Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 21:27

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 01-04-2022, 13:35 
Offline

Rejestracja: 30-01-2022, 08:09
Posty: 7
Suzuki: Splash
Witam,
Prza zakupie auta wiedziałem, że czeka mnie wymiana sprzęgła bo hałasowało (tak mi się wtedy wydawało łożysko oporowe) oraz był problem na ciepłym silniku z biegiem wstecznym. Po około 20 km na parkingu pod praca lekko zgrzytał wsteczy a normalnie gdy auto było zimne nic się nie działo. Podciagnolem linkę sprzęgła i na jakiś czas pomogło.
Pewnego dnia podczas jazdy nagle - nie mogę włączyć żadnego biegu. Przy wylaczonem silniku włączyłem jedynke i pojechałem tak do warszatatu. Mechanik postawił na sprzęgło.
Zostało wymienione sprzęgło, docisk i łożysko oporowe. Sprzęgło założone ŁUK. Słoneczko w docisku było trochę wyrobione , sprzęgło sie konczylo ale nie było źle. Łożysko oporowe w pozadku. Okazało się,że pękły widełki i ten specjalistą twierdzi, że nie mógł zanlesc tej części i je pospawał. Teraz zrobiłem niemal 2000 tys km i powraca problem ale teraz jest problem z jedynką i pozostałe biegi wchodzą jakby gorzej. raz dziala raz nie dziala, wtedy musze sprobowac drugi raz ..
Olej skrzyni wymieniony, stary nie miał opiłków.
Warto wspomniec, że hasuje nadal lozysko ale wg. Mechanika to lozyko podporowe w skrzyni to przednie i ono nie ma nic wspólnego z problemami z biegami.
Co myślicie? Skrzynia do wymiany czy to co on spawał puscilo i jest np. wygięte?no ale gdyby one sie wygiely to problem by byl caly czas?


Na górę
Post: 06-04-2022, 16:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15-12-2018, 20:22
Posty: 174
Suzuki: Swift
Problem z wbijaniem biegów może mieć banalne rozwiązanie a mianowicie - regulacja linek. Pęknięcie widełek jest dość popularną usterką i spawanie tutaj załatwia sprawę; kiedy widełki są pęknięte to praktycznie zanika wysprzęglanie.
Hałas pojawia się po wciśnięciu sprzęgła czy kiedy sprzęgło jest odpuszczone?


Na górę
Post: 25-05-2022, 13:11 
Offline

Rejestracja: 30-01-2022, 08:09
Posty: 7
Suzuki: Splash
halas jest gdy gdy sprzeglo jest odpuszczone. Gdy wciskam to znika calkowicie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]