Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 11:19

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-09-2021, 10:59 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 237
Suzuki: S-Cross
Cześć,

Mam do Was pytanie - we wtorek odebrałem S-Crossa z salonu z napędem na 4 buty a w niedzielę auto wpadło w masakryczne wibracje (po zatrzymaniu się i ruszeniu było ok).
Oczywiście ASO nic nie zauważyło ale znajomy mechanik w nawet nie 2 minuty znalazł zerwaną flanszę na tylnym moście/wale. Nie skomentuję natomiast geniuszu inżynieryjnego Suzuki, że ruchomy gumowy element jest najniższym punktem podwozia.
Suzuki oczywiście umywa ręce twierdząc, że to uszkodzenie mechaniczne i gwarancja tego nie obejmuje. Faktycznie wygląda jakby albo ten gumowy element wręcz skosił obudowę mostu albo coś twardego wpadło pomiędzy gumę aczkolwiek szczerze mówiąc 5 dni po odebraniu auta każda porządna firma wzięłaby to na siebie. No ale już przynajmniej wiem, że Suzuki takową nie jest.

Komuś z Was również zdarzyło się, że ta flansza została zerwana

Obrazek

Obrazek


Na górę
Post: 21-09-2021, 20:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
No słabo to wygląda... A to że serwis ASO tego nie zauważył też.mega kicha....
No nie odpukac...nic takiego mnie nie dopadło...co ciekawe jest sporo osłon metalowych do sx4 na podwozie...teraz już wiadomo czemu...niektóre chyba warto założyć...
Gdzie będziesz to naprawiał? Daj znać jakie koszty....

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
Post: 22-09-2021, 09:09 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 237
Suzuki: S-Cross
Generalnie chyba nie będę tego naprawiał. Z chłopakami z MTSerwis rozmawiałem i chyba po prostu usuniemy tę gumę. W Grand Vitarach starych tego nie było i problemów z wibracjami też nie.
ASO wyceniło naprawę na ok 1500 (sama flansza jest razem z częścią mostu i samo to kosztuje ponad 1000). A rozmawiałem z MTSerwisem i nawet jak zrobimy osłonę pod tylny most z tą flanszą to nie ma gwarancji, że coś pod osłone nie wejdzie i znowu nie wpadnie między gumę a most.


Na górę
Post: 06-10-2021, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
prebenny pisze:
Cześć,

Mam do Was pytanie - we wtorek odebrałem S-Crossa z salonu z napędem na 4 buty a w niedzielę auto wpadło w masakryczne wibracje (po zatrzymaniu się i ruszeniu było ok).
Oczywiście ASO nic nie zauważyło ale znajomy mechanik w nawet nie 2 minuty znalazł zerwaną flanszę na tylnym moście/wale. Nie skomentuję natomiast geniuszu inżynieryjnego Suzuki, że ruchomy gumowy element jest najniższym punktem podwozia.
Suzuki oczywiście umywa ręce twierdząc, że to uszkodzenie mechaniczne i gwarancja tego nie obejmuje. Faktycznie wygląda jakby albo ten gumowy element wręcz skosił obudowę mostu albo coś twardego wpadło pomiędzy gumę aczkolwiek szczerze mówiąc 5 dni po odebraniu auta każda porządna firma wzięłaby to na siebie. No ale już przynajmniej wiem, że Suzuki takową nie jest.

Komuś z Was również zdarzyło się, że ta flansza została zerwana

Obrazek

Obrazek


To, że uszkodzenie mechaniczne to widać. Pytanie czy z Twojej winy? Nie otarłeś gdzieś o krawężnik, kamień, podjazd?
Bo jeżeli nie, to ja bym nie odpuścił ASO ani grosza!
Nowe auto i takie numery?


Na górę
Post: 07-10-2021, 10:51 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 237
Suzuki: S-Cross
Czy z mojej winy - nie wiem. Prawdopodobieństwo, że ja gdzieś otarłem jest równe temu, że otarł diler przy zjeździe z lawety.
Natomiast z Suzuki się kłócić nie będę - te flanszę po prostu usunąłem i wszystko jest ok.


Na górę
Post: 15-10-2021, 19:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
Dzisiaj zamontowałem osłonę dyferencjału w S-Crossie.
Produkt firmy Pareto.
Montaż bez wiercenia - wykorzystuje istniejące otwory.
Kupiłem osłonę sam bezpośrednio od producenta, montaż zlecony w ASO podczas przegladu za dodatkowe parę złotych. Powiedzieli, że pasowała idealnie.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 16-10-2021, 10:38 
Offline

Rejestracja: 21-09-2021, 10:51
Posty: 237
Suzuki: S-Cross
Spójrz na 1 zdjęcie - ta osłona kończy się przed flanszą więc nadal jest ryzyko jej zerwania.


Na górę
Post: 16-10-2021, 15:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
To prawda i też wolałbym żeby była dłuższa o jakieś 6-7 cm. Ale to wyszło dopiero po montażu. W sumie to napiszę do producenta sugestię.


Na górę
Post: 17-10-2021, 10:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
A tak ż ciekawości ile dałeś za samą część? Ja też się zastanawiam, z własnym montażem, są na rynku takie jak Ty masz, kwasowki i aluminiowe ... Za komplet stalowych chcą ode mnie 1050zl...w sensie przód i ten tyl- dyfer...

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
Post: 17-10-2021, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
Kupowałem przez ich stronę: 323 zł, wysyłka gratis.
Napisałem właśnie do nich maila że powinni wydłużyć tę blachę w kierunku przodu o 7-8 cm bo nie chroni tego co jest najbardziej narażone i że na forum suzukiklub.pl uformowała się ocena, że ich produkt jest do bani :)


Na górę
Post: 30-10-2021, 19:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-02-2021, 13:25
Posty: 127
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: SX4 S-cross 1.4 129K
I co odpisali coś ? :)
W sumie nie taki do bani ale nieco niedopracowany....ot co.....gdyby był dłuższy pewnie bym się skusił....a tak.....

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1.4 Hybrid + LPG (KME), Chevrolet Spark 1.2 PB/LPG, Suzuki GSX 1250 FA PB.


Na górę
Post: 17-11-2021, 11:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
Odpisali tak:
Cytuj:
Niestety problem polega na tym, że całą osłonę trzeba by było przeprojektować aby osłaniała dodatkowo ten element. Gdybyśmy dodali te 7-8cm to ta część osłony wystawała by, gdyż nie ma możliwości przyczepienia jej dalej do żadnego fabrycznego otworu. Skutkowało by to zmniejszeniem wytrzymałości osłony (gorszy rozkład siły przy ewentualnym uderzeniu). Dodatkowo taka osłona byłaby znacznie droższa. Sprawa została przekazana do naszego działu projektowego. Prawdopodobnie ewentualne pracę po zaakceptowaniu projektu ruszą dopiero po nowym roku.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]