Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-05-2024, 06:31

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Suzuki Forenza
Post: 26-08-2008, 19:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-09-2006, 22:36
Posty: 142
Lokalizacja: Siedlce
Witam
Zauważyłem ostatnio, że pojawiają się na naszym rynku Suzuki Forenza. Problem jest taki, że nie z salonu, a ściągnięte z USA. Zacząłem się interesować tym modelem przez zupełny przypadek, kiedy odkryłem, że znajoma takim jeździ. Wsiadłem, obejrzałem i zainteresowałem się. Zwłaszcza, że był to model combi. Bardzo fajny samochodzik. Cena ściągniętego z USA waha się w granicach 43.000 PLN za rocznik 2008. Minus niestety taki, że licznik w milach, skrzynia w automacie itp, czyli to co "tygryski" lubią najbardziej :)

I tutaj moje pytanie. Czy ktokolwiek widział jakieś dane techniczne tego samochodu lub jest w posiadaniu informacji typu "ten model wejdzie na polski rynek w dniu ...". Jakieś linki ?!


Na górę
 Tytuł:
Post: 26-08-2008, 19:30 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12239
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Forenza to Daewoo/Chevrolet Lacetti produkowany w latach 2004-2008 dla Suzuki przez GM DAT w Korei. W międzyczasie (2006 r) przeszedł lifting. Produkcja zakończona.
W USA występowała wersja sedan i kombi, w automacie i manualu.

Niestety, w USA model ten przyczynił się do słabego wizerunku Suzuki (problemy jakościowe), a jego jedynymi zaletami była cena + 7-letnia gwarancja.

Osobiście odradzam, chyba że w super atrakcyjnej cenie i z manualną skrzynią.


Na górę
 Tytuł: Forenza
Post: 05-10-2008, 13:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2008, 13:13
Posty: 3
Lokalizacja: Wawa
Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem w/w autka i musze powiedzieć, że jak narazie jestem zadowolony. Autko jest z 2006 roku w Sedanie, sprowadzone z USA - przejechane jedynie 40tyś. km także naprawde niewiele. Skrzynia manualna, pojemność 2.0 także całkiem przyzwoicie się zbiera na drodze. Ze spalaniem nie jest najgorzej na baku 65l przejechałem ostatnio 720km przy jeździe mieszanej. Zobaczymy jak dalej będzie się zachowywał w eksploatacji.
Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-10-2008, 20:12 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12239
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Alex, no to powitać PIONIERA :)
Czekamy na jakieś fotki + szerszy opis wrażeń.
Gdzie serwisujesz?

pozdrawiam


Na górę
 Tytuł:
Post: 05-10-2008, 20:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05-10-2008, 13:13
Posty: 3
Lokalizacja: Wawa
Witam serdecznie - będzie już drugi post na dobry początek.

Fotki wrzucę jak tylko znajdę trochę czasu żeby porobić fotki. Co do serwisowania autka właśnie zastanawiam się czy części dostanę w serwisie Suzuki w Polsce czy nie będę zmuszony do serwisowania autka w serwisie Chevroleta, ale to kwestia przedyskutowania i zasięgnięcia porady - chyba, że macie swoje zdanie w tej sprawie.

Co do pierwszych wrażeń - powiem, że mile zaskoczony byłem. Autko rusza całkiem przyzwoicie a sam komfort jazdy jak na razie mogę określić pozytywnie. Wyposażenie autka to 4xelektr. szyby, elektr.lusterka (podgrzewane), 4xAirBag, siedzenia twardsze niż we wcześniejszym Peugeocie 406, ale można się przyzwyczaić i jedyną wadą jaką na razie dostrzegłem, że nie należy do najcichszych samochodów. Przy większych prędkościach (powyżej 100km/h) dość głośna praca silnika.

Pozdrawiam

P.S Ewentualnie jakie polecacie serwisy w Wawie, ewentualnie Chevroleta :)


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-02-2009, 00:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12239
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
W ostatnim "Auto Świecie" jest w używanych opis Chevroleta Lacetti i są nawet 2 zdjęcia Suzuki Reno/Forenza.

Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]