Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 03-06-2024, 06:45

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-05-2024, 08:55 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 313
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
Nie chcę instalować haka tylko do przewożenia 2 rowerów a standardowy dachowy też jest problematyczny ze wglądu na wysokość auta.
Zalazłem ciekawe rozwiązanie i zastanawiam się czy to ma sens. Trochę mały udźwig i elektrykiem może być problem.
Jaką belkę polecacie żeby to zamontować?
https://www.fischer-ebike.pl/img/100167 ... wery-30-kg
Na amazonie za 825 zł
Obrazek
Obrazek


Na górę
Post: 20-05-2024, 21:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-08-2023, 14:42
Posty: 30
Suzuki: Vitara
Wygląda ciekawie, ale pytanie jak w praktyce się sprawdza. Opieranie o bok auta, kierownice od rowerów dziecięcych, wygoda mechanizmu.
Ciekawe czy z plusów jest nie tylko sama wysokość, ale też jej efekt: wchodzenie w zakręty, prędkości na autostradzie?
Ogólnie uważam, że warto by spróbować :)


Na górę
Post: 21-05-2024, 15:42 
Online

Rejestracja: 02-10-2023, 20:09
Posty: 31
Lokalizacja: Kraków
Suzuki: Vitara II 1.4 MH
Wydaje mi się, że największym problemem tego typu bagażników jest ich przestarzała konstrukcja, niedostosowana do budowy i wielkości dzisiejszych rowerów. Sprawdzą się w większości przy rowerach miejskich i trekingowych.

Przykładowo elektryczne enduro o rozstawie kół większym niż 1200 mm może nie zmieścić się na długość w rynienkach i miejsach montażu pasków i opony 2.5 / 2.6" cala będą zbyt szerokie.
Dodatkowo widoczne na zdjęciu spinanie rowerów pasem oraz konieczność skręcenia kierownicy dyskwalifikuje jeśli chodzi ergonomie takiego rozwiązania.

Z racji tego, że dużo podróżuję z rowerami - gravel, analogowe enduro, elektryczne enduro - zainwestowałem w platformę Thule Epos - koszt tego bagażnika jest astronomiczny ale wygoda i funkcjonalność rekompensuje taką kwotę. Ostatnio holenderska firma Spinder wypuściła bardzo podobny bagaznik w dużo niższej cenie - model Explorer+ : https://spinder.com.pl/produkty/spinder ... x2-silver/


Na górę
Post: 01-06-2024, 18:45 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 313
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
No niestety zostaje chyba tylko hak i bagażnik z tyłu. Mam elektryka i waży 25 kg, mogę wyciągnąć baterię no to powiedzmy 22,5. Pewnie jeszcze trzeba koło wypiąć i tak drugi normalny nie wejdzie.


Na górę
Post: 01-06-2024, 21:24 
Offline

Rejestracja: 05-05-2019, 08:23
Posty: 242
Moim zdaniem bez sensu :) same minusy :) Tylko i wyłącznie bagażnik na hak polecamy :)

tamizpowrotem pisze:
No niestety zostaje chyba tylko hak i bagażnik z tyłu. Mam elektryka i waży 25 kg, mogę wyciągnąć baterię no to powiedzmy 22,5. Pewnie jeszcze trzeba koło wypiąć i tak drugi normalny nie wejdzie.


współczuję Ci problemów ze zdrowiem :( nasze dwa rowery w cięższy teren czyli z pełnym zawieszeniem oba nie ważą więcej niż Twój jeden :) mamy z małżonką ponad 62 lata (każde z osobna) i jeździmy głównie w terenie nie po asfalcie :) W tej chwili w tym roku mamy już przejechane 1600km. Pewnie za jakiś czas czeka nas i prąd oby jak najpóźniej :(

_________________
Vitara 1,4 Hybrid 4WD premium 129KM 2021r


Na górę
Post: 02-06-2024, 14:33 
Offline

Rejestracja: 28-11-2018, 19:14
Posty: 313
Lokalizacja: południe
Suzuki: Vitara 1.4 AWD
A to trzeba mieć problemy ze zdrowiem do elektryka? Nawet jeśli to po co ten komentarz, chcesz się dowartościować?

Elektryka używam do pracy połączonej z ruchem, gdzie jechałbym normalnie autem bo bym, się zapocił na zwykłym.

Temat o o bagażniku a tu wjazd o elektryku dla inwalidów. Nie oceniaj wszystkich swoją miarą.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]