Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 22:01

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 29-07-2021, 10:17 
Offline

Rejestracja: 02-07-2021, 11:51
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: s-cross 1.4 hybrid
Zakładam temat bo nie znalazłem go.

Chciałem sobie podłączyć zasilanie rejestratora jazdy. Walczyłem z dostępem do skrzynki bezpieczników w kabinie. Szukałem w necie i na YT - brak zdjęć i filmów, tylko jakieś hinduskie porady znachorów dla autek z kierownicą na prawo.

Z kolei w instrukcji producent kłamie, bo tam gdzie jest wskazana lokalizacja skrzynki (pod kolumną kierownicy) znajduje się poduszka bezpieczeństwa kolan kierowcy.

Otóż mikro- skrzyneczka kabinowa z mikrobezpiecznikami znajduje sie na lewym słupku za dźwignią otwierania maski. Aby się do niej dostać trzeba odkręcić i zdemontować 2 plastikowe elementy maskujące nad pedałami (wkręty krzyżakowe i zatrzaski). Następnie trzeba znaleźć kogoś z gumowym kręgosłupem i niedowagą (najlepiej anoreksją) i bardzo niskim wzrostem, aby wygiął się w chińskie S kładąc się na plecach i wykręcając się 90o w prawo. W tej wygodnej pozycji można przystąpić do prac elektrycznych (w odległości 20 cm od od obiektu).

A tak serio, aby japoński sadysta który to wymyślił, popełnił harakiri i dostał jednocześnie skurczu kręgosłupa i skurczy porodowych.

Nie ma szans na wymianę spalonego bezpiecznika w trasie dla normalnego użytkownika. :sciana:

Mogąc jeszcze ruszać palcami prawej ręki - pozdrawiam

_________________
SX4 S-CROSS 1.4 HYBRID 2021
BALENO III 1.2 2019


Na górę
Post: 29-07-2021, 20:52 
Offline

Rejestracja: 18-10-2019, 21:00
Posty: 96
Lokalizacja: War-Maz
Suzuki: SX4 S-CROSS 1,4 AT
Mogę się tylko przyłączyć do tych życzeń dla japońca :toporek:
Przechodziłem to samo, a mam prawie 190 wzrostu i z racji wieku zdymany kręgosłup, jak bym tam poleżał jeszcze z 5 minut to chyba strażacy z pogotowiem by mnie uwalniali.

_________________
Suzuki SX4 S-CROSS 1,4T FWD AT (2019)


Na górę
Post: 04-08-2021, 22:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Było kilka wątków poruszających kwestię bezpieczników. Polecam czytanie wątków na forum vitara II, bo większość tematów będzie pasowała do s-crossa. Do rejestratora i innych gadżetów bardzo dobrze sprawdza się rozgałęźnik bezpiecznika. Na Allegro jest tego sporo, tylko trzeba odpowiedni rozmiar kupić.

Generalnie w czasie jazdy nie ma powodu wymiany bezpiecznika. Jeśli się przepalił, to coś jest skopane i sama wymiana bezpiecznika niewiele pomoże.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 13-10-2021, 10:37 
Offline

Rejestracja: 02-07-2021, 11:51
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa
Suzuki: s-cross 1.4 hybrid
Okazuje się, że jest prostsze rozwiązanie. Nie trzeba w ogóle szukać bezpieczników. Należy wyjąć lewy skrajny nawiew powietrza (na zatrzaskach używać plastikowych lewarków). W środku na wysokości ok 70 cm od podłogi znajduje się luźna wtyczka w której jest zarówno ACC jak i 12V. A masa jest wszędzie w metalu. DVR dashcam hula teraz jak burza i żadne kable mi się nie plączą.

_________________
SX4 S-CROSS 1.4 HYBRID 2021
BALENO III 1.2 2019


Na górę
Post: 17-10-2021, 22:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
plis pisze:
Zakładam temat bo nie znalazłem go.

Chciałem sobie podłączyć zasilanie rejestratora jazdy. Walczyłem z dostępem do skrzynki bezpieczników w kabinie. Szukałem w necie i na YT - brak zdjęć i filmów, tylko jakieś hinduskie porady znachorów dla autek z kierownicą na prawo.

(...)

Mogąc jeszcze ruszać palcami prawej ręki - pozdrawiam


Popłakałem się ze śmiechu :D :D :D
Najpierw anegdota: kiedyś walnąłem corollą prawym lusterkiem bocznym w lusterko innego samochodu na poboczu i z mojego odczepiło się to co odbija światło (warstwa lustrzana). Nic się nie stłukło. U przeciwnika w ogóle brak obrażeń. No to odpiąłem co wisiało i pojechałem do zakładu naprawy lusterek coby mi to wsadzili to na miejsce. Facet spojrzał, pokiwał głową i rzekł: nie ma problemu. No i wziął się do roboty. Czekam 5 minut, 10 minut, 15... 30... W końcu podchodzę do faceta i pytam jak tam idzie (on cały czas zgięty w pół i majstruje przy tym lusterku). Odwraca się do mnie z purpurową twarzą i rzuca: Panie! Bo to jest tak: jak żółty coś zaprojektuje, to biały powinien to zaakceptować kur..a!!! :D
Tak a propos projektantów z Azji :)

Co do zasilania rejestratora. Nie wiem jaki montujesz, ale jeżeli rejestrator ma tryb tzw. tryb parkingowy to znaczy, że będzie ssał prąd podczas postoju. Mi w jednym aucie akumulator przez to padł. Po konsultacjach z elektrykiem samochodowym wybiłem sobie z głowy podłączanie rejestratora jazdy pod stałe zasilanie i prąd biorę z gniazda zapalniczki, które dostaje zasilanie podczas uruchamiania silnika. Oczywiście podłączam się od spodu do kabli pod plastikami, a kable lecą do góry ukryte.


Na górę
Post: 18-10-2021, 06:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
W skrzynce masz do wyboru stałe i ACC. Są 3 bezpieczniki ACC, o ile dobrze pamiętam. Jeśli masz rozdzielacz do bezpieczników, to montaż jest szybki i łatwy do usunięcia. Nie ma co się grzebać z kablami pod zapalniczką.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 18-10-2021, 07:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
wawax pisze:
W skrzynce masz do wyboru stałe i ACC. Są 3 bezpieczniki ACC, o ile dobrze pamiętam. Jeśli masz rozdzielacz do bezpieczników, to montaż jest szybki i łatwy do usunięcia. Nie ma co się grzebać z kablami pod zapalniczką.


Pytanie gdzie się szybciej dostanie - czy do tych bezpieczników, czy do zasilania zapalniczki... https://www.youtube.com/watch?v=EUeBPN_jBE0


Na górę
Post: 18-10-2021, 10:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Jak chcesz możemy zrobić zawody. :-) Przy bezpiecznikach nie trzeba ciąć/lutować kabli. Wpinasz się i z głowy. nie ingerujesz w oryginalną instalację.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Post: 19-10-2021, 12:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2021, 20:45
Posty: 66
Suzuki: S-Cross Hyb. AWD AT
wawax pisze:
Jak chcesz możemy zrobić zawody. :-) Przy bezpiecznikach nie trzeba ciąć/lutować kabli. Wpinasz się i z głowy. nie ingerujesz w oryginalną instalację.


Ale Ty masz Vitarę i Swifta, więc zawody nie mają sensu, bo rozmieszczenie tych elementów może być zupełnie inne niż w S-Crossie.

Co do montażu - oczywiście jak uda się dostać kablem od zasilacza rejestratora do skrzynki bezpieczników to można się wpiąć specjalną przejściówką bezpiecznika bez ingerencji w układ elektryczny.
Np. jedną z tych zależnie jaki są bezpieczniki https://allegro.pl/oferta/4x-przejsciow ... 7549818033


Na górę
Post: 19-10-2021, 13:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-01-2019, 22:18
Posty: 1569
Lokalizacja: Wieliczka
Suzuki: Swift+Vitara
Chyba najbardziej wyrównane szanse byłyby w swifcie, bo tam wystarczy wyrwać boczek tunelu. W s-crossie i vitarze dostanie się do zapalniczki zajmuje chwilę (wyciągając wprost można połamać). Rozbierałem prawie całe auto w środku przy wygłuszeniu, stąd wiem. Bezpieczniki w aktualnych suzuki są zwykle na lewo od sprzęgła. Tu chyba nie ma różnicy. :-)

Zdecydowanie polecam te wtyczki, bo mocno trzymają i nie ma z nimi problemu. Nie da się założyć klapki na bezpieczniki, ale to nie ma większego znaczenia. Jeśli spuścisz kabel z lewego słupka A bezpośrednio w dół to wyjdzie przy bezpiecznikach. Montaż góra 10 minut, jeśli wiesz co i jak.

_________________
ex Swift III 1.3 (2007) | Swift V 1.2 SHVS (2018) | Vitara 1.4T 4WD AT (2019)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]