Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 25-04-2024, 21:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 152 53 54 55 56 57 Następna
Autor Wiadomość
Post: 19-12-2020, 18:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
2/3 - niestety jeśli jeździ się na słabym nawiewie, to może się to pojawiać. Staram się pilnować nawiewu na szybę i niedopuszczać do parowania. Moim zdaniem faktycznie błąd projektowy.
4 - folia na lusterko - rozstałem się z tym problemem całkowicie. Oczywiście czasem trzeba błoto przetrzeć.
5 - praktycznie nie używam - albo nie zmieniłeś filtra klimy albo oszczędnie stosujesz nawiew (powiązane z 2/3). Parkujesz pod chmurką?
7 - to chyba dobrze, zresztą panowie w ogóle nie powinni używać podgrzewania ze względów zdrowotnych.
8 - do ustawienia
9 - przyklej kawałek czarnej wykładziny dywanowej na słupek. Problem znika.
10 - wersja Sun ma.
12 - wyższe ciśnienie opon pomaga. Ocena najczęściej zależy od poprzednio posiadanego auta. :-)

Obieg zamknięty otworzy się automatycznie, jeśli zamknie się automatycznie. Jeśli kierowca zamknie, to się nie otworzy.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 20-12-2020, 11:20 
Offline

Rejestracja: 19-12-2020, 16:00
Posty: 33
Suzuki: Vitara h-d awd 2020
wawax pisze:
2/3 - niestety jeśli jeździ się na słabym nawiewie, to może się to pojawiać. Staram się pilnować nawiewu na szybę i niedopuszczać do parowania. Moim zdaniem faktycznie błąd projektowy.
4 - folia na lusterko - rozstałem się z tym problemem całkowicie. Oczywiście czasem trzeba błoto przetrzeć.
5 - praktycznie nie używam - albo nie zmieniłeś filtra klimy albo oszczędnie stosujesz nawiew (powiązane z 2/3). Parkujesz pod chmurką?
7 - to chyba dobrze, zresztą panowie w ogóle nie powinni używać podgrzewania ze względów zdrowotnych.
8 - do ustawienia
9 - przyklej kawałek czarnej wykładziny dywanowej na słupek. Problem znika.
10 - wersja Sun ma.
12 - wyższe ciśnienie opon pomaga. Ocena najczęściej zależy od poprzednio posiadanego auta. :-)

Obieg zamknięty otworzy się automatycznie, jeśli zamknie się automatycznie. Jeśli kierowca zamknie, to się nie otworzy.

Folia na lusterka zakupiona za Twoją radą, dzięki.

Tylną szybę opryskalem anti - fogiem firmy k2, jest jakby lepiej. Tak, parkuje pod chmurką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 20-12-2020, 15:59 
Offline

Rejestracja: 05-10-2017, 10:11
Posty: 62
Suzuki: vitara 4x4
Tak szczerze za te pieniądze tańszego z takim napędem się nie nie kupi. Teraz wszyscy producenci oszczędzają na wszystkim takie czasy...


Na górę
Post: 20-12-2020, 16:05 
Offline

Rejestracja: 19-12-2020, 16:00
Posty: 33
Suzuki: Vitara h-d awd 2020
zol pisze:
Tak szczerze za te pieniądze tańszego z takim napędem się nie nie kupi. Teraz wszyscy producenci oszczędzają na wszystkim takie czasy...

Też tak twierdzę, stąd poprawiam tanio to, na czym producent przyoszczędził. W drodze już są naklejki na lusterka, taśma ochronna rantów drzwi, chlapacze alternatywnego producenta. Wcześniej założyłem folie ochronne progów, przestrzeni pod klamką, krawędzi załadunkowej bagażnika. Do pełni szczęścia brakuje mi nagrzewnicy elektrycznej bloku silnika lub elektrycznego dogrzewania kabiny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 20-12-2020, 17:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Jeśli chcesz podgrzewacz na 230V, to może da się wmontować w miskę olejową. Głównie chodzi o to, żeby olej był ciepły, rzadszy zimą i szybciej rozchodził się po magistrali. Kiedyś widziałem coś takiego w firmie instalującej webasto. Może ktoś robi takie rzeczy teraz. Przy okazji przyspieszy to trochę nagrzewanie wnętrza.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 20-12-2020, 22:13 
Offline

Rejestracja: 24-09-2016, 10:31
Posty: 134
np. coś takiego https://www.defa.com/


Na górę
Post: 01-01-2021, 20:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2020, 03:55
Posty: 56
Lokalizacja: Podkarpacie
Suzuki: Vitara II
U mnie po 600 kilometrach wyszło:
1.Cichy zestaw głośnomówiący, w czasie jazdy nie słychać prawie nic
2. Czujnik deszczu jak tylko wyczuje jedną kropelkę to włącza wycieraczki na stałe, zapierdzielają przynajmniej 4 razy, a czasami aż je wyłączę
3. USB w ogóle nie działa, próbowałem 2 telefony ( apple i android) i 3 oryginalne kable a do tego pendraiwa
4.Coś jest nie tak z czujnikiem siedzeń tylnych
5. Bardzo częsty komunikat o wyłączeniu systemu zapobiegającego kolizjom, próbowałem już na max nawiewach ale i tak się włącza i denerwuje
Będę za kilka dni na przeglądzie zobaczymy co uda się zrobić
Jak na razie tyle, poza tym fajnie się jeździ, trochę mocy brakuje, ale od zawsze jeżdżę dizlami a to troszkę inaczej


Na górę
Post: 01-01-2021, 21:07 
Offline

Rejestracja: 19-12-2020, 16:00
Posty: 33
Suzuki: Vitara h-d awd 2020
mazmaciek pisze:
U mnie po 600 kilometrach wyszło:
1.Cichy zestaw głośnomówiący, w czasie jazdy nie słychać prawie nic
2. Czujnik deszczu jak tylko wyczuje jedną kropelkę to włącza wycieraczki na stałe, zapierdzielają przynajmniej 4 razy, a czasami aż je wyłączę
3. USB w ogóle nie działa, próbowałem 2 telefony ( apple i android) i 3 oryginalne kable a do tego pendraiwa
4.Coś jest nie tak z czujnikiem siedzeń tylnych
5. Bardzo częsty komunikat o wyłączeniu systemu zapobiegającego kolizjom, próbowałem już na max nawiewach ale i tak się włącza i denerwuje
Będę za kilka dni na przeglądzie zobaczymy co uda się zrobić
Jak na razie tyle, poza tym fajnie się jeździ, trochę mocy brakuje, ale od zawsze jeżdżę dizlami a to troszkę inaczej

1) też miałem cicho- muzyka grała z telefonu przyzwoicie, a przychodząca rozmowa głośność na zero, dałem na maxa w czasie trwania rozmowy głośność na telefonie, już jest dobrze

Adc3)u mnie na oryginalnym kablu nie szlo, na chińczyku też, a wystartowało na kablu green cell. Spróbuj uruchomić najpierw auto i po paru sekundach dopiero podłączyć kabel, kolejność grała i mnie rolę

Ad4) u mnie piszczy brak zapięcia środkowego siedzenia pomimo, że nikt na nim nie siedzi. Raz była to oparta ręka dzieciaka, raz płaszcz. Jak dla mnie czujniki są zbyt czułe

Ad 5) mam ten komunikat w specyficznych miejscach - startuje zawsze tam, gdzie jest brak linii na drodze, na poboczu krzaczory


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 01-01-2021, 21:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2020, 03:55
Posty: 56
Lokalizacja: Podkarpacie
Suzuki: Vitara II
Co do kabla to nie wystarczy włączyć zapłon?? auto musi być uruchomione??


Na górę
Post: 01-01-2021, 22:20 
Offline

Rejestracja: 19-12-2020, 16:00
Posty: 33
Suzuki: Vitara h-d awd 2020
mazmaciek pisze:
Co do kabla to nie wystarczy włączyć zapłon?? auto musi być uruchomione??

U mnie tak było, że podeszło dokładnie w tej kolejności.. Odpalam auto, dopiero wpinam telefon i śmiga bez zastrzeżeń. I nie na cienkich kablach - drugi miesiąc śmiga bez przycinki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 01-01-2021, 22:22 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Telefony nie mogą być podłączone w momencie odpalania samochodu, często stacja "zawiesza" połączenie z telefonem. Zadziała dopiero po kilku minutowym wyłączeniu całkowitym samochodu


Na górę
Post: 01-01-2021, 22:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Zestaw głośnomówiący - zdecydowanie głośność bluetooth w telefonie na maks. Może też mieć wpływ regulacja barwy dźwięku w stacji (np. jeśli dałeś mocne basy). Ale stawiam na to pierwsze.

Piszesz, że USB w ogóle nie działa. Pendrive powinien być wykrywany bez problemu. Zwykle problemy są z Android Auto. To zdecydowanie sprawa dla serwisu. Czy ładowanie telefonu z USB działa? Może wtyczka nie jest wpięta prawidłowo w stacji (niestety łatwego dostępu do niej nie ma).

W siedzieniach z tyłu nie ma czujników. Są w zamkach pasów bezpieczeństwa. Włożenie pasa do niewłaściwego zamka, a czasem nawet ruszenie czerwonego przycisku w zamku powoduje piszczenie. Niestety trzeba nauczyć pasażerów. :-)

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 01-01-2021, 22:26 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Ja ostatnio mam problem ze wybieranie głosowe z przycisku nie uruchamia asystenta Google. Uruchamia ale wybudza telefon, wcześniej miałem tak że gloso mówił do kogo dzwoni przez głośniki samochodu. (nie pisze tu o tym asystencie samochodowym, tylko o Google jak się przytrzyma przycisk ok 2s)


Na górę
Post: 01-01-2021, 22:32 
Offline

Rejestracja: 19-12-2020, 16:00
Posty: 33
Suzuki: Vitara h-d awd 2020
mazmaciek pisze:
U mnie po 600 kilometrach wyszło:
1.Cichy zestaw głośnomówiący, w czasie jazdy nie słychać prawie nic
2. Czujnik deszczu jak tylko wyczuje jedną kropelkę to włącza wycieraczki na stałe, zapierdzielają przynajmniej 4 razy, a czasami aż je wyłączę
3. USB w ogóle nie działa, próbowałem 2 telefony ( apple i android) i 3 oryginalne kable a do tego pendraiwa
4.Coś jest nie tak z czujnikiem siedzeń tylnych
5. Bardzo częsty komunikat o wyłączeniu systemu zapobiegającego kolizjom, próbowałem już na max nawiewach ale i tak się włącza i denerwuje
Będę za kilka dni na przeglądzie zobaczymy co uda się zrobić
Jak na razie tyle, poza tym fajnie się jeździ, trochę mocy brakuje, ale od zawsze jeżdżę dizlami a to troszkę inaczej

https://youtu.be/HEtncr0U6n8

Tutaj filmik z warunków, w jakich pojawia się komunikat o wyłączeniu systemu zapobiegania kolizji. Brak mgły, szyba czysta, za to niekontrastowe otoczenie, brak linii na jezdni. Czujniki czyste i nie zaparowane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 01-01-2021, 22:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
Co do problemów z radiem to temat przerabiany i u dilera sprawdzaliśmy mojego iPhona z moim kablem marki green cell i niestety. Na 3 auta sprawdzone tylko w 1 Vitarze dilera Działało połączenie prawidłowo za każdym razem - decyzja była szybka podmieniliśmy stacje kabel i USB do mojego auta - i nie ma znaczenia czy podłączam telefon gdy auto na zapłonie czy pracujące i nie ma tez znaczenia kiedy je odłączam - Zawsze działa i z każdym kablem - ba telefon nawet ładuje - iPhone XS. Wiec jeżeli macie problemy ze stacja multimedialna to napewno coś jej dolegało już fabrycznie. Zalecam reklamować bo po wymianie wszystko pięknie działa za każdym razem


Suzuki Vitara 1.4 Hybrid 129KM 2WD Premium
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 01-01-2021, 23:17 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1575
Suzuki: Vitara
Ten wyżej opisany problem dotyczy tylko telefonów z androidem, jabłko wykrywa połączenie zawsze


Na górę
Post: 02-01-2021, 07:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2020, 03:55
Posty: 56
Lokalizacja: Podkarpacie
Suzuki: Vitara II
wawax pisze:

Piszesz, że USB w ogóle nie działa. Pendrive powinien być wykrywany bez problemu. Zwykle problemy są z Android Auto. To zdecydowanie sprawa dla serwisu. Czy ładowanie telefonu z USB działa? Może wtyczka nie jest wpięta prawidłowo w stacji (niestety łatwego dostępu do niej nie ma).

Niestety lądowanie telefonu też nie działa.


Na górę
Post: 02-01-2021, 09:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1583
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Jak ładowanie nie działa to moim zdaniem problem z wtyczką lub uszkodzenie po stronie stacji.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 03-01-2021, 12:11 
Offline

Rejestracja: 31-12-2020, 09:55
Posty: 5
Suzuki: Vitara Hybrid 2020
Puszka1 pisze:
Tutaj filmik z warunków, w jakich pojawia się komunikat o wyłączeniu systemu zapobiegania kolizji.


U mnie jest ten sam problem z komunikatem, w identycznych warunkach oświetleniowych i jakości drogi. Jakbym widział swoją jazdę dziś w nocy.
Mam wrażenie, że dodatkowo mają znaczenie poprzeczne nierówności drogi - gdy samochód "podskakuje" system wyłącza się jakby częściej.


Na górę
Post: 03-01-2021, 12:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-01-2013, 14:09
Posty: 1365
Suzuki: Vitara S 4WD AT
Ad. 2 - czułość można ustawić, jest gdzieś na forum opis tej procedury (łącznie z synchronizacją ze światłami).

_________________
Vitara S 1.4 Boosterjet 4WD AT
Swift Sport 1.4 Boosterjet


Na górę
Post: 03-01-2021, 15:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2020, 03:55
Posty: 56
Lokalizacja: Podkarpacie
Suzuki: Vitara II
znalazłem. ale będę w aso na 1000 km to niech oni się męczą


Na górę
Post: 05-01-2021, 20:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2020, 03:55
Posty: 56
Lokalizacja: Podkarpacie
Suzuki: Vitara II
ad1. faktycznie pogłośniłem na telefonie i głośnomówiący teraz ok.
ad2. dostałem taką instrukcję jak jest na forum jak to poprzestawiać, niech będzie i tak, będę sam próbował
ad3. usb naprawili, kabelek nie łączył
ad4. czujniki olałem, w sumie nauczyliśmy się z tego korzystać
ad5. co do komunikatów to brak błędów na kompie, zostało tak jak było.
Ktoś naklejał folię przyciemniającą na wskaźniki??Podświetlenie można regulować ale kontrolki strasznie po oczach dają w nocy, a u mnie trochę tego się świeci :)
Jaki olej idzie do silnika?? mieli mi zapisać, wiem tylko że shell 5w30
gdzie włącza się podgrzewanie lusterka?? jest chyba tylko w jednym ale nie mogę znaleźć, myślałem że jest razem z szybą ale nie działa


Na górę
Post: 05-01-2021, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-11-2020, 23:30
Posty: 202
Lokalizacja: Białystok
Suzuki: Vitara K14D
Podgrzewanie lusterek uruchamia się przyciskiem od podgrzewania tylnej szyby działa to razem, i owszem te podgrzewanie działa bardzo słabo w stosunku do innych aut którymi jeździłem


Suzuki Vitara 1.4 Hybrid 129KM 2WD Premium
Obrazek

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Na górę
Post: 05-01-2021, 23:09 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3908
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
mazmaciek pisze:
Jaki olej idzie do silnika?? mieli mi zapisać, wiem tylko że shell 5w30

No właśnie taki. ;)
Najważniejsze wiesz 5w30, osobiście z Shella bym zrezygnował i lał Motul lub Liqui Moly.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 06-01-2021, 00:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2020, 03:55
Posty: 56
Lokalizacja: Podkarpacie
Suzuki: Vitara II
A ja przejdę na lotosa, ale to pewnie po gwarancji.
U mnie wszystkie auta jeżdżą na lotosie i zero problemów
Dawno dawno temu na forum mazdy był gość który był Polakiem, miał mazdę, i na stałe mieszkał w Kanadzie.
Pracował w firmie Amsoil w laboratorium. wysyłaliśmy mu oleje a on robił jakieś tam testy itp.
Stwierdził że lotos to jedne z najlepszych olei na świecie.
Fakt że Vitara to pierwsza benzyna którą jeżdżę od 12 lat ale wszystkie klekoty które mam na lotosie jeżdżą


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 152 53 54 55 56 57 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]