Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:28

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14-01-2019, 11:40 
Offline

Rejestracja: 05-11-2018, 10:31
Posty: 6
Suzuki: GV II 2.0
Grand Vitara II. Szukam polecanego warsztatu (Toruń/Bydgoszcz/okolice) pod katem zabezpieczenia antykorozyjnego. Doprecyzuję - interesuje mnie konserwacja kompleksowa z myciem, czyszczeniem i zabezpieczeniem ognisk itp. a nie samo psikanie środkiem z kanału. Może ktoś ma tu coś wartościowego do podpowiedzenia? Nie chcę tylko otwierać dyskusji na sensem samego zabezpieczenia. Interesują mnie najbardziej namiary i opinie o jakości wykonanej usługi. Z góry dziękuję.


Na górę
Post: 14-01-2019, 16:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Może poszperaj w dziale GV II. Było kilka dyskusji zarówno o sensie jak i o środkach którymi warto robić zabezpieczenie.

Ja będę robił tym http://krown.pl/ :)
Ewentualnie zakupię RUSTCHECK w większej ilości i wypsikam auto. :)

Wiem, że psikanie środkiem Ciebie nie interesuje, ale RUSTCHECK działa, a KROWN robi mycie. Psiknięte miejsca z rdzą w lecie - zero postępu. :)

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 14-01-2019, 17:39 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Rustcheck używałem kiedyś jak zajmował się fachowiec nakladniem, środek używany przy zabytkach. noxudol używam obecnie 900 jechałem w sierpniu spod samochodu, 750 profile do dzisiejszego dnia jest mokre.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 15-01-2019, 08:50 
Offline

Rejestracja: 05-11-2018, 10:31
Posty: 6
Suzuki: GV II 2.0
Dzięki za wskazówki. Forum oczywiście wstępnie przejrzałem. Zauważyłem właśnie że dyskurs dryfuje zawsze w stronę za i przeciw konserwacji, i stąd moja uwaga. Trochę dziwi mnie mała obecność tego tematu na Forum. Obecne GV to już leciwe autka (moja 2008r.) i przy swoich skłonnościach do rudzienia myślę że każdy dotknął problemu, a z tego co wiem problem zresztą nie ogranicza się do tego modelu Suzuki. No a wiadomo jak trudno się z tym walczy.
Ja szukałem swojej GV pół roku i widziałem straaaszne rzeczy w tym czasie... Stąd też, jak już znalazłem zdrowe podwozie, taka moja determinacja w poszukiwaniu tego zabezpieczenia. Zgodnie z mottem "lepiej spróbować i żałować niż żałować że się nie spróbowało" ;) "Żałować" pieniędzy oczywiście, bo zakładam że zabieg nie pogarsza sprawy. Próbowałem tez po forach dla offroad ale tam jeszcze więcej osób osobiście pieści swoje autka.


Na górę
Post: 15-01-2019, 11:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Obserwuję temat bo też szukam kompetentnego serwisu (tyle że na Mazowszu) do zabezpieczenia. Takiego który najpierw sensownie usunie małe ogniska rdzy jakimś Fertanem (a nie tylko drucianą szczotką), oczyści i dopiero potem położy czarne.


Na górę
Post: 15-01-2019, 11:25 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Zrób sam, nikt ci nie zrobi tego lepiej ;]

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 15-01-2019, 12:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Nie mam ani warsztatu z podnośnikiem ani kompetencji.


Na górę
Post: 15-01-2019, 15:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Mam gdzieś namiary na człowieka robiącego zabezpieczenie w Otwocku (poszukam i spróbuję się dowiedzieć, czy jeszcze działa w temacie). Koszt dla GV II jakieś 2 lata temu wynosił ~1400 pln. Parę osób, które znam robiło u niego zabezpieczenie (GV II, Jimny). Ponoć (tak mówią) człowiek robi bardzo, bardzo solidnie. Auto zostaje u niego na około tydzień.

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 15-01-2019, 16:21 
Offline

Rejestracja: 05-11-2018, 10:31
Posty: 6
Suzuki: GV II 2.0
akir pisze:
Zrób sam, nikt ci nie zrobi tego lepiej ;]


jesteś pewnie? nie znasz mnie :D
ale dziękuję za zaufanie.


Na górę
Post: 15-01-2019, 16:31 
Offline

Rejestracja: 05-11-2018, 10:31
Posty: 6
Suzuki: GV II 2.0
Nie jest dziś wielkim problemem znalezienie hasła danej usługi w necie, choć akurat z tzw. "profesjonalną" konserwacją jest faktycznie trudniej poza większymi ośrodkami. Tą dyskusje chciałem jednak nakierować właśnie na "polecanie sobie" w zaufanym gronie konkretnych warsztatów. U mnie w okolicy Bydgoszczy np. znalazłem jedynie mechanikbydgoszcz.eu/konserwacja-podwozia (mam nadzieję że można umieszczać linki - jesli nie to nie doczytałem i przepraszam...) Dodaję zamiast opisywać całą technologię i ceny. Tu podam tylko że trzeba mieć na to budżet zgodny z tym co podał czoboki a auto zostawia się na 3 dni z czego ostatni to schnięcie i czyszczenie. Zdaję sobie sprawę że przy takim koszcie zainteresowani będą pewnie tylko właściciele aut dla których koszt usługi nie przekracza pewnie 5% wartości auta.


Na górę
Post: 15-01-2019, 16:33 
Offline

Rejestracja: 16-12-2016, 19:47
Posty: 1570
Suzuki: Vitara
Chodzi o to że nikt sam od siebie nie będzie czyscil wszystkiego. Nie wspominając już o wyciąganiu zbiornika paliwa, zabezpieczenie belki, komory silnika ;]. Lecz jak to ma być samochód na 5 lat to dobre będzie. Konserwację to i tak dopiero na lato się robi, zrobienie na zimę/ w zimie nie ma najmniejszego sensu. Dobra konserwacja po roku jeszcze można się spokojnie ubrudzic.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Na górę
Post: 15-01-2019, 16:37 
Offline

Rejestracja: 05-11-2018, 10:31
Posty: 6
Suzuki: GV II 2.0
Co do samego przeprowadzenia usługi czytałem w opiniach na FB (nie jestem fanem ale przyznam że tu najwięcej informacji znalazłem) o kilku warsztatach gdzie można śledzić na bieżąco postępy lub takich które w ramach usługi podsyłają dokumentację (zdjęcia) z poszczególnych etapów żeby nie okazało się że zapłacimy kupę kasy tylko za zwykłe naniesienie masy bitumicznopodobnej. Ale to głównie południe Polski (okolice Krakowa i Katowic). Być może konkurencja wymusza podniesienie jakości.


Na górę
Post: 15-01-2019, 17:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
czoboki pisze:
Mam gdzieś namiary na człowieka robiącego zabezpieczenie w Otwocku (poszukam i spróbuję się dowiedzieć, czy jeszcze działa w temacie). Koszt dla GV II jakieś 2 lata temu wynosił ~1400 pln. Parę osób, które znam robiło u niego zabezpieczenie (GV II, Jimny). Ponoć (tak mówią) człowiek robi bardzo, bardzo solidnie. Auto zostaje u niego na około tydzień.

Brzmi znakomicie, czekam na namiary :ok:


Na górę
Post: 15-01-2019, 23:21 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Jak pisałem. Ja na 99% będę robił Rustcheck lub Krown.
Lata temu jak Rustcheck wchodził do nas, moja mama kupiła malucha. Nigdy nie był robiony niczym innym a właśnie Rustcheck. Sprzedawała go po ponad 10 latach - zero rdzy, naprawdę. Auto stało pod chmurką.
Fakt, trzeba co roku wydać jakąś kwotę (Krown to ~500 pln za GV II).

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 22-04-2019, 20:22 
Offline

Rejestracja: 26-03-2019, 07:28
Posty: 5
Suzuki: Baleno
Hej!
Zdawałem podobne pytanie w podforum poświęconym mojemu modelowi, ale widziałem w dyskusjach, że polecano też wrzucenie na ogólny.

Kupiłem ostatnio Vitarę 2 z 2009r., jest bardzo zadbana i mechanik mówi, że nie ma rdzy (za wyjątkiem lekkich śladów na układzie wydechowym), ale jego zdaniem warto zabezpieczyć podwozie już teraz. Mieszkam we Wrocławiu, strasznie sypią solą w zimie i ogólnie jest chlapa. Poza tym nie mam garażu i autko stoi pod chmurką na parkingu wyłożonym kostką.

Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś warsztat albo inne miejsce, gdzie robią zabezpieczenie antykorozyjne we Wrocławiu? Pytałem u mnie w pracy i jedna osoba się odezwała, mówiąc, że robiła zabezpieczenie w ASK Serwis i było ok. Czy ktoś jeszcze miał jakieś przejścia z tym warsztatem albo innymi we Wrocławiu?

Z góry dziękuję i pozdrawiam


Na górę
Post: 17-07-2019, 09:38 
Offline

Rejestracja: 29-05-2018, 21:30
Posty: 23
Cześć, czy ktoś ma namiary na jakiś warsztat sprawdzony gdzie zrobię konserwację podwozia w vitarze 2018? Gliwice/Katowice lub gdzieś w miastach w pobliżu?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]