Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 05-05-2024, 18:26

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-02-2008, 08:30 
Offline

Rejestracja: 20-02-2008, 08:17
Posty: 2
Witam, w zeszłym tygodniu kuiłem Vitarę z 1992 roku. Proszę o poradę na co należałoby zwrócić uwagę wstawiając ją do warsztatu. Wiadomo, rozrząd , do tego z automatu wymiana oleju i filtrów. Ale co dalej. Nie jestem biegły w temacie tego autka i nie wiem jak wygląda sprawa z olejem w mostach, skrzytni biegów, itd. Może są jeszcze inne elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę, a może są takie, które poprostu należy od razu wymienić. Nadmienię, iż autko nie ma udokumentowanego ani przebiegu, ani tym bardziej jakichkolwiek zabiegów serwisowych, w których uczestniczyło. Poza tym stan mojej podstarzałej suzi, wydaje się być naprawdę b. dobry. Pozdrawiam i proszę o pomoc.


Na górę
Post: 20-02-2008, 10:07 
Offline

Rejestracja: 17-12-2007, 11:46
Posty: 59
wolfskin pisze:
Witam, w zeszłym tygodniu kuiłem Vitarę z 1992 roku. Proszę o poradę na co należałoby zwrócić uwagę wstawiając ją do warsztatu. Wiadomo, rozrząd , do tego z automatu wymiana oleju i filtrów. Ale co dalej. Nie jestem biegły w temacie tego autka i nie wiem jak wygląda sprawa z olejem w mostach, skrzytni biegów, itd. Może są jeszcze inne elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę, a może są takie, które poprostu należy od razu wymienić. Nadmienię, iż autko nie ma udokumentowanego ani przebiegu, ani tym bardziej jakichkolwiek zabiegów serwisowych, w których uczestniczyło. Poza tym stan mojej podstarzałej suzi, wydaje się być naprawdę b. dobry. Pozdrawiam i proszę o pomoc.[/b]


Wypadało by sprawdzic poziom wszystkich plynow/olejow (mostach, skrzyni i reduktorze tez) A czy wymieniac to bedzie wiadomo jak sie sprawdzi. Zwroc uwage na ewentualne wycieki i luzy w ukladzie napedowym.


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-02-2008, 17:05 
Offline

Rejestracja: 20-02-2008, 08:17
Posty: 2
dzięki za poradę. Masz może informację na temat tego jakie płyny i oleje powinny być w tych właśnie miejscach. Tzn. w skrzyni, reduktorze i mostach. Nie chcę jechać z tym do serwisu, ponieważ tam skasowali by mnie pewnie na 20% wartosci całego samochodu :P Tak więc chcę kupić te płyny ustrojowe sam i oddać suzi do warsztatu w którym robiłem wszystko do tej pory, przy innych moich autach. Pozdrawiam. Wolfskin


Na górę
 Tytuł:
Post: 20-02-2008, 17:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Jakbyś w profilu miał napisane skąd jesteś, to może ktoś poleciłby Ci dobry warsztat.


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-02-2008, 00:39 
Offline

Rejestracja: 17-12-2007, 11:46
Posty: 59
wolfskin pisze:
dzięki za poradę. Masz może informację na temat tego jakie płyny i oleje powinny być w tych właśnie miejscach. Tzn. w skrzyni, reduktorze i mostach. Nie chcę jechać z tym do serwisu, ponieważ tam skasowali by mnie pewnie na 20% wartosci całego samochodu :P Tak więc chcę kupić te płyny ustrojowe sam i oddać suzi do warsztatu w którym robiłem wszystko do tej pory, przy innych moich autach. Pozdrawiam. Wolfskin


Nie stresuj sie tym zabardzo bo kupiłeś samochod z poczatku lat 90-tych kiedy stosowano dodrej jakości materialy :)
Twoja Vitara nie ma specjalnych zalecen co do olejow i w warsztacie spokojnie doradza ci albo poprostu wleja ci olej na jakim bedzie jezdzic kazda inna terenowka z tych lat:)
Wiec luz :D


Na górę
Post: 12-05-2008, 19:31 
Offline

Rejestracja: 11-10-2007, 18:54
Posty: 70
[quote="wolfskin"]Witam, w zeszłym tygodniu kuiłem Vitarę z 1992 roku. Proszę o poradę na co należałoby zwrócić uwagę wstawiając ją do warsztatu. Wiadomo, rozrząd , do tego z automatu wymiana oleju i filtrów. Ale co dalej. Nie jestem biegły w temacie tego autka i nie wiem jak wygląda sprawa z olejem w mostach, skrzytni biegów, itd. Może są jeszcze inne elementy, na które należy zwrócić szczególną uwagę, a może są takie, które poprostu należy od razu wymienić. Nadmienię, iż autko nie ma udokumentowanego ani przebiegu, ani tym bardziej jakichkolwiek zabiegów serwisowych, w których uczestniczyło. Poza tym stan mojej podstarzałej suzi, wydaje się być naprawdę b. dobry. Pozdrawiam i proszę o pomoc.[/b][/quote

Sugerowałbym jak najbardziej sprawdzenie poziomów oleju przekładniowego we wszystkich punktach ale co do wymiany to ... . no właśnie . z praktyki wychodzi mi , że raczej uzupełnić niż wymienić całkowicie .Czasami wypuszczam około 40 % starego oleju i uzupełniam do poziomu nowym .Często po wymianie całosci oleju przekładnie pracują głośniej .Ciekaw jestem Waszych spostrzezeń .
Druga sprawa to sprawdzenie układu hamulcowego ,podstawa .Reszta wyjdzie "w praniu "


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]