życzę :D , na pewno kiedyś na Pag wrócę.

_________________
Vitara 1.6 Premium 2WD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 29-07-2021, 04:25 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Jeśli nie używam, system dezaktywuje się przed rozruchem silnika czy trzeba kupować akumulator przeznaczony do start stop?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 29-07-2021, 18:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-12-2017, 14:24
Posty: 365
Z tego co czytałem to tak, gdyż ładowanie w samochodzie jest przystosowane do tego typu akumulatora i zwykły akumulator nie pożyje wtedy długo.

_________________
Vitara 1.6 HalfGrip
https://www.youtube.com/watch?v=qYSSoIVB8x0


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 04-08-2021, 22:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ładowanie skacze od ~12 do 14,7V. Słabsze akumulatory mogą tego nie lubić. Dezaktywacja SS przez przepięcie stycznika w zamku maski powoduje, że ładowanie robi się stabilne. Ale niestety wzrasta też spalanie, co zauważyłem po dłuższym czasie.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 09-08-2021, 20:13 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 96
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
wawax pisze:
... Ale niestety wzrasta też spalanie, co zauważyłem po dłuższym czasie.

Czy mógłbyś doprecyzować ten wzrost spalania.
Chodzi mi oto czy spalanie jest większe bo nie działa SS (co jest w miarę zrozumiałe) czy nadal blokujesz SS, ale nie włącznikiem maski tylko przyciskiem do odstawiania i wówczas zauważyłeś mniejsze spalanie.
Pytam, bo u siebie blokuję SS przez wyłącznik maski od ponad roku i wbrew temu co pisałem kilka stron wcześniej o sposobie ładowania akumulatora muszę potwierdzić, że blokada SS przez wyłącznik maski powoduje stałe ładowanie na poziomie 13,8 V, natomiast blokada przez przycisk w kabinie powoduje ładowanie tzw. zmienne od 12 do 15 V i zastanawiam się czy ma to realny wpływ na spalanie.

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 09-08-2021, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Niestety opieram się bardziej na obserwacji niż twardych danych. Jeżdżąc po tych samych trasach widzę, że spalanie jest nieco mniejsze odkąd zamieniłem blokadę w zamku klapy na blokadę elektroniczną. Może to być od 0,3 do 0,5 l/100km. Sądzę, że wyłącznik na klapie nie tylko zmienia sposób ładowania, ale może też zmieniać inne parametry. Coś jak afera Volkswagena, choć tu akurat w drugą, pozytywną stronę.

Nie mam żadnych twardych dowodów. Równie dobrze może się okazać, że po prawie 30kkm silnik się dotarł i ma mniejsze opory. Chociaż jak miał się dotrzeć, to powinien wcześniej. Mój styl jazdy raczej się nie zmienił.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-10-2021, 10:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Odgrzeje temat.
Na Allegro jest do kupienia deaktywator start -stop.Cena 2x mniejsza niz na AlixEspress .Wykonanie profesjonalne.Zamontowałem u siebie .Działa idealnie.Montaż bardzo prosty .W zamówieniu należy podać sterowanie plusem.Posiada również tryb serwisowy dla samochodów na gwarancji.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-10-2021, 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Nie jestem producentem .Kupiłem z tego linku https://allegro.pl/oferta/wylaczenie-de ... 9038880058
Zrobiłem już 500 km i działa bez problemu.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-10-2021, 19:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Link nie działa.https://allegro.pl/oferta/wylaczenie-de ... 9038880058

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-10-2021, 19:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
Też się zastanawiam czy tego nie kupić do swojego S-Cross-a.... Nawet podpytalem sprzedawcę czy kojarzy jak się.to zachowuje w S-Cross. Rozumiem, że skoro w vitarze po plusie to tak samo w w sxrossie? Gdzie schowales ta płytkę, gdzieś przy przycisku czy może w słupku obok bezpieczników?

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-10-2021, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Miałem S-crossa .Będzie pasował idealnie .Trzeba zdjąć panel z przyciskami .Zamontowałem szybkozłączkami do wyłącznika start stop.Zasilanie podłączyłem do bezpiecznika gniazdka zapalniczki.Masa jest na czarnym kabelku we wtyczce oryginalnego wylącznika.
W kpl.z modułem obszerna instrukcja montażu i działania.Przy zakupie należy podać że potrzebny jest sterowany plusem.Moduł przykleiłem taśmą dwustronną wewnątrz w panelu z przyciskami .

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-10-2021, 20:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Ja kupiłem ten chiński moduł. Jest o tyle fajny, że są od razu wtyczki i tylko wpina się jako przedłużkę. Nie trzeba nic z zasilaniem kombinować. Tam też jest opcja zmiany stanu domyślnego/serwisowego - 3 sekundy trzeba przytrzymać przycisk.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 23-10-2021, 20:22 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Ja zrobiłem sam koszt około 30 zl

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-10-2021, 01:11 
Offline

Rejestracja: 02-01-2021, 08:49
Posty: 21
Suzuki: SX4 S-CROSS
Słuchajcie a nie wystarczy tego oryginalnego przycisku zablokować w pozycji wciśniętej?


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-10-2021, 06:32 
Offline

Rejestracja: 14-05-2020, 06:12
Posty: 54
Suzuki: vitara II
Ja mam najtańszy sposób na wyłączanie tego systemu. Jeździłem parę dziesiątek lat samochodami z ssaniem, które oczywiście
trzeba było wyłączać. Teraz zamiast ssania po uruchomieniu silnika wciskam przedmiotowy przyciski po problemie.
Proponuję potrenować.


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-10-2021, 10:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27-10-2011, 17:09
Posty: 357
Lokalizacja: Kaszuby
Suzuki: Vitara 1.0 2019 ZQN
Eksem2 pisze:
Ja mam najtańszy sposób na wyłączanie tego systemu. Jeździłem parę dziesiątek lat samochodami z ssaniem, które oczywiście
trzeba było wyłączać. Teraz zamiast ssania po uruchomieniu silnika wciskam przedmiotowy przyciski po problemie.
Proponuję potrenować.


Bardzo dobre porównanie. Osobiście robię to samo. Odpalam i naciskam na guzik z automatu jak nie chcę S/S.
I po kłopocie ;)
Z resztą nie sądzę aby ten system był jeszcze dużym problemem jeśli chodzi o trwałość silnika i jego podzespołów.


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-10-2021, 10:49 
Offline

Rejestracja: 14-05-2020, 06:12
Posty: 54
Suzuki: vitara II
Myślę, że Koledzy mający problem z tym układem mogą mieć więcej problemów : zaciąganie ręcznego, właściwe włączanie /wyłączanie/ kierunkowskazów, wyprzedzanie na trzeciego itp. Jednak wiadomości z kursów nauki jazdy przydają się
również po kilku /kilkunastu/ latach.


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-10-2021, 12:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
A ja myślę o zainstalowaniu tego modułu, który pamięta ostatnie ustawienie przycisku start stop. Pytanie do tych którzy go zamontowali czy kojarzycie który kabel do którego się podlaczało i czy są jakieś różnice vitara2 a S-Cross?

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-10-2021, 14:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Eksem2 pisze:
Myślę, że Koledzy mający problem z tym układem mogą mieć więcej problemów : zaciąganie ręcznego, właściwe włączanie /wyłączanie/ kierunkowskazów, wyprzedzanie na trzeciego itp. Jednak wiadomości z kursów nauki jazdy przydają się
również po kilku /kilkunastu/ latach.

Co ma piernik do wiatraka? Chcesz obrażać innych na forum bez żadnego powodu czy tylko tak bezrefleksyjnie napisałeś?

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 24-10-2021, 17:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-12-2016, 18:57
Posty: 492
Lokalizacja: Świdnica
Suzuki: VITARA S 1,4 AT AWD
Jak ja ukończyłem kurs prawa jazdy to akurat nikt nie wiedział co to jest start-stop.Suzuki to tylko na zagranicznych prospektach można było wtedy zobaczyć.A jak sie koledze nudzi i za mało ma przełączników to zawsze jeszcze jest jeszcze duży lub mały fiat ale to nie to forum.

_________________
Jest Vitara S 1,4 AT AWD
Ex S-cross 1,6 DDiS AWD


Na górę
 Tytuł: Re: Start/Stop
Post: 27-10-2021, 06:46 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 418
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Czy ktoś wie jaka musi być minimalna temperatura płynu chłodzącego dla silnika K14D (hybryda), aby start-stop zadziałał? Pytam, bo powyżej kolega DS wstawił fajny opis, ale niestety brak tam informacji dla K14D, a z moich obserwacji wynika, że raczej ten próg jest niższy niż dla K14C. Przykładowo dziś po przejechaniu około 1km i temperaturze otoczenia 4 stopnie już zadziałał, a nie podejrzewam, że silnik nagrzał się już do 57 stopni. Przy czym wczoraj dokładnie na tym samym odcinku, ale temperaturze otoczenia 0 stopni, nie aktywował się - więc czujnik raczej działa i faktycznie temperatura ma wpływ na jego działania.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 317 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 19 10 11 12 13 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]