Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 04-05-2024, 00:05

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: odpryski
Post: 28-05-2011, 12:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2008, 16:41
Posty: 25
Lokalizacja: Wałbrzych
Po interwencji e-mailowej w SMP otrzymałem odpowiedz , że naprawa
tj.malowanie nadkola i regulacja drzwi zostanie wykonana bezpłatnie. A odpowiedz dostałem:

CYTAT- Każdy taki przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, tak jak napisałem nie jest to usterka gwarancyjna, a naprawa w ramach gestu handlowego.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-05-2011, 13:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2011, 07:15
Posty: 69
Lokalizacja: POMORSKIE
gest handlowy ;/ ewidentny bubel !!! jeśli chodzi o mnie jestem za by tą sprawę rozdmuchać. Jeśli duzo więcej osób ma ten problem. Jakbym miał u nich kupione 5 aut to pewnie w dupe by mi weszli, ale to moje pierwsze suzuki i nie dalem im jeszcze zarobic na serwisach wiec gest handlowy to raczej nie byl ;/
Jakaś bład jest z tymi drzwiami . Ja mam teraz wysuniete ale na krawędzi drzwi przednich i tylnych jest teraz bubel. Nie ma jednej linii tylne są bardziej wsunięte. Ale wole taki stan niż odpryski ;/
Szkoda gadać, ja mialem 10 odprysków, wy macie wypiaskowane doszczetnie te nadkole ;/
Trzeba walczyć, TVN TURBO, tak samo te plastiki, w 15 letnim golfie GTI który ma podobne ładniej wygladaja (nie jestem zwolennikiem VW :P) Są gładkie i twarde, a nasze niszczy piasek który podczas deszczu omywa auto ;/ SZOK
Szczerze odradzam SX4, jest fajny. Ale jakbym mial go użyć w takich warunkach do kórych jest przeznaczony (polne drogi, tzw skróty). To za pół roku zmieniłby kolor na RUDY ;/ i plastiki zostały by tylko na tylnym zderzaku :D Reszta wypiaskowała by się :P:P

Zdjecia :
PRZED NAPRAWĄ
Obrazek
PO NAPRAWIE
Obrazek
ORAZ JAK JAK SIĘ MA REGULACJA TYLNYCH DRZWI DO PRZEDNICH :D
Obrazek

DOPIERO TERAZ PATRZĄC NA TO OSTATNIE ZDJĘCIE UŚWIADOMIŁEM SOBIE ŻE TO KOMPLETNI PARTACZE ;/;/ TAK MI SIE TO NIE RZUCAŁO ;/ POZDRAWIAM PANÓW Z ASO :D :P GRATULACJE :P SMIECH NA SALI :D


Na górę
 Tytuł: odpryski
Post: 28-05-2011, 14:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2008, 16:41
Posty: 25
Lokalizacja: Wałbrzych
Na ostatnim zdjęciu ewidentnie tylne drzwi wystają czyli teraz to przednia krawędz jest narażona na uszkodzenia.


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-05-2011, 15:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-05-2011, 20:57
Posty: 17
Lokalizacja: Bolesławiec
No nie przyłożyli się do ustawienia tych drzwi, możesz sam spróbować wyregulować na zawiasach i z drugiej strony na zamku bo jak to się mówi jak coś ma być zrobione dobrze to trzeba to zrobić samemu, w ASO trafisz na matoła to ci nie dość że źle zrobi to jeszcze co inne zepsuje. Tu pewnie poluzowali i docisnęli całe drzwi patrząc tylko na tą jedną szparę a reszta już ich nie zainteresowała. Mam kolegę blacharza to ten to się potrafi dwa dni bawić ze spasowaniem jednego elementu aby było ładnie spasowane.
Sprawdziłem dzisiaj u siebie, listwy bardzo podobnie albo tak samo wyglądają jeśli chodzi o zamocowanie i kształt ale żadnych odprysków na szczęście nie mam. Plastiki również są OK.


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-05-2011, 19:51 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 20:44
Posty: 6
po mojej interwencji mailowej w SMP otrzymałem identyczną odpowiedź jak ta cytowana przez kolegę Majkela. Będąc pod wpływem emocji po tym jak zostałem potraktowany w Wałbrzychu, zadałem jaszcze kilka pytań:

1. Jaki jest przyjęty w Suzuki standard obsługi klienta?
2. Czy w podobnym przypadku, procedura nie wymaga sporządzenia protokołu oględzin pojazdu, rozpatrzenia roszczeń i ewentualnej odpowiedzi zwrotnej na piśmie w ustalonym terminie?
3. Czy odsyłanie klienta zgłaszającego reklamację bezpośrednio do SMP jest normalną procedurą?
4. Jak ma się sugerowanie przez serwisanta wykonania niezależnych ekspertyz i rozwiązywania problemów na drodze sądowej (Klient-SMP) do polityki i filozofii firmy Suzuki?
5. Dlaczego serwisy Suzuki na terenie kraju mają tak rozbieżny sposób traktowania wyżej opisanego problemu?
6. Jak ma się (wobec tymczasowego odrzucenia reklamacji) problem mojego egzemplarza do ochrony antykorozyjnej nadwozia (zakładam, że w tym tempie, po przejechaniu 10-krotnie dłuższego dystansu (ok. 40 tys.km), na krawędziach pozostanie jedynie naga stal)?

oto odpowiedzi na powyższe pytania, otrzymane od SMP:
1. Na wstępie przepraszam za zachowanie doradcy serwisowego Pana W...
2. Ślady uszkodzeń na nadkolu spowodowane są od uderzeń piasku/kamieni. Jest to zdecydowanie uszkodzenie mechaniczne, powstało na skutek zalegania obcych ciał na jezdni.
3. Suzuki Motor Poland wychodząc na przeciw Pana oczekiwaniom zdecydowało o wykonaniu bezpłatnie dla Pana naprawy (usunięcie korozji, polakierowanie i regulacja drzwi tylnych prawych, zabezpieczenie odprysków po lewej stronie na krawędzi drzwi).
3. Termin naprawy proszę ustalić z serwisem.
4. Procedury Suzuki nie obligują do sporządzania za każdym razem protokołu oględzin, klient może poprosić o napisanie decyzji po oględzinach na piśmie. Jeżeli Klient nie zgadza się z opinią serwisu może skontaktować się z gwarantem i poprosić o ustosunkowanie się do zgłaszanego problemu.
5. Każdy taki przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, tak jak napisałem nie jest to usterka gwarancyjna, a naprawa w ramach gestu handlowego.
6. Klient jeżeli zauważa odpryski na jakimkolwiek elemencie, powinien jak najszybciej zgłosić się do serwisu lub zabezpieczać uszkodzone miejsce lakierem zaprawkowym, ponieważ mogą wystąpić ogniska korozji.
7. Aby w przyszłości takie sytuacje się nie powtarzały serwis zostanie poddany częstszym audytom, zostanie przeprowadzona rozmowa z Panem Sławkiem, jak również z właścicielem.

Oczywiście że SMP nie przyzna że to bubel.
W takim przypadku musieliby poprawiać wszystkim a tak, tylko czytelnikom tego forum.

W serwisie jeszcze nie byłem. Nie wiem czy zdecyduję się na Wałbrzych czy też Wrocław. Z pewnością jednak pojadę do Neos W-ch by zobaczyć minę tzw. "doradcy serwisowego".
Poniżej zdjęcia, które wysłałem do SMP.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-05-2011, 21:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2011, 07:15
Posty: 69
Lokalizacja: POMORSKIE
WIDZE ŻE TO GRUBSZA SPRAWA, MOŻE WARTO TO NAGŁOŚNIĆ. MOŻE INNI UŻYTKOWNICY O TYM NIE WIEDZA, I MYŚLA TAK JAK SMP CHCE (uszkodzenie mechaniczne = moja wina ) ;/
CO WY NA TO ?? Turbo kamera ??


Na górę
 Tytuł:
Post: 30-05-2011, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2008, 16:41
Posty: 25
Lokalizacja: Wałbrzych
Jestem za !!!!!!!!!!


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2011, 00:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
jack71 pisze:
2. Ślady uszkodzeń na nadkolu spowodowane są od uderzeń piasku/kamieni. Jest to zdecydowanie uszkodzenie mechaniczne, powstało na skutek zalegania obcych ciał na jezdni.

To zdanie jest tak głupie na tak wielu poziomach, że aż schowałem głowę nie w dłoniach, a w stopach. :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2011, 07:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
No. Coś jak to:
"Pióro wycieraczki nie usuwa dobrze wody i pozostawia smugi z powodu niejednorodnych wymiarów i konsystencji kropel deszczu. Aby zagwarantować długie i bezproblemowe użytkowanie zaleca się przed uruchomieniem wycieraczek umyć szybę czystą wodą, a następnie przetrzeć miękką szmatką." :lol:

A wracając do tematu, aż muszę się przyjrzeć jak to wygląda w moim... .
Giugiaro coś nie całkiem miał dobry dzień przy projektowaniu?
Może dlatego Fiat ma plastiki dookoła :?


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2011, 11:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Ale to musieli coś przy lifcie wybitnie spaprać (co zresztą było już zauważone w temacie), bo forumowi posiadacze przedliftowych (ja też) nie mają takich problemów. I to pomimo miękkiego lakieru zarysowywalnego krótkim paznokciem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2011, 17:35 
Offline

Rejestracja: 29-03-2011, 21:15
Posty: 63
Lokalizacja: lodz
Tomash pisze:
Ale to musieli coś przy lifcie wybitnie spaprać (co zresztą było już zauważone w temacie)


Z tym liftem to chyba nie do końca i nie dlatego, że taki wielki był ;)
Nie jest to czasem jakaś seria z rocznika 2010 ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-05-2011, 20:50 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12230
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
Sprawdziłem.
W moim drzwi odstają bardziej od nadkola, są na linii z tym plastikiem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-06-2011, 12:24 
Offline

Rejestracja: 31-05-2011, 14:33
Posty: 1
jan69nk pisze:
Tomash pisze:
Ale to musieli coś przy lifcie wybitnie spaprać (co zresztą było już zauważone w temacie)


Z tym liftem to chyba nie do końca i nie dlatego, że taki wielki był ;)


moja Suza jest z 2010, czyli po lifcie, 1.6 benzyniak 4WD, obejrzałam ze wszystkich stron i ani śladu po odpryskach lakieru, czy piaskowaniu w okolicach nadkoli - a czasami jeżdżę po naprawdę kiepskich drogach za miastem, więc może kluczem nie jest sam rocznik ale np miejsce składania - moja to Japonka ;)
może chłopaki na Węgrzech się nie przykładają?


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-06-2011, 20:35 
Offline

Rejestracja: 29-03-2011, 21:15
Posty: 63
Lokalizacja: lodz
no to jesteś gość... Zuza zrobiła się na :skromny:

przypomnij wszystkim: lustereczka odpadały w japonkach czy węgierkach :?:

a wracając do tematu:
mogła zdarzyć się partia np. źle zmontowanych węgierek, tylko ile jest potwierdzonych przypadków ? (jw... ;) )


Na górę
 Tytuł:
Post: 11-06-2011, 20:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2011, 07:15
Posty: 69
Lokalizacja: POMORSKIE
Deszczowe dni, tak wygląda lakier po śmiganiu w takich warunkach :

ObrazekObrazek
Dodam że jazda po drogach utwardzonych :D nie jakies szutry :D
Autko do pasa uwalone od piasku :D
Na razie odprysków brak :D wiec to mnie cieszy, podregulowanie drzwi (tylnych - to że przednie odstają po regulacji tylnych, ASO nie widziało :P) rozwiązało chyba sprawę.
Co do przednich odstających teraz drzwi to poluźniłem śrubki i próbowałem sam troszkę powalczyć by szpary wyglądały jak w normalnym (nie bitym )autku. Troszkę poprawiłem, ale to jeszcze nie to, może z pomocą drugiej osoby będzie łatwiej (muszę poszukać jakiegoś pomagiera :D )
Pozdrawiam tych co walczą jeszcze z tym uszkodzeniem ;/ Nie trafił się nam egzemplarz :P


Na górę
 Tytuł:
Post: 12-06-2011, 16:05 
Offline

Rejestracja: 08-05-2011, 20:44
Posty: 6
Właśnie czekam na info z serwisu o zaakceptowaniu kosztorysu i wyznaczeniu terminu naprawy.
Zastanawiam się jak są spasowane drzwi po regulacji.
Teoretycznie gdy dół zostanie wysunięty by zakrywał nadkole, to górna część drzwi (która teraz leży idealnie) może wystawać. Czy się mylę?
Pytanie więc do forumowiczów, którzy są już po akcji naprawczej: jak to u Was wygląda?


Na górę
 Tytuł:
Post: 14-06-2011, 00:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02-04-2011, 19:23
Posty: 11
Moja suzi nie ma gwarancji więc nie martwię się utraty takowej. Kiedyś wierzyłem w fachowość ASO. Oto jak regulowałem przednie lewe drzwi, które miały szczelinę u góry uszczelki ok.2mm. Na próg położyłem złożoną kufajkę, opuściłem szybę by nie pękła i na ,, czuja" dociskałem górną krawędź drzwi. w żądanym miejscu ,,wyregulowałem" za to przegiąłem z drugiej strony tak, że drzwi odstawały 1,5 ale cm :zly: Cóż blachy w SiXie są pewnie kitajskie bo po kilku próbach udało mi się zgrać wszystkie szczeliny. Szkoda czasu na serwis. Kufajka + siła x gwałt = :D


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-06-2011, 17:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11-05-2008, 16:41
Posty: 25
Lokalizacja: Wałbrzych
Dzisiaj oddałem swoją Suzi do malowania i korekty drzwi (ASO WAłbrzych).
Odbiór w piątek.


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-09-2011, 17:22 
Offline

Rejestracja: 09-12-2009, 19:01
Posty: 23
Witam. Czy ktoś wie gdzie znajduje się kod lakieru w SX4, oraz jak go mam odczytać prawidłowo ?


Na górę
 Tytuł:
Post: 03-09-2011, 19:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-08-2008, 19:39
Posty: 1132
Kod lakieru jest wybity na tabliczce w komorze silnikowej (strona pasazera).
Kod jest trzyliterowy, w prawym dolnym rogu tabliczki (oznaczylem na fotkach)

Obrazek Obrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 02-10-2011, 14:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2011, 07:15
Posty: 69
Lokalizacja: POMORSKIE
Niestety. Pojawił się kolejny odprysk. Mimo regulacji drzwi, po stronie kierowcy pojawił się odprysk. Dodatkowo myjąc autko myjką odleciało trochę lakieru z tylnych prawych drzwi ;/ plamka średnicy 4 mm ;/ Wiec nie za kolorowo. Nigdy nie trzymam blisko strumienia wody, a i tak cos takiego się wydarzyło ;/ autko niespełna 10 tys km a sypie się jak nie jakiś 11 latek ;/ CO do odprysku na nadkolu, umowiłem się na zaprawkę oraz oklejenie nadkola narażonego na dalsze oskubania folia bezbarwną. Co do odprysku na drzwiach, to nie widzę szans by serwis wziął to na siebie. Więc wykonam naprawę SMART ;/ Szkoda gadać, trefny egzemplarz mi się trafił :szok:


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2011, 13:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-01-2011, 16:42
Posty: 122
Lokalizacja: Żory
Ten odprysk masz na "świeżo" malowanej części ? czy w innym miejscu


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2011, 14:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2011, 07:15
Posty: 69
Lokalizacja: POMORSKIE
Odprysk na nadkolu w miejscu lakierowanym przez serwis (w maju była naprawa gwarancyjna odprysków)
Obrazek
Odprysk na drzwiach (nic mi nie wiadomo o malowaniu tego elementu - przynajmniej :D
ObrazekObrazek


Na górę
 Tytuł:
Post: 04-10-2011, 20:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-01-2011, 16:42
Posty: 122
Lokalizacja: Żory
Gdyby nie te drzwi to zasugerował bym, że panowie nie przyłożyli się przy lakierowaniu ale w tym wypadku nie wiem co o tym sądzić.
Dla pewności sprawdź jakimś dobrym czujnikiem jak lakier na tych drzwiach wypada na tle reszty samochodu.


Na górę
 Tytuł:
Post: 08-10-2011, 07:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08-01-2011, 07:15
Posty: 69
Lokalizacja: POMORSKIE
Dzisiejsza rozmowa telefoniczna z serwisem, pan uznaje to za odprysk mechaniczny (dotyczy drzwi ), ale niepokoi go to że lakier odpadł. Według niego odprysk to wybicie tylko kawałka ale widoczne z podziałem na warstwy- dolna krawędź odprysku, ale patrząc wyżej lakier nie powinien tak odpaść. Może to świadczyć o złej przyczepności lakieru do blachy. Teraz sprawę rozpatruje Importer. Być może wykonają badania lakieru - niestety niszczące lakier ;/ Patrząc na odprysk ma się wrażenie jakby lakier chciał dalej swobodnie odchodzić (w górę drzwi )
Obrazek

To nie tylko odpryski na nadwoziu ale ubytki na podwoziu ;/
Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]