Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 02-05-2024, 04:55

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03-08-2023, 14:09 
Offline

Rejestracja: 03-08-2023, 07:59
Posty: 7
Suzuki: SX4 2.0 DDIS 4x4
Witajcie.
Zakupiliśmy dla Żony SX4 2.0 DDIS 4x4.
Rocznik 2012, przebieg 154 tys. km
Wiadomo, po zakupie auta trzeba ogarnąć wymianę oleju silnikowego, filtry, rozrząd.

Dodatkowo wymiana klap wirowych (w innym wątku zapytałem czy faktycznie jst taka konieczność bo ktoś właśnie w tymże temacie napisał, że niekoniecznie) i uszczelki smoka.

Pytanie dotyczące napędu. Czy nie byłoby słusznym profilaktycznie wymienić olej i uszczelki w iAWD?

Mam też problem z wbiciem 6-go biegu ale czytałem, że często pomaga sama regulacja mechanizmu lub w ostateczności jego wymiana.
Na karoserię przenoszą się też drgania z silnika - w najlepszym przypadku poduszka/poduszki pod silnikiem do wymiany, w najgorszym winowajcą mogą być wtryski - z tym, że auto nie kopci, ma moc, fajnie przyspiesza, nie dławi się itp.

Dodatkowo, czy ktoś z Was uskuteczniał wymianę audio (mam wersję ze stacją multimedialną Bosch ale nigdzie nie mogę znaleźć do niej instrukcji żeby sprawdzić chociażby jaką to ma moc wyjściową) tzn. głośniki + ewentualnie jednostkę centralną + zdecydował się na wygłuszenie drzwi?


Na górę
Post: 03-08-2023, 20:38 
Offline

Rejestracja: 04-09-2022, 07:54
Posty: 125
Suzuki: SX4 4x4
Pierwsze pytanie jak kupowałeś ten samochód to dostałeś jakąś historię serwisowa?
Wiesz kiedy był wymieniany olej w skrzyni biegów, reduktorze i tylnym dyfrze?
Jeśli nie masz wiedzy na ten temat to oczywiście trzeba go wymienić natychmiast, tylko jeśli jeszcze nie był wymieniany to już jest o wiele za późno. Uszczelki jeśli się nie pocą to ich nie ruszaj.

_________________
SX4 1.6 107KM 4x4


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]