Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 03:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-06-2021, 21:06 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
witam
od jakiegoś czasu mam problem z zapachem stęchlizny w aucie,ale tylko po myciu na myjni lub po deszczu.Na myjni myję samochód ok. 10 min. wsiadam, nie odpalam silnika i czuć smród starej szmaty,przejadę kilkaset metrów i wietrzeje,po deszczu jest gorzej,bo utrzymuje się godzinę i dłużej.Na początek zrobiłem serwis klimatyzacji,czyszczenie ,odgrzybianie ,itp. ale to nie wali z nawiewów, nie pomogło.Następnie zdemontowałem podszybie ,nadkola,tam czysto sucho,żadnych liści ,błota lub padłych gryzoni.Wnętrze suche,wykładziny ,podsufitka,(szyberdach),wygłuszenie przegrody przedniej od strony komory silnika i wewnątrz także suche,bagażnik suchy.Brak mi już pomysłu,może miał ktoś podobny problem.Nie ma tego problemu w trasie,jeśli zacznie padać deszcz.Tylko na postoju.Gdzieś zbiera się woda,tylko gdzie?


Na górę
Post: 11-06-2021, 21:32 
Offline

Rejestracja: 09-06-2021, 14:42
Posty: 9
Suzuki: S-Cross
Ja rozpylam ocet, tak żeby nie było plam, zostawiam zamknięte auto na 2 godziny i później wietrzę. Przez 2-3 dni śmierdzi octem, ale potem świeży zapach utrzymuje się długo.


Na górę
Post: 11-06-2021, 21:52 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
czyściłem klimę ,odgrzybianie ,ozonowanie,itp. na drugi dzień pojechałem na myjnię , zapach przepoconej starej mokrej szmaty powrócił,Przejechałem ok.1 kilometra ,wywietrzało. To jest tylko po deszczu lub myjni,dlatego zacząłem czyszczenie od podszybia,tam najczęściej woda się zbiera.Zaczęło się 2 mies.temu delikatnym zapachem,a teraz jest coraz gorzej.


Na górę
Post: 14-06-2021, 07:20 
Offline

Rejestracja: 02-06-2016, 06:38
Posty: 36
Mam dokładnie tak samo. W wilgotne deszczowe dni w aucie śmierdzi starą ścierką. Zdarza się to głównie jesienią i zimą. Gdy jest sucho nie występuje ten problem. Nie palę, dbam o środek auta, ozonuję często . Najlepsze rozwiązanie u mnie to pozostawienie otwartych okien na cała noc w garażu. Tapicerkę mam skórzaną.


Na górę
Post: 16-06-2021, 07:41 
Offline

Rejestracja: 04-10-2016, 08:43
Posty: 142
Suzuki: S-Cross 1.4 AT AWD
U mnie też ostatnio się to pojawiło - mokra ścierka to dobre porównanie.
Dziwna sprawa. Najbardziej daje się we znaki przy manewrach zaraz po parkowaniu, głównie pierwsze manewry po wyjechaniu z garażu. Podejrzewałem, że to może klima do serwisowania. Ale skoro robiliście i dalej narzekacie to jestem bardziej zmartwiony...

_________________
Suzuki S-Cross FL 1.4 Allgrip AT Elegance Sun (2017)


Na górę
Post: 17-06-2021, 12:56 
Offline

Rejestracja: 08-09-2019, 05:28
Posty: 30
Suzuki: SX4 S-CROSS
A czy ten smród pojawia się niezależnie od tego czy włączona jest klimatyzacja? Jakiś czas temu u mnie też pojawił się dziwny zapach (ale nie wiem czy "stara ścierka"). Zauważyłem, że najbardziej było czuć po nastawieniu nawiewu na wysoką temperaturę, maksymalne obroty i najlepiej jeszcze jak wiało prosto na twarz :)
Po wymianie filtra kabinowego jakoś się to uspokoiło, ale dla pewności zrobiłem jeszcze dezynfekcję klimatyzacji.


Na górę
Post: 18-06-2021, 19:03 
Offline

Rejestracja: 22-02-2016, 21:13
Posty: 86
Suzuki: s-cross
harry123 pisze:
A czy ten smród pojawia się niezależnie od tego czy włączona jest klimatyzacja? Jakiś czas temu u mnie też pojawił się dziwny zapach (ale nie wiem czy "stara ścierka"). Zauważyłem, że najbardziej było czuć po nastawieniu nawiewu na wysoką temperaturę, maksymalne obroty i najlepiej jeszcze jak wiało prosto na twarz :)
Po wymianie filtra kabinowego jakoś się to uspokoiło, ale dla pewności zrobiłem jeszcze dezynfekcję klimatyzacji.

Nawet nie włączam silnika , auto stoi pod pracą , wsiadam jest OK,jadę na myjnię ,myję ,otwieram drzwi-wali szmatą,jak chodzi silnik i klima jest dobrze,Eksperyment w niedzielę,leje deszcz,wyciągam auto z garażu ,jadę ,jest OK,zatrzymuję się ,gaszę silnik,po 10 minutach,zaczyna być czuć,odpalam silnik jadę do garażu,obmacuję wszystko co się da w środku wraz z szyberdachem - sucho.Jeśli w drodze złapie mnie deszcz jest OK, u mnie to jest tylko praktycznie na postoju. Zdemontowałem deskę ile się dało,obmacałem,sucho,zdemontowałem wycieraczki,podszybie ,wszystkie nadkola,nic nie zdechło,nawet liści i błota niema,odpływy w podszybiu zarąbiście ten syf wypłukują z przodu z nadkoli ,na podnośniku obejrzałem od spodu,pod osłonami -nic. Auto mam od 2015 roku i dopiero na wiosnę tego roku zaczęły się zapachy. Klima dezynfekowana w serwisie Suzuki , wraz z uzupełnieniem czynnika i oleju i czyszczeniem parownika zapłaciłem ponad 700PLN,z resztą z klimy nigdy mi nic nie waliło.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]