Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 18:25

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30-09-2023, 19:57 
Offline

Rejestracja: 30-09-2023, 19:30
Posty: 7
Suzuki: Sx4
Witam
U mnie w sx 4 1.6
Slychac przelewanie sie wody podczas ruszania .
Plyn wymieniony zalany do full -a, brak odpowietrznika tym ukladzie
Zrobione ponad 500km i nic dalej sie przelewa.temperature trzyma dobrze podczas jazdy jak i w korkach
Ogrzewanie jest bardzo dobre
Mial ktos tak moze ?jak odpowietrzyc uklad .
?moze uszczelka pod glowicą pada?


Na górę
Post: 01-10-2023, 21:25 
Offline

Rejestracja: 30-09-2023, 19:30
Posty: 7
Suzuki: Sx4
Haribo pisze:
Witam
U mnie w sx 4 1.6
Slychac przelewanie sie wody podczas ruszania .
Plyn wymieniony zalany do full -a, brak odpowietrznika tym ukladzie
Zrobione ponad 500km i nic dalej sie przelewa.temperature trzyma dobrze podczas jazdy jak i w korkach
Ogrzewanie jest bardzo dobre
Mial ktos tak moze ?jak odpowietrzyc uklad .
?moze uszczelka pod glowicą pada?

Widze ze pomoc na tym forum jest bogata .nikt nie mial takiego przypadku albo nikt nie ma suzuki sx4


Na górę
Post: 02-10-2023, 14:22 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
Mój drogi: nie sądzisz chyba, że cały świat rzuci wszystko, zatrzyma się na moment, bo user Haribo zadał pytanie o 19:57 a o 21:25 oczekuje odpowiedzi i kiedy jej nie otrzymał... obraża się i chowa w jamce... no bez przesady :zakrecony: tak to nie działa.

Co do bulgotania: nowe konstrukcje mają cały czas pod parą nagrzewnicę, czyli jest ona na stałe połączona z małym obiegiem chłodzenia silnika, a regulacja temperatury odbywa się tylko za pomocą stosownych klapek.
W starszych konstrukcjach był fizycznie zawór, który regulował przepływ cieczy do nagrzewnicy.

Cóż ci mogę doradzić: małopolska, więc obierz kierunek na kopiec Kościuszki :] lub inne najwyższe wzniesienie w okolicy - w sumie nie musi być wysokie, byle było dość strome, tak ze 20% :] lub więcej :ok: chodzi o to, żeby chłodnica była w miarę wysoko, a nagrzewnica (z potencjalnie uwięzionym w niej powietrzem po wymianie płynu chłodzącego) nisko - wtedy zadziała fizyka.
Jeśli to nie pomoże - spal dziada :pa:

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 02-10-2023, 20:12 
Offline

Rejestracja: 30-09-2023, 19:30
Posty: 7
Suzuki: Sx4
romano-ruda-sl pisze:
Mój drogi: nie sądzisz chyba, że cały świat rzuci wszystko, zatrzyma się na moment, bo user Haribo zadał pytanie o 19:57 a o 21:25 oczekuje odpowiedzi i kiedy jej nie otrzymał... obraża się i chowa w jamce... no bez przesady :zakrecony: tak to nie działa.

Co do bulgotania: nowe konstrukcje mają cały czas pod parą nagrzewnicę, czyli jest ona na stałe połączona z małym obiegiem chłodzenia silnika, a regulacja temperatury odbywa się tylko za pomocą stosownych klapek.
W starszych konstrukcjach był fizycznie zawór, który regulował przepływ cieczy do nagrzewnicy.

Cóż ci mogę doradzić: małopolska, więc obierz kierunek na kopiec Kościuszki :] lub inne najwyższe wzniesienie w okolicy - w sumie nie musi być wysokie, byle było dość strome, tak ze 20% :] lub więcej :ok: chodzi o to, żeby chłodnica była w miarę wysoko, a nagrzewnica (z potencjalnie uwięzionym w niej powietrzem po wymianie płynu chłodzącego) nisko - wtedy zadziała fizyka.
Jeśli to nie pomoże - spal dziada :pa:


Na górę
Post: 03-10-2023, 10:06 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
Są jeszcze do kupienia takie zestawy do odpowietrzania symulujące na płaskim terenie tą różnice poziomów o której pisze @romano-ruda-sl

https://allegro.pl/oferta/lejek-adapter ... lgQAvD_BwE

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Post: 03-10-2023, 12:25 
Offline

Rejestracja: 03-03-2020, 08:43
Posty: 132
Lokalizacja: planeta Ziemia
Suzuki: osobowy
Haribo pisze:
romano-ruda-sl pisze:
Mój drogi: (...) - spal dziada :pa:


Kolego: tnij cytaty, bo przyjdzie mod, dostaniesz bana i się skończy wszelka aktywność na forum na jakiś czas.
Poza tym - oprócz wstawienia całego mojego postu nie napisałeś nic więcej... :szok:

_________________
oilclub.pl - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Olejowych Dewiantów i Onanistów


Na górę
Post: 20-10-2023, 13:46 
Offline

Rejestracja: 28-02-2021, 11:04
Posty: 254
Lokalizacja: okolice Krakowa
Suzuki: Sedici 4x4 1,6
Myślę że tutaj problem jest gdzie indziej. Ja nie widzę problemów z odpowietrzaniem, nawet z wpiętym reduktorem umieszczonym wyżej niż chłodnica. Może to przelewanie dobiega w ogóle nie z układu chłodzenia, ale np. zebrała się woda w nawiewach przez niedrożny odpływ z klimy.


Na górę
Post: 23-10-2023, 07:04 
Offline

Rejestracja: 18-06-2021, 07:18
Posty: 29
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Suzuki: było GV2/jest SX4
u mnie były takie same objawy - w momencie gdy miałem mało płynu w układzie, dokładnie to samo, bulgotanie przelewanie a temperatura stała w połowie jak trzeba.
odkręciłem korek w chłodnicy, dolałem do pełna i objawy znikły.

u siebie obserwuję coś takiego - korek w chłodnicy przy ciśnieniu 1.1 wyrzuca nadmiar płynu do zbiorniczka (to dobrze)
gdy auto stygnie to powinien podciśnieniem zassać ten płyn z powrotem ze zbiorniczka do układu (tak ma to działać żeby było dobrze) a u mnie ściąga powietrze chyba przez korek właśnie.

co powoduje że zawsze (znaczy od miesiąca kiedy to kontroluję) mogę przelać płyn (może ze 150ml ?) ze zbiorniczka do chłodnicy bo zawsze mam trochę powietrza w tym grubym wężu od bloku silnika do chłodnicy pod korkiem w chłodnicy.

mi w aso gdy rok temu zwróciłem na to uwagę (objawy w sensie) stwierdzili że brakowało 2l płynu w układzie i pod dolaniu problem się rozwiązał,
w tym roku przy wymianie oleju zapomniałem im powiedzieć że objaw zaczyna się pojawiać i sam dolałem ok 1,5l

nie, niemam problem z upg itd ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]