Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 16:12

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 26-08-2021, 11:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-11-2016, 13:16
Posty: 26
Temat już kiedyś poruszałem niestety nikt nie może znaleźć rozwiązania i pojawiły się nowe zaobserwowane fakt, opisuje ponownie może jednak ktoś coś? Mianowicie podczas jazdy od ok 50-60km/h występuje dziwne piszczenie przypominające w 99% piszczenie cewki elektronicznej. Mam samochód z napędem na 4 koła silnik 1.4T i taki bardzo podobny ale bardzo cichy dźwięk zawsze był przeze mnie słyszany od nowości i dobiega, gdzieś z tyłu auta chyba ze sprzęgła elektromagnetycznego. Drugi podobny bardzo charakterystyczny( w Kia Sportage też tak jest), który zawsze trwa chwilę po zgaszeniu silnika i po takim charakterystycznym "pyknięciu" się kończy dobiega ze sterownika silnika ECU. Teraz taki sam dziek słyszę podczas jazdy ale dużo głośniej. Pojawia się i znika czasem od razu się nagle urywa, oraz jego częstotliwość narasta wraz ze wzrostem prędkości aż do 100km/- 120km/h potem jest jednostajny głośny pisk, na wpływ dźwięku nie ma wpływu przyhamowywanie ani manewry, ani gazowanie silnikiem, jest zależny tylko od prędkości auta i nie zależnie czy jedziemy na luzie czy nie, znacznie wycisza się poniżej 60km/h a potem narasta stale do ok 100km/h Jest to przypadłość losowa ale występuje coraz częściej i wkurza. Czy to może być ECU bo wydaje mi się, że dobiega z pod maski. Jakieś tropy, jak to sprawdzić? Rzeczy mechaniczne jak hamulce, paski itp. wykluczam.


Na górę
Post: 26-08-2021, 13:07 
Offline

Rejestracja: 10-03-2021, 08:00
Posty: 420
Suzuki: Vitara Hybrid 4WD
Hmm... może to głupie co napiszę, ale ta zależność tylko od prędkości to mi się tylko kojarzy z dźwiękiem wydawanym przez wiatr. Może jakiś element "łapie" opływające powietrze i generuje taki dźwięk?


Na górę
Post: 26-08-2021, 19:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-11-2016, 13:16
Posty: 26
Nie, jest to 100% jakaś elektronika to nie świst wiatru tylko bardziej bzyczenie jak np transformator i występuje losowo, raz jest raz nie ma przy tej samej prędkości lecz jak pojawia się to zawsze przy ponad 60km/h


Na górę
Post: 02-10-2021, 10:09 
Offline

Rejestracja: 27-05-2014, 16:12
Posty: 183
Suzuki: S-Cross 1.4
aż sprawdziłem na yt jak piszczy cewka :D Dokładnie to samo miałem. Jaki efekt? Auto na warsztacie. Wydaje się, że to piszczała turbina, która zdechła, puściła olej na celinder i jeden tłok do wymiany /mechanik mówi, że za wysoka temperatura spalania była i nie wytrzymał/. Widziałem ten tłok i popękany i odkształcony. Górna część tłoka plus komplet pierścieni na wszystkie tłoki to wydatek 1340 zł. Turbina do regeneracji. Może po niedzieli już mi auto złoży do kupy :D


Na górę
Post: 05-10-2021, 20:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
Kozawoj pisze:
Nie, jest to 100% jakaś elektronika to nie świst wiatru tylko bardziej bzyczenie jak np transformator i występuje losowo, raz jest raz nie ma przy tej samej prędkości lecz jak pojawia się to zawsze przy ponad 60km/h

A pytałeś w ASO co to moze być?
Auto mam od tygodnia i powoli zaczynam wyłapywać dziwne odgłosy podczas jazdy, z tym że nie ustaliłem jeszcze kiedy one występują w stosunku do prędkości.

Takie piszczenie często wydają z siebie urządzenia przetwarzające prąd, a w hybrydzie jest przecież przetwornica z baterii litowo jonowej na 12v.


Na górę
Post: 27-07-2022, 17:15 
Offline

Rejestracja: 26-07-2022, 23:39
Posty: 2
Suzuki: Vitara mild hybryd
Witam wszystkich. Jeżeli chodzi o piszczenie elektroniczne, mam niestety taki sam problem. Jeżeli ktoś wie o co chodzi proszę o info.
PS. To jest wkurzające....


Na górę
Post: 29-07-2022, 13:21 
Offline

Rejestracja: 26-07-2022, 23:39
Posty: 2
Suzuki: Vitara mild hybryd
Witam może ma ktoś kontakt do KOZAWOJ może rozwiązał problem jest to bardzo dziwna przypadłość będę wdzięczny za pomoc.


Na górę
Post: 30-08-2022, 18:25 
Offline

Rejestracja: 06-05-2021, 14:02
Posty: 1
Suzuki: Vitara 1.4 Hybrid 2w
Nagrałem filmik z takimi dziwnymi dźwiękami z Vitary Hybrid
Może ktoś ma pomysł co to z tym zrobić
ASO w Katowicach nie ma pojęcia.
https://youtube.com/shorts/xUfy7tWjjRA?feature=share

Dźwięk pojawiał się podczas spokojnej jazdy miejskiej, cichnie na postoju
Teraz również jest podczas jazdy na trasie
Trochę wkurza.


Na górę
Post: 22-09-2022, 21:59 
Offline

Rejestracja: 22-09-2022, 21:49
Posty: 1
Suzuki: Vitara 1.4t Mild Hyb
Cześć, dzisiaj w swojej Vitarze 1.4t mild hybrid 2wd at też zauważyłem taki elektroniczny dźwięk, piszczenie jak cewka, póki co występuje tylko przy zdejmowaniu nogi z gazu i hamowaniu silnikiem. Samochód ma 1600 km, wystąpiło to po wizycie w ASO i pierwszej wymianie oleju.
Przed wizytą w ASO zauważyłem też zapocenie na łączeniu prawdopodobnie olejem przy przewodzie do turbo, w ASO powiedzieli żebym się nie przejmował tym, jak się pojawi kolejny raz to będą działać.
Mam też Vitarę 1.4 140 KM manual, bez hybrydy i tam takiego piszczenia nie ma, ma przebieg 50 tyś bezproblemowo zrobiony.


Na górę
Post: 14-04-2023, 14:50 
Offline

Rejestracja: 14-04-2023, 14:35
Posty: 1
Suzuki: XV
Ja jestem użytkownikiem Subaru XV Hybrid i po wysłuchaniu dźwięku z powyższego postu wrzuconego przez KrecikKato - mam identyczny dźwięk, elektroniczny - transformatorowy. Dźwięk pojawia się czasami i losowo podczas wolnej jazdy, niezależnie czy jedziemy na silniku czy na hybrydzie. Czasami po zahamowaniu do zera jeszcze kilka dobrych sekund popiszczy i dopiero ustaje.
Są to identyczne objawy które opisujecie w swoich Suzuczkach. Podejrzewam że to niestety urok nowych hybrydowych technologi.
Rzeczywiście - wkurzające.
Czy wiadomo już może o co chodzi bo na moim Subarowym forum tez się nad tym zastanawiamy.


Na górę
Post: 05-05-2023, 00:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-11-2016, 13:16
Posty: 26
Hmm tylko ja nie mam hybrydy? Piszczenie losowo się pojawia nadal, zazwyczaj w 95% po dłuższej jeździe potem samo mija na jakiś czas. Byłem z tym już na Chorwacji nad morzem i auto dojechało mimo tych odgłosów :-) Odpuściłem temat samochód przejęła żona i jeździ nim "wokół komina" Teraz borykam się z stukającym tyłem w nowym Tucsonie :-)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]