Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 18-05-2024, 04:13

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-11-2007, 17:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
mam pytanko jak jest w waszych samochodach bo u mnie jak wlacze ogrzewanie du*** ;) to nagrzewa mi sie i po pewnym czasie stygnie fotel i co dalej...?
- czy jak sie poczeka (przycisk ogrzewania caly czas wlaczony) to po jakims czasie znow fotel zacznie grzac?
- czy trzeba zwolnic przycisk i dop za jakis czas go ponownie wlaczyc (w ten sposob nie chce u mnie ponownie grzac chyba ze wylacze zaplon i wlacze jeszcze raz)

do tej pory robie tak ze wlaczam ogrzewanie czekam az mi sie nagrzeje i zwalniam przycisk po czym za chwilke gdy znow chce podgrzac to wlaczam ponownie


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-11-2007, 18:39 
Offline

Rejestracja: 29-10-2007, 22:31
Posty: 71
Lokalizacja: Polska
Hmm, wygląda na to, że masz dość ciekawe spostrzeżenia. Otóż ogólnie idea była taka (w tych samochodach jakie miałem), podgrzać fotel i wyłaczyć (automatycznie) ogrzewanie bo później już nie potrzeba (sam je grzejesz). Choć ludzie ze słabszym krążeniem mogą poczuć pewien niedosyt przy takiej idei działania podgrzewanego fotela - ale cóż ..., względy bezpieczeństwa zapewne nie pozwalają na ciągłe grzanie. Ale tak sobie myślę że pewnie to można w serwisie skorygować (jak i wiele innych ustaiweń) - ale czy będą chcieli ? Zapewne ogrzewanie lusterek i tylnej szyby działa identycznie, wyłącza się po pewnym czasie, ale nie trzeba resa walić (włączyć i wyłączyć zapłon) żeby działało ponownie.

Mnie np. przy odbiorze chcieli ustawić automatyczne włączenie świateł po zapaleniu silnika - ale zabroniłem bo jak pojadę do cywilizowanego kraju to się w głowę pukają z tym włączaniem świateł. W niektórych krajach jest to rozumiane jako że jadę uszkodzonym samochodem skoro w dzień walę na światłach !!

Bajerów jest milion zapewne - a nie o wszystkich wiemy.

Pozdrawiam,
Tomek


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-11-2007, 19:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
z krazeniem u mnie wporzadku ale jak zimno z ranca to lubie miec cieplo pod tylkiem 8)


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-11-2007, 17:21 
Offline

Rejestracja: 07-11-2007, 17:16
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Konrad - sprawdziłem :) Po jakimś czasie (niestety nie mierzyłem jakim) fotele faktyczne przestają grzać - ale jeśli poczekasz - znowu zaczną po kilku minutach ... pewnie w środku jest jakiś termostat :) ale faktycznie tak to działa.

_________________
Roberto


Na górę
 Tytuł:
Post: 09-11-2007, 17:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19-09-2006, 10:10
Posty: 174
Lokalizacja: Wawa/Rawa/Okolice...różnie
ok :) sprawdze u siebie jak bede dluzszy kawalek gdzies jechal


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-11-2007, 18:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-05-2007, 13:40
Posty: 26
Lokalizacja: Wawa
Roberto_Krk pisze:
Konrad - sprawdziłem :) Po jakimś czasie (niestety nie mierzyłem jakim) fotele faktyczne przestają grzać - ale jeśli poczekasz - znowu zaczną po kilku minutach ... pewnie w środku jest jakiś termostat :) ale faktycznie tak to działa.

potwierdzam, w fotelach są zamontowane czujniki temperatury, można je wyczuć :? naciskając na siedzenie od środka w kierunku prawej tylnej strony.
Ja osobiście nie włączam bo mogą się j@jk@ zagotować :skromny: , tak mi się wydawało po pierwszym włączeniu :lol:
:idea: myślę o użyciu przełącznika podgrzewania do włączania CB Radia.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]