Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 00:21

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-02-2019, 17:35 
Offline

Rejestracja: 12-01-2019, 17:22
Posty: 2
Suzuki: swift 2001 GL
w skrócie , 4 stycznia jadąc do pracy przez las mijałem się z autem auto przy niecałych 40 km/h wpadłem w poślizg (obróciło mnie o prawie 90 stopni w lewo i wyrzuciło na drugą stronę jezdni) i uderzyłem w drzewo, z racji że zima jak zwykle zaskoczyła drogowców , droga była w opłakanym stanie (topniejący śnieg a pod nim warstwa lodu , oczywiście droga od dawna nie odśnieżana , nie wspominając już o sypaniu piaskiem lub solą) , na szczęście felga pochłonęła większość siły uderzenia , tyle z zdarzenia.

uszkodzone elementy: prawa przednia lampa kierunkowskazu wypadła (połamały się mocowania lampy) , zgnieciony prawy przedni błotnik , przedni prawy wahacz wygięty , drzwi przednie prawe przy zderzeniu zahaczyły delikatnie drzewo i poszły do tyłu (drzwi całe , wygięły się jedynie zawiasy w drzwiach) , nad drzwiami na dachu delikatne wgniecenie , między prawym tylnym kołem a drzwiami również wgniecenie, guma na wahaczu tylnym prawym uszkodzona przy wciąganiu na lawetę , to tyle z elementów uszkodzonych o których mi wiadomo

zalety:
78 tysięcy przebiegu , auto kupiłem 10 miesięcy temu od pierwszego właściciela, przez cały czas garażowany,
cała reszta auta sprawna , wnętrze dobrze utrzymane , plastiki nie popękane , tapicerka w dobrym stanie , bez przetarć , karoseria i lakier w bardzo dobrym stanie i bez rdzy (oczywiście nie licząc elementów które miały kontakt z drzewem) , komora silnika i podwozie nie ucierpiało , nie ma wycieków, silnik odpala bez problemu i pracuje jak należy , sprzęgło pracuje dobrze i się nie ślizga , obroty nie falują , skrzynia sprawna , biegi wchodzą gładko , fotele przednie kubełkowe w świetnym stanie , wszystkie szyby całe (na przedniej delikatny , prawie niewidoczny odprysk) , OC do 12 października , przegląd do września

elementy które były wymieniane: nowy akumulator kupiony w grudniu 2018 , nowe przednie lampy reflektorów kupione w sierpniu 2018 , stare lampy również mam (założone ksenony z ringami w nich były , przetwornice się spaliły) , tłumik sportowy ze stali nierdzewnej (ładnie brzmi , dziewczyny się oglądały , cała reszta ludzi też się oglądała) , wałek rozrządu był wymieniany przy przebiegu 63000 km na sportowy firmy świątek , olej w skrzyni biegów wraz z uszczelniaczem przy 74 tysiącach km , zegary moman indiglo , rozrząd wymieniony przy 68000 km wraz z olejem silnikowym i filtrami , poprowadzone kable do wzmacniacza w bagażniku . prawie nowe opony zimowe firestone na stalówkach kupione w październiku 2018 roku (1 opona która była założona na koło które przyjęło uderzenie wygląda na całą , nie ma pęknięć lecz trzeba by sprawdzić ) , koło zapasowe stalowe z oponą letnią michelin , 4 ładne alufelgi z oponami michelin.
później wrzucę zdjęcia auta. Pozdrawiam


Na górę
Post: 08-02-2019, 18:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
1000 pln

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 08-02-2019, 18:39 
Offline

Rejestracja: 12-01-2019, 17:22
Posty: 2
Suzuki: swift 2001 GL
po kolizji:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i przed kolizją
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]