Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 26-04-2024, 03:50

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 06-08-2023, 20:16 
Offline

Rejestracja: 11-05-2023, 18:42
Posty: 5
Suzuki: Xl7 3.6 V6 USA
Dzień dobry,

samochód: XL 7 v6 252 KM, 2007r

Zapalił się check engine. Objawy: Silink nierówno pracuje, słabsza moc, trzęsie samochodem (na jałowym biegu). Zmieniony dzwięk z wydechu.
Przy spokojnej jeździe (do 70km/h) nie ma żadnych problemów. Powyżej; prędkość około 80 wzwyż i obroty 2k silnik pracuje nierówno, męczy się, drga. Po zdjęciu nogi z gazu, natychmiast problemy ustępują. Jak go wykręce wyżej, powyżej 2.3 obrotów, również lepiej jedzie.

Początkowo myślałem, że awaria sytemu wtryskiwaczy. Ale po przełączeniu na LPG nie czuć zmiany. Wtrysk pośredni MPI - rozumiem, że na LPG wtryski benzynowe są wyłaczone, wiec gdyby to był z nimi problem, to po przełączniu na LPG było by ok?

Drugi przypuszczenie: nie działa jeden cylinder. Z tym że świece i cewki zapłonowe wymieniałem 3 miesiące temu. Co prawda, świeżo po wymianie miałem kilkukrotnie problem z odpalniem, kilka razy odpalił słabiej. Więc może zostały nieprawidłowo
zamonotwane.

Tydzien temu złapało nas oberwanie chmuru . . . zakłądam że deszczówka mogła dostać się do gniazda (podobno się zdarza). Co w takim przypadku?

Czy jazda w takim stanie jest bezpieczna (dla samochodu)?

Tak się składa, że jestem na połdniu Francji w górach. Ciężko tutaj o mechanika który mówi po angielsku.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]