Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 16:29

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 27-07-2010, 09:18 
Offline

Rejestracja: 27-07-2010, 09:10
Posty: 2
Witam, zakupiłem Suzuki splash z niemiec i mam instrukcje obsługi tylko po niemiecku ,czy jest ktoś na forum kto mógłby udostępnić instrukcje w języku polskim lub angielskim, z góry dziękuje.
Auto jest dla mojej żony ,jest to wersja z silnikiem 1.0 ma przejechane tylko 3000 km i nie wiem na jakich obrotach optymalnie powinien on pracowac moja żona nie ma doświadczenia z manualną skrzynią biegów także chcę ją nauczyć, ale nie wiem jak silnik jest na dotarciu czy można nim wchodzić na wysokie obroty itp. Kiedy na przegląd ,a kiedy wymiana oleju?

Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-07-2010, 17:02 
Offline

Rejestracja: 22-10-2006, 10:19
Posty: 725
Niestety, nie mam w żadnej formie elektronicznej... ale do tego nie trzeba Ci instrukcji :idea:

Nowe auto winno być eksploatowane w wyższym nieco zakresie obrotów, niż nominalnie, lecz do min.10 tysięcy km nie należy także dopuszczać do dłuższej jazdy na zbyt wysokich obrotach... generalnie moim zdaniem pomiędzy 2.500 a 4000.

Pierwszy przegląd po tysiącu a następne co 15 tysięcy - na każdym przeglądzie wymieniany jest olej w silniku. Reszta wg instrukcji obsługowej, dostępnej w każdym serwisie.

Myślę, że odpowiemy tutaj na każde pytanie, bo czyż nie jest prawdą, że instrukcję zasadniczo czytamy tylko przy pierwszym aucie :P


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-07-2010, 19:26 
Offline

Rejestracja: 27-07-2010, 09:10
Posty: 2
ok wielkie dzięki,
A jeżeli chodzi o gwarancję to nie trzeba robić przeglądu w serwisie co rok, aby była ważna?


Na górę
 Tytuł:
Post: 27-07-2010, 20:10 
Offline

Rejestracja: 01-03-2009, 11:22
Posty: 70
Lokalizacja: wielkopolskie
Dane silnika 1.0:
Maksymalny moment obrotowy przy 4800 obr/min a moc maksymalna przy prędkości 6000 obr/min (wykres dosyć płaski więc przy niższych prędkościach pewnie też jest całkiem dobrze)

Wg instrukcji (suzuki splash silnik 1.2):
- po rozruchu nie podwyższać gwałtownie prędkości obrotowej. Rozgrzewać silnik stopniowo,
- unikać dłuższej jazdy ze stałą prędkością. Części ruchome dopasują się lepiej, gdy prędkość będzie zmienna,
- Ruszać powoli, unikać ruszania przy dużym otwarciu przepustnicy,
- W miarę możliwości unikać gwałtownego hamowania, zwłaszcza podczas pierwszych 300 km przebiegu,
- Nie jeździć powoli na wysokim biegu,
- Jeździć z umiarkowaną prędkością obrotową silnika,
- Przez pierwsze 1000 km przebiegu samochodu nie holować przyczepy

Ps. Nie wiem jak długo należy docierać samochód (splash) ale sądzę, że już po wszystkiemu. Czyli prawie wszystko zależało od poprzedniego właściciela zarówno w pozytywnym jak i negatywnym znaczeniu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 25-01-2013, 21:14 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24-01-2013, 09:20
Posty: 34
hej macie może namiary na jakąś książkę napraw lub schematy elektryki tym podobne

_________________
Splash 1.0 2010


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]