Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 02-05-2024, 04:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17-02-2013, 01:48 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
waldis pisze:
Sam robiłem, wyszło za drugim razem. Bo pierwszą ładowarkę USB tyle razy poprawiałem lutownicą, że styki z płytki drukowanej poodpadały :

Możesz opisać mały manual, w sensie jaką ładowarkę użyłeś, jak zamocowałeś, na co zwrócić uwagę. Bo muszę przyznać, że fajny pomysł. :ok:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2013, 12:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
Postaram się w miarę obrazowo to opisać, bo żeby zrobić fotki musiałbym to rozbierać, a już mi się nie chce ;) .

Ładowarka to dostępna na alledrogo tzw. „uniwersalna ładowarka USB”. Jest tego sporo w granicach 5 zł za szt. (widziałem nawet taką z dwoma portami USB). Linka nie podaję, bo po zakończeniu aukcji i tak będzie niewidoczny. Wystarczy porównać zdjęcia i będzie wiadomo, o którą chodzi.

Ładowarkę delikatnie rozbieramy, jest na zatrzaski. Ja odłamałem blaszki, które utrzymują ładowarkę w gnieździe zapalniczki i są jednocześnie stykiem ujemnym (nie będą przeszkadzać przy wkładaniu ładowarki na miejsce). Przewierciłem wiertłem 2 mm środkowy styk (ten od plusa), pod którym jest sprężynka. Przeciągnąłem przewód, odizolowałem jakieś 3 mm i zrobiłem na końcu coś w rodzaju kółka, pobieliłem cyną, po złożeniu sprężynka będzie całość dobrze utrzymywać (w pierwszej wersji lutowałem do płytki i upaliłem styk). Drugi przewód przylutowałem w miejscu, gdzie przylutowana jest do płytki drukowanej blaszka sprężynowa, której odłamałem wcześniej końce. Przewód ten wypuściłem z przodu obok styku dodatniego przez otwór wypalony lutownicą. Potem złożyłem, brzegi zgrzałem lutownicą (tak na wszelki wypadek). Miejsce montażu można wybrać wg uznania. Tam, gdzie ja się wwierciłem jest bezpiecznie, bo nic nie ma.
Przewód dodatni podłączyłem do zasilania zapalniczki (czyli napięcie dostępne po przekręceniu kluczyka), ale przymusu nie ma. Ujemny, wiadomo, tam gdzie jest masa.
Ładowarka jest wciśnięta. Żadnego kleju, dość łatwo można wyjąć w razie potrzeby.

Życzę miłej zabawy.


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2013, 13:56 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Dzięki za podpowiedź. Nawet mam taką ładowarkę w schowku awaryjnie. Nie używam, bo po włożeniu do gniazda zapalniczki ciężko ją wydłubać. Ale to może być w tym wypadku zaleta :D . Jeżeli w miejscu, w którym ty instalowałeś nic niema, to (tak sobie pozwoliłem zmodyfikować Twój pomysł ;) ) można by osadzić jakieś najprostsze gniazdo i "zaślepić" je wtykając tą ładowarkę. Kluczem do estetyki będzie jak najskromniejsze gniazdo. Plusem takiego rozwiązania będzie, że:
1. w razie usterki ładowarki łatwo wywalę zepsutą i wtyknę nową :D
2. w razie silnej potrzeby gniazda 12V też da się wykorzystać :D
I teraz mi przyszło do głowy (jak szaleć, to szaleć, a co! :D ) można by zainstalować przełącznik "ze stacyjki - prosto z akumulatora".
Ja w sumie mam gniazdo prosto z akumulatora w okolicy lewej stopy, ale podłubać zawsze warto. :ok:
Jeszcze raz, dzięki i pozdrawiam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2013, 16:24 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10-08-2007, 19:54
Posty: 1138
Lokalizacja: 3-miasto
No można. Ale u mnie akurat gniazd 12V nie brakuje.
viewtopic.php?p=63162#63162
A jak schowam kabel od kamery, to oszaleję z nadmiaru :) .


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-02-2013, 19:47 
Offline

Rejestracja: 09-01-2010, 14:02
Posty: 3375
Lokalizacja: Kwidzyn
Ja kabel rejestratora poprowadziłem prawym słupkiem i pod deską (za schowkiem) do gniazda zapalniczki. Jednak jak zrobi się cieplej, to zamierzam ulokować dodatkowe gniazdo (za stacyjką), gdzieś za schowkiem albo u dołu deski. Zależy mi, żeby było dyskretnie. Kamerkę już umocowałem tak żeby w oczy się nie rzucała, jeszcze tylko zasilacz do niej muszę ukryć, żeby jakiś amator cudzej własności mi szyby nie wywalił.

Co do ilości gniazd też nie narzekam :D :
-Fabryczne
-dokładane w bagażniku
-przy lewej stopie prosto z aq
-pod fotelem, zasilanie do CB
:D


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-02-2013, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-04-2010, 15:49
Posty: 1011
Lokalizacja: Warszawa
Podpowiedź co do ładowarek: nie bierzcie najtańszej chińszczyzny, bo może zepsuć sprzęt (ma bardzo nierówne, mocno "falujące" napięcie). Warto też wziąć taką z wydajnością prądową 1A, a nie standardowe 0.5A -- większość współczesnych smartfonów na 0.5A to potrafi się zaledwie podtrzymać (przy korzystającej wciąż z gpsa nawigacji), bez ładowania.


Na górę
 Tytuł:
Post: 21-07-2013, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-01-2011, 16:42
Posty: 122
Lokalizacja: Żory
Odświeżam temat. Montował ktoś coś takiego ?

http://allegro.pl/suzuki-sx4-fiat-sedic ... 08976.html
Warto ? jak tak to czy inwestować w
- Tuner DVB-T 300pln (standardowo jest TV analogowa)
-Kamera Cofania 100pln - do zamontowania w zderzaku lub klapie

czy jak mam Automapę w Noki 500 to jak przełożę kartę to będzie śmigać i czy jako kompletny laik sam zamontuję.
Ufff :) chyba wszystko ;)


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2013, 10:34 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
Miałem tej firmy (producent rofaudio China - koszt ok. 250USD+ opłaty) w Outlanderze. Słaby tuner i RDS - lepszy niż ori Mitsubishi, ale też słaby. W mieście OK, ale w trasie gubił czasami falę. Po za tym kilku osobom padała navi - producent wymieniał moduł bez żadnego problemu. U mnie chodziła 2,5 roku bez zarzutu. Czasami jak to sprzęt na WIn - wymaga resetu ;), ale rzadko. Kamera bardzo ładnie współpracowała, DVD - też. Najmocniejszy punkt to navi - ja miałem 8" ekran i był bez porównania lepszy od Nokii 500. Większy, wyraźniejszy, większej rozdzielczości, mniej refleksów. Sama navi łapała też znacznie szybciej niż Nokia. Nie wiem jak tuner - w czasie jazdy lepiej nie oglądać, a na postoju - ile razy będziesz korzystać? Kamera - jak już zmieniać stację to IMHO warto dołożyć ;) .
Karta z Nokii - będziesz musiał skontaktować się z AM, aby odblokowali Ci możliwość przełożenia do innego sprzętu. Prawdopodobnie licencję masz też przypisaną do karty, a nie do Nokii, więc nie ma z tym żadnego problemu. Po sprzedaży Outka karta u mnie wróciła z powrotem do Nokii - ponownie kontaktowałem się z AM i chodzi dalej :)
Warto dołożyć mikrofon zewnętrzny - jeśli ten model ma taką możliwość. Wbudowane nie są najwyższej jakości. Zewnętrzny można przykleić np. na kolumnie kierowniczej.


Na górę
 Tytuł:
Post: 22-07-2013, 18:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29-01-2011, 16:42
Posty: 122
Lokalizacja: Żory
Podsumowując, warto kupić ten sprzęt dodatkowo z kamerą cofania......


Na górę
 Tytuł:
Post: 23-07-2013, 07:42 
Offline

Rejestracja: 20-08-2010, 20:52
Posty: 456
Lokalizacja: Rzeszów
Suzuki: SX4
na tego typu pytania każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Pisałem też, że zdarzają się felerne egzemplarze, ale kupujesz w PL, więc reklamowanie jest łatwiejsze niż u producenta ;) . Ja do SX4 nie montuję, bo robi jako autko miejsko-podmiejskie, więc nie ma potrzeby. W dużym samochodzie mam stację i kombinuję teraz jeszcze z kamerą, aby podpiąć - co z uwagi na CAN okazuje się wcale nie takie łatwe ;). Na str. 2 tego wątku opisywałem sprzęt z Outka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]