Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 11:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-12-2019, 14:55 
Offline

Rejestracja: 26-10-2018, 20:31
Posty: 73
Witam,
Myślę nad kupnem Suzuki Grand Vitary II, 3 drzwi 1.6
Przyznam szczerze że ta wersja jest moim faworytem, ponieważ nie chce mieć jakiś blokad mechanizmow różnicowych, itd. chce mieć stały napęd 4x4, a wiem że taki opcje są w ten akurat wersji. Jest jeszcze wersja 2.4 ale tam już są te udziwnienia, które przyznam szczerze są mi zbędne.

I tu moje pytanie do osób które mają to auto?
Są jakiś techniczne problemy z tym autem? Psuje się?
Troszkę za mały silnik jak do takiego autka i jeszcze z 4x4, pali dużo? Jak z dynamiką?
Dobrze znosi LPG? Tylko montując butlę w bagażniku..miejsca zostanie nam tylko na małą torbę bagażową.

Byłbym wdzięczny za wszelki sugestie.


Na górę
Post: 14-12-2019, 17:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21-08-2007, 20:49
Posty: 3897
Lokalizacja: Sztutowo czasem Warszawa
Suzuki: Była GV II 2007 DDIS
Poczytaj w dziale GV II i w dziale GV I (kiedyś to był jeden dział i mogą być wymieszane tematy).

Moim zdaniem 1,6 to pomyłka. Miałem okazję jeździć przez tydzień jako zastępczym.
Myśl o 2.4. Ewentualnie 1.9 DDIS, jeśli będziesz jeździł w dłuższe trasy.
Te "udziwnienia" ;) to jedynie reduktor i przełącznik trybów pracy napędu oraz możliwość wyłączenia ESP. Nie ma obowiązku używania tych "udziwnień" ;) . Znam GV II z 2008 roku, w której ten przełącznik używany jest chyba tylko przez serwis w trakcie przeglądów ( o ile jest ;) ).

_________________
Pozdrawiam, Marek
"There are 10 types of people in this world, those who understand binary and those who don't" ;)
I już bez klekocika :placze:


Na górę
Post: 24-12-2019, 22:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-02-2018, 21:32
Posty: 26
Lokalizacja: Piła
Suzuki: GV II J24B
Miałem trzydrzwiową 1.6, mam pięciodrzwiową 2.4. Nawet nie rozważaj na serio tego mniejszego silnika, jest kompletną pomyłką, pali tyle samo co większy (około 10-11 litrów), przyspieszenie na poziomie seryjnego Seicento 1.1, rozrząd tak samo na łańcuchu, obie jednostki bezproblemowe, ale tylko ta większa jakoś tam się odpycha. Mniejsza niezbyt się nadaje nawet do kręcenia się wokół komina dla flegmatycznej niewiasty, nie wiem po co w ogóle powstała ta wersja zamiast od razu 2.0. Jedyna "wada" silnika 2.4 względem 1.6 to wyższa akcyza za pojemność powyżej 2.0 i być może niektóre ubezpieczalnie będą się nadymać na jakieś dziwne stawki. Ja za swoje 2.4 płacę około 500 zł ze zniżkami 60%.
Butla LPG w bagażniku istotnie go pomniejszy, a już bez butli ma wielkość amerykańskiego schowka na rękawiczki (180 litrów jeśli dobrze pamiętam). Ale jeśli jeździsz sam/z jednym pasażerem i małym bagażem, to nie powinno tak doskwierać.

Mi te "udziwnienia" w postaci blokady i reduktora też są potrzebne dokładnie do niczego, ale jak już seryjnie były, to niech sobie będą. Zacząłem w październiku szósty rok eksploatacji, nigdy nie miałem choćby cienia problemu z napędami.


Na górę
Post: 08-01-2020, 06:11 
Offline

Rejestracja: 26-10-2018, 20:31
Posty: 73
Tez nie rozumiem czemu nie włożyli tam silnika 2.0, taki 1.6 to dobry ale do swifta czy sx4.
Więc chyba faktycznie to autko odpada. osiągi mizerne, spalanie wielkie...[cenzura] logic..
Panowie wytłumaczcie mi o co chodzi z tym reduktorem.. po co to jest i w jakim celu..
czym się różni taka wersja 4x4 z takiego 2 drzwiowego 1.6, od np 4drzwiowej 2.0 z reduktorem i blokadą itp itd.. nie miałem nigdy auta 4x4 stąd pytania


Na górę
Post: 08-01-2020, 08:22 
Offline

Rejestracja: 22-03-2015, 07:06
Posty: 101
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift Sport 1.4 t
Ano np tu:
https://www.auto-swiat.pl/dobry-warszta ... x4/tvtlg3x

_________________
SX4 Classic 4x4 1.6 Pb; Swift Sport 1.4 turbo


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]