Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 14:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05-01-2022, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Suzuki s-cross 2014, zarejestrowany w 2015, wersja Elegance. ze szklanym dachem (którego od początku nie lubiłem, ale taki model był dostępny z innymi dodatkami - jak i obecnie). Kilka dni temu Żona, obecnie nim jeżdżąca zauważyła wodę na fotelu kierowcy. Przeciek jest zlokalizowany na przednim słupku, na granicy podsufitki i plastikowej okładziny. Szyberdach nie był otwierany od kilku lat. Co obstawiacie (może komuś się to przytrafiło?). Przednia szyba czy ten nieszczęsny szklany dach?

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 05-01-2022, 20:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Zdjęcia
https://photos.google.com/photo/AF1QipP ... QwcwvQGhcD
https://photos.google.com/photo/AF1QipM ... DPDHy1tG9F

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 06-01-2022, 10:56 
Offline

Rejestracja: 02-06-2021, 08:45
Posty: 51
Suzuki: Vitara II
Każdy szyberdach ma odprowadzenie wody, może to ono jest zapchane lub np. zamarzło.


Na górę
Post: 06-01-2022, 11:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
A przednia szyba może tak przeciekać, może klej się wykruszył, może już korozja? Bo relingi dachowe chyba nie są przykręcone "na wylot" do blachy dachu?
Najgorsze, że nie wiem nawet gdzie szukać odpływów z tego szyberdachu. Zamarznięcie odpada, od kilku dni było +10 stopni. Za to leje prawie bez przerwy...

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 06-01-2022, 14:07 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 97
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
tarant2 pisze:
...Najgorsze, że nie wiem nawet gdzie szukać odpływów z tego szyberdachu...

Po otwarciu (odsunięciu) szyberdachu w każdym rogu znajdziesz otwory odwadniające, łatwo to sprawdzić lejąc trochę wody z butelki w każdy róg i patrząc czy ścieka pod auto.
Jeżeli woda będzie stała w którymś rogu to znaczy, że dany odpływ jest zapchany (naturalna rzecz po kilku latach) i wtedy trzeba kawałek cienkiego druta (a jeszcze lepsza linka taka od starego prędkościomierza) i przepchać odpływy.
Poniżej link do przykładowego filmu aby załapać o co chodzi.
https://www.youtube.com/watch?v=mVhsqywQpfY

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
Post: 06-01-2022, 15:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Niestety. Wlanie wody w okolice przedniego lewego otworu odpływowego powoduje natychmiastowy przeciek z podsufitki (wysunąłem jej fragment z okolicy przednich drzwi, więc woda już nie sączy się, tylko wylewa). Wężyk odpływowy pękł albo się zsunął (jeżeli jest łączony - nie mam pojęcia jak wygląda w tym modelu). Sam demontaż podsufitki to już dla mnie zbyt wiele jak na warunki "podwórkowe" przy 1 stopniu i ciemnościach. Sztukować, kleić wężyk też nie mam czym. :( Serwis zarobi.

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Post: 06-01-2022, 16:50 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
zdejmij lewy panel słupka,wężyk jest w słupku bezbarwny o naprawdę dużym przekroju i biegnie do podszybia ,odpływ w szyberdachu jest wąski prostokątny.sprawdzałem u siebie strzykawką , a nie butelką - mniejsze szkody.


Na górę
Post: 02-09-2023, 17:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-02-2014, 21:38
Posty: 322
Lokalizacja: Wrocław
Suzuki: S-cross Allgrip CVT
Wracam do tematu, żeby ich nie mnożyć. Problem z poprzednim przeciekiem naprawiono, odpływy przetkano w serwisie.

Miesiąc temu pojawił się nowy. Woda w bagażniku. Przeciek musi być spory, woda sięgnęła prawie wewnętrznej, tej nad kołem półki bagażnika (która nieźle nasiąkła). Po 4 tygodniach od wysuszenia woda znowu chlapie (auto nie było na myjni). Jakie są źródła przecieku wody do bagażnika. Teorię przerobiłem (mało możliwy w tym wypadku szyberdach, antena, przepusty kabli do klapy bagażnika, okolice wycieraczki, odklejona miejscowo szyba tylna, klosze lamp, uszczelka, nawet kołki mocujące "terenowe" plastiki podano). Czy ktoś z Was miał taki problem? Skąd przeciekała woda do bagażnika?

_________________
S-cross AllGrip CVT


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]