Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 01-06-2024, 09:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-05-2015, 17:38 
Offline

Rejestracja: 21-04-2015, 10:39
Posty: 372
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Suzuki: S-Cross 1.6 Pb
Jakiś tydzień temu zauważyłem dziwny objaw w swoim S-Crossie: pedał hamulca (mam na myśli raczej cały mechanizm w środku samochodu) wydaje dziwny dźwięk. Słabiej go słychać przy naciskaniu, lepiej przy puszczaniu, ale nie zawsze: najczęściej słychać po przejechaniu jakiegoś, nawet krótkiego dystansu (powiedzmy: od świateł do świateł w mieście) ale jak będę naciskał pedał raz po raz (stojąc na światłach) to efektu nie ma. Dźwięk jest dziwny - określiłbym go jako ... gwizdnięcie w nieco niższej tonacji, tak jakby powietrze było gdzieś zasysane. Może to jednak być też wynik jakiegoś tarcia. Poza tym dziwnym objawem nie ma żadnych innych, tj. auto hamuje chętnie i bez problemów. Może więc to normalne - każdy samochód ma jakieś swoje dźwięki. Tylko, że nie pamiętam czy takie coś miałem od początku czy nie. Aha, na przeglądzie po 1000 kilometrów zgłosiłem to, ale serwis nie stwierdził objawu - ot, złośliwie nie gwizdało wtedy (serwisant sprawdzał przy mnie).

W związku z tym mam pytania:
1) Czy w Waszych S-Crossach też jakiś taki dźwięk jest słyszalny?
2) Czy macie jakieś pomysły co może być powodem? Próbowałem zaglądać, ale ciężko coś zobaczyć :(


Ostatnio zmieniony 13-11-2015, 14:23 przez MiPr, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
 Tytuł:
Post: 18-05-2015, 07:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-07-2008, 10:17
Posty: 81
Lokalizacja: Szczecin
Niewiele to wniesie do dyskusji ale w moim S-crossie jest to samo.


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-05-2015, 17:04 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
W Sedici po pewnym czasie skrzypiało delikatnie mocowanie pedałów (chyba ich zawieszenie, bo nie doszedłem szczegółów) i zlałem to obficie smarem typu WD40. Podziałało!
Może to ma coś wspólnego?


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-05-2015, 18:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22-11-2011, 23:34
Posty: 46
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: S-Cross 4x4 2015 r.
Ja też zauważyłem u siebie lekkie skrzypienie pedału hamulca. Wystarczy, żeby samochód toczył się, wtedy można mocniej wcisnąć pedał, aby usłyszeć ten dźwięk. Na światłach tego "efektu" nie ma z uwagi na twardość pedału podczas postoju.
Na początku mi to przeszkadzało. Aktualnie albo samo ucichło, albo przestałem zwracać na to uwagę :)


Na górę
Post: 04-02-2016, 12:17 
Offline

Rejestracja: 04-02-2016, 12:06
Posty: 2
Suzuki: S-Cross
U mnie coś podobnego też jest. Słychać praktycznie tylko gdy radio jest wyłączone.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]