Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-04-2024, 15:00

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20-03-2020, 14:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Interesujący zbiór awarii zaplanowanych przez producentów - które z nich dotyczą naszych S-cross'ów? Według Waszego doświadczenia albo znajomości tematu?
Link do artykułu: https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,4386590


Na górę
Post: 21-03-2020, 11:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07-02-2015, 14:18
Posty: 172
Suzuki: S-Cross 1.6 AllGrip
Moje doświadczenie z S-cross:

A - akumulator wytrzymał 4 lata, przy codziennej jeździe na trasie 70 km z dwoma uruchomieniami silnika; a więc akumulator zawsze był doładowywany w czasie jazdy do maksimum i nie był nigdy za bardzo rozładowany; oryginalnie zamontowany akumulator w moim S-cross oceniam więc jako przeciętny (w toyocie miałem kiedyś akumulator Panasonic i mimo eksploatacji przez żonę jeżdżącą tylko na bardzo krótkich trasach /2-3 km/ - ten wytrzymał prawie 10 lat).

K - klimatyzacja okazała się awaryjna i bardzo kosztowna - skorodowała rurka aluminiowa i uciekł czynnik - naprawa (wymiana rurki i napełnienie) uderzyło mnie tak po kieszeni, że boli do dzisiaj (ponad 2 tys. zł).

O- olej - opisywałem przygody z wymianą oleju, dopiero za którąś z wymian w ASO dowiedziałem się, że zachowywanie interwałów z książki gwarancyjnej, czyli co 20 tys. km jest jednak zabójcze dla silnika i lepiej robić to co 15 tys. km, czyli jak zalecano 30 lat temu; na wymianę w ASO też trzeba uważać, aby nie sparzyć się, gdy mechanik zapomni zlać przepracowany olej do końca i tylko doleje nowego.


Na górę
Post: 21-03-2020, 15:18 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Mój akumulator wytrzymał niecałe 4 lata, przy jeździe codziennie 40km tam i 40km powrót. Stawiam na gorszą jakość akumulatorów ogólnie, bo wymieniony Fiamm 50Ah już zaczyna wykazywać pierwsze objawy zużycia.
Inne usterki to:
-czujnik parkowania z przodu (na gwarancji)
-mata grzejna fotela kierowcy (po gwarancji) nawet niezbyt drogo bo poniżej 400pln z wymianą.
-po ok. 5latach delikatnie parujący reflektor (w ASO 5,8kpln) biksenon, ale miałem szczęście w nieszczęściu, przy kolizji w prawy błotnik, pani w maździe była uprzejma zerwać mi zaczepy lampy, a tym samym zapłaciła za wymianę. ;)

Ogólnie S-crossa użytkuję od prawie 6 lat i przejechałem 134kkm. Miałem już kilka samochodów od nowości i S-crossa uważam za całkiem fajne i stosunkowo małoawaryjne auto.
Dodatkowo mogę dodać jedną cechę za którą go uwielbiam ;) to napęd 4x4.
Jestem na etapie powolnego wybierania następcy i gdyby nie wycofali skrzyni automatycznej, to nie miałbym dylematu i kupiłbym kolejnego S-crossa.

_________________
S-cross 1,6 Pb AWD


Na górę
Post: 21-03-2020, 23:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20-04-2007, 19:23
Posty: 959
Lokalizacja: Górny Śląsk
Akumulator faktycznie słabawy i to na dziś tyle z mojej strony.


Na górę
Post: 22-03-2020, 20:33 
Offline

Rejestracja: 07-11-2015, 21:29
Posty: 37
Akumulator wymieniony po trzech latach.W piątym roku eksploatacji wyszło że tylna belka zawieszenia nie trzyma geometrii i tylne opony zużyły się szybciej niż przednie i cały numer polega na tym że tył niema regulacji.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]