Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 13:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18-07-2020, 10:07 
Offline

Rejestracja: 18-07-2020, 10:01
Posty: 2
Suzuki: Splash
Witam wszystkich!
Otóż niedawno moja kobieta zakupiła od rodziny suzuki splash rocznik 2011 z 70k przebiegu, autko jest jak nowe z salonu technicznie e jak i wizualnie, jednak zauważyłem problem dość irytujący i bardzo uciążliwy podczas jazdy,
Otóż problemem jest słabe wspomaganie elektryczne,
Kierownica kręci się po prostu ciężko, czuć że wspomaganie się włącza bo różnica jest między włączonym silnikiem a zgaszonym, kierownica chodzi z oporem, podczas każdy na wprost ma efekt Zastygania, podczas jazdy np 100km/h, nie działa płynnie, jeśli skręcę lekko 5cm lewo lub prawo kierownica zostaje w miejscu, podczas jazdy czuć jak by wspomagania w ogóle niebylo..
Czytałem że to częsty problem ale tak naprawdę nikt go nierozwiazal.

Autko ma 70k przebiegu, jak już pisałem jest jak nowe,
Na komputerze błędów jakichkolwiek brak, czytam że to może być problem oprogramowania, dzwoniłem do kilku salonów suzuki i w każdym udają zdziwienie że pierwszy raz słyszą o takim problemie:)

Jakieś sugestie może?
Dodam że zawieszenie jest w stanie idealnym, opony nowe i napompowane, zero luzów itd.

A najdziwniejszy jest fakt, że po zgaszeniu silnika, kiedy wyciągnę kluczuk, przez 5sekund wspomaganie działa jak należy, kierownica da się leciutko skręcać w prawo i lewo, ale dzieje się to tylko natychmiast po zgaszeniu silnika przez kilka sekund.


Na górę
Post: 05-01-2022, 09:08 
Offline

Rejestracja: 05-01-2022, 08:48
Posty: 2
Suzuki: splasch
Witam
Proszę o wiadomość czy udało usunąć się usterkę . Mam podobny problem. Proszę o informację . Będę wdzięczny.


Na górę
Post: 05-01-2022, 09:17 
Offline

Rejestracja: 18-07-2020, 10:01
Posty: 2
Suzuki: Splash
Witam, nie udało się, znajomy w serwisie powiedział że do wymiany wspomaganie całe bądź zmiana oprogramowania. Co jest poprostu śmieszne, nie jest to żadna usterka fizyczna a zwykła wada fabryczna której nikt nie potrafi usunąć.
Jeśli ktoś sobie z tym poradził, proszę o jakąś podpowiedź.


Na górę
Post: 05-01-2022, 09:28 
Offline

Rejestracja: 05-01-2022, 08:48
Posty: 2
Suzuki: splasch
Dalej Pan używa auto z takim wspomaganiem


Na górę
Post: 17-07-2022, 10:52 
Offline

Rejestracja: 31-05-2016, 09:33
Posty: 163
witam w aucie mojej zony jest to samo i tez wspomaganie jest słabe. Ostatnio skończyło się zawieszenie przednie i musiałem je wymienić, tzn założyłem nowe wahacze i końcówki drążków i o dziwo wspomagania przybyło jak by 50%. teraz po skręcie na światłach gdy puszczę kierownice sama wraca prawie do końca bo ostatnie mniej niż ćwierć obrotu trzeba dokręcić ręcznie. Wahacze w opłakanym stanie, na stacji kontroli niby ok a po zdemontowaniu gumy same wypadły z wahaczy. Niewiem czy to przypadek z tym zawieszeniem czy nie ale gdy jeździłem po warsztatach z ta przypadłością zwrócono mi uwagę czy nie ma problemów z łożyskami i poduszkami macpersonow co trochę mnie zdziwiło. Po dłuższej obserwacji wiem ze mam łożysko macpersona lewe do wymiany.


Na górę
Post: 02-02-2024, 19:14 
Offline

Rejestracja: 02-02-2024, 19:06
Posty: 3
Witam. Mam suzuki Splash 2013 rok 1.2 benzyna i mam ten sam problem ze wspomaganiem nie działa do końca tak jak powinno podczas jazdy. Kirownica noe powraca do swojej pozycji. Mam pytanie czy ktos rozwiązał tego typu podobny problem. Wymieniłem już maglownice na inną, podmieniłem moduł wspomagania mieownicy i nic. Proszę o pomoc. Wahacze zawieszenie jest w bardzo dobrym stanie autko ma przejechane 69tyskm


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]