Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 20:41

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 21-06-2023, 07:20 
Offline

Rejestracja: 30-10-2018, 09:45
Posty: 20
Suzuki: SPLASH 1.0
Witam.
Ręczny już ledwo trzyma, łapie dopiero na 8,9 ząbku, a był już raz naciągany, więc chyba przyszedł czas na wymianę szczęk, tym bardziej że auto ma już nalatane ponad 110tyś.
Mam pytanie. Jaki klucz jest potrzebny do odkręcenia nakrętki trzymającej bęben? I czy ktoś wie jaki ma rozmiar i czy da się samą kupić? Wszędzie gdzie szukałem jest tylko w kompletach razem z bębnami lub bębnami i łożyskami. Z tego co znalazłem wygląda na M20X1,5 i nasadka 30, ale nie jestem pewien.


Na górę
Post: 21-06-2023, 20:58 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
Nie wiem jak jest to rozwiązane w tym modelu Suzuki, ale rok temu miałem to samo w SX4. Po zakupie auta też ręczny był na górze a i tak działał słabo. Kupiłem nowe bębny,nowe szczęki, rozebrałem stare i ...... i nowe bębny i szczęki mi leżą w garażu na półce. Stare były jak nowe wystarczyło wyczyścić mechanizmy samoregulatorów, dobrze je wyregulować i od roku mam spokój. Wszystko działa jak należy.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Post: 22-06-2023, 06:19 
Offline

Rejestracja: 30-10-2018, 09:45
Posty: 20
Suzuki: SPLASH 1.0
Dla tego, na razie planuję kupić tylko szczęki i sprężynki do nich, nie jest to jakiś duży koszt, bo za całość idzie się zmieścić do 150zł. Co by nie było, muszę odkręcić nakrętkę piasty, trzymającą bęben. Na necie jest trochę poradników, zresztą sam to już robiłem nie raz w poprzednich autach, ale tam bęben był nasunięty na szpilki i dociskała go felga, a nikt niestety w swoich poradnikach nie wpadł na pomysł, aby powiedzieć jakich konkretnie używa narzędzi...Największym problemem, jest ta nakrętka, bo teoretycznie jest to jednorazówka i nie powinno się jej zaklepywać drugi raz, a kupowanie kompletu łożysk za 200zł z powodu nakrętek wartych 10zł średnio mi się uśmiecha.


Na górę
Post: 25-08-2023, 18:59 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
Pangenitor pisze:
teoretycznie jest to jednorazówka i nie powinno się jej zaklepywać drugi raz.


A w praktyce jesteś pewien, że jest nacięcie na osi piasty i nakrętka jest zaklepana? Nie wiem, jak tam jest to rozwiązane, ale w bolidach, które obsługuję, jeśli jest nakrętka, to jest drobnozwojowa, z momentem dokręcenia np. 175Nm i wszystko w temacie. Używam wielokrotnie. Przecież nakrętek/śrub koła też używasz wielokrotnie i jest OK.
Prędzej obawiał bym się, że po odkręceniu nakrętki bębna i tak nie zdejmiesz, bo będzie miał po takim przebiegu od wewnętrznej strony rant. Wtedy trzeba poluzować samoregulatory, żeby szczęki się zeszły.

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 07-09-2023, 10:46 
Offline

Rejestracja: 05-02-2020, 08:23
Posty: 6
Suzuki: Swift
Ja bym totalnie nie zwlekał, zwłaszcza jak widzisz już, że samochód gorzej hamuje - żeby faktycznie nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Jak przeszukałeś lokalne sklepy i nic nie udało się znaleźć, to dobrym pomysłem będzie przeszukanie sklepów internetowych jak iparts. Tam oferta jest znacznie bogatsza, więc jest duża szansa, że trafisz to, co Ci potrzeba - a w razie czego można podpytać konsultanta, to też pomoże.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]