Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 19-04-2024, 08:44

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: 17-05-2021, 20:53 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
Witam kolegów po dłuższej przerwie, montuje właśnie radio 2din do swojego sx4 po wymontowaniu starego radia znalazłem 2 wtyczki jak na zdjęciu
Załącznik:
wtyczka.gif

Ta duża niebieska wtyczka to oczywiście wtyczka od radia to wiem ale od czego jest ta mniejsza biała? Czy ktoś wie?
Mam jeszcze takie pytanie czy Suzuki sx4 rocznik 2008 posiadają CAN BUS ? to też mnie interesuje.
I na koniec jeszcze wielka prośba o podpowiedź czy ktoś z kolegów montował u siebie kamerkę cofania wifi coś podobnego jak na zdjęciu poniżej jak to pospinać ustrojstwo żeby działało. Z kamerą z tyłu sobie poradziłem a z odbiornikiem z przodu nie mogę. Wiem że trochę słabo widać jakby co to dodam lepsze dokładniejsze zdjęcia. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 18-05-2021, 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Witam, na małej białej kostce masz +12V przy włączeniu biegu wstecznego, ta informacja pomoże Ci podłączyć transmiter wifi. Na którym pinie nie pamiętam :(

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 18-05-2021, 13:26 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
Sprawdziłem probówką i znalazłem to środkowy pin, elegancko. Transmiter działa tylko radio nie przełącza się na obraz z kamery i za cholerę nie wiem jak to zrobić czy te modele suzuki mają canbus, w radiu które kupiłem można wybrać canbus z listy jest tego masa oprócz marki Suzuki po prostu szok. Chyba wyczerpałem już wszystkie swoje pomysły i będę musiał poszukać pomoc fachowca.


Na górę
Post: 18-05-2021, 15:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Radio musi mieć wejście video sterowane (załączane) napięciem video z kamery (transmitera) jako priorytetowe. Zrób fotkę pleców radia, napisz jaki to model, na białej kostce są jeszcze inne napięcia sterujące ale tego nie ćwiczyłem bo nie musiałem.

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 18-05-2021, 18:13 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
O widzę światełko w tunelu coś czuję że kolega może mi pomóc z tym cholerstwem. A więc tak radio z tyłu wygląda tak
Załącznik:
tył.jpg

Modelu nie znalazłem bo to chińczyk jest nie markowy sprzęt niestety. Ale podobno kamerę można podłączyć.
Moduł wifi który chcę podłączyć wygląda tak:
Załącznik:
odbiornik wifi.jpg

Na dokładkę dostałem jeszcze takie wiązki przewodów jeśli to może w czymś pomóc
Załącznik:
wiązki.jpg

Mam nadzieję że w miarę dobrze widać jak by co to doślę foto. I czy z tego da się coś zmontować sensownego żeby działało.
Dodam że tę białą kostkę sprawdziłem i fakt na środkowym jest napięcie jak się wbije wsteczny na pozostałych napięcia nie wykryłem.
A tak przy okazji jak zdemontowałem schowek to za nim obok filtra kabinowego znalazłem takie kostki z przewodami:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 18-05-2021, 23:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Światełko w tunelu zgasło :(
Przejrzałem Twoje fotki ale nic mądrego mi do głowy nie przychodzi. Na obudowie radia nie widzę gniazda VIDEO do którego włączasz żółtą wtyczkę z odbiornika wifi, chyba że ta wiązka kabelków ze złączem ma pomóc :idea:
Brak schematów, opisów czy czegokolwiek na temat modelu radyjka, katastrofa :?:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 19-05-2021, 09:23 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
Nadzieja umiera ostatnia, jeśli chodzi o wtyczkę to jest to coś takiego i to gniazdo ma być do kamery podobno i tu przychodzi wtyczka z odbiornika wifi:
Załącznik:
camera.jpg

Jest jeszcze taki diagramik :
Załącznik:
diagram.jpg

Według tego diagramu to jest kostka F i wypisałem sobie kabelki to idzie tak
F2-NC, F6-CAM_CVBS, F8-CVBS_GND, F10-GND.
Mam nadzieję że rzuciłem troszkę światła na tę sprawę jak by co pytaj to jeszcze coś dorzucę i może jednak coś da się wyjaśnić.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 19-05-2021, 12:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Wygląda na to że powinno to działać. Podłącz kamerkę bezpośrednio do radyjka. Czy sprawdzałeś wcześniej na jakimś monitorze czy kamerka i transmiter wifi działa. Jako monitor może posłużyć telewizor z wejściem VIDEO a 12V (9-15V i ok. 1,5A) do zasilania kamery i transmitera na pewno się znajdzie :)
Na żółtej wtyczce VIDEO odbiornika wifi i kamery powinien być sygnał o napięciu ok. 0,9V
Jeszcze istnieje możliwość, czy kamera i monitor pracują w tym samym systemie pal, secam czy jeszcze jakimś innym
Tego typu transmitery działają mi na odległość 10-20m w zależności od przeszkód.
Ps. widzę że masz tam jeszcze wejście GPS czyli to radyjko z "wyższej półki" :D

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 19-05-2021, 15:57 
Offline

Rejestracja: 18-09-2020, 08:56
Posty: 32
Suzuki: SX4 Style 4x4
że się wtrącę... tak bardzo potrzebna ci ta kamera :) ? wygląda na to że kupiłeś radio tylko dla kamery :) nie czepiam się tak tylko pytam :) a czujniki parkowania nie będą lepsze ?


Na górę
Post: 19-05-2021, 17:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
marioSX4 pisze:
.... a czujniki parkowania nie będą lepsze ?

Ja mam kamerę i czujniki, i to się sprawdza :D

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 19-05-2021, 20:52 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
marioSX4 pisze:
wygląda na to że kupiłeś radio tylko dla kamery :) nie czepiam się tak tylko pytam :)
Spoko kto pyta nie błądzi jednakże jest wręcz odwrotnie na radyjko chorowałem już od dawna to fabryczne trochę mi nie wystarczało a na tą diabelską kamerkę żona mnie namówiła, 20 lat cofałem bez niej i żyłem, a mówi jak już kupujesz to kamerę też załóż no i teraz mam kłopot.
sedik pisze:
Czy sprawdzałeś wcześniej na jakimś monitorze czy kamerka i transmiter wifi działa. Jako monitor może posłużyć telewizor z wejściem VIDEO a 12V (9-15V i ok. 1,5A) do zasilania kamery i transmitera na pewno się znajdzie

Co do sprawdzania to nie fakt nie sprawdzałem a pomysł z telewizorem jest super i to się nazywa świeże spojrzenie na sprawę postaram się jakoś to ogarnąć i sprawdzić czy działa na innym odbiorniku. Radio też sprawdzę jak jest ustawione na jaki system odbioru czy pal czy secam. Zdam relację jak już to posprawdzam i uruchomię. A co do tego czegoś tej dużej kostki za schowkiem obok filtra kabinowego ma ktoś wiedzę co to jest?


Na górę
Post: 21-05-2021, 15:09 
Offline

Rejestracja: 18-09-2020, 08:56
Posty: 32
Suzuki: SX4 Style 4x4
sedik pisze:
marioSX4 pisze:
.... a czujniki parkowania nie będą lepsze ?

Ja mam kamerę i czujniki, i to się sprawdza :D


ja też mam czujniki i.... tadammmm lusterka :piwo:


Na górę
Post: 24-05-2021, 20:54 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
Witam ponownie tak na szybko bo padnięty jestem ale dopiero dziś miałem chwilę i poświęciłem ją na dalszą walkę z kamerką i tadammmmm udało się śmiga aż miło chwilowo sklekcone na krótko muszę ładnie połączyć polutować, wtyczki pozakładać jak się da i wtedy zrobię parę fotek i wrzucę coby się pochwalić.


Na górę
Post: 27-05-2021, 17:25 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
No i jest. Radio zmontowane i założone na amen od środka przed skręceniem wygląda to tak :
Załącznik:
całość.jpg

A po zmontowaniu tak:
Załącznik:
ekran.jpg

jak trochę go poużywam to mogę napisać jakie mam wrażenia z użytkowania tego sprzętu.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: 14-07-2021, 19:31 
Offline

Rejestracja: 12-05-2019, 15:58
Posty: 37
Suzuki: SX4
Witam kolegów ponownie, tak jak pisałem poprzednio jak trochę poużywam tego " cudeńka" to coś o tym radyjku napiszę. Przede wszystkim działa, kamera cofania też i to całkiem nieźle. A podłączenie okazało się banalnie proste tylko klarownej instrukcji brak. Co do samego radia 2GB RAM i 32GB dysku to może nie jest jakiś szatan ale jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy. Dwa wyjścia USB też sporo wnoszą, podłączałem pamięć i modem huawei i śmiga aż miło. Jeśli chodzi o programy i szatę graficzną to może na początku jest ubogo ale od czego jest sklep play i net w ogóle, można sobie zainstalować co tam komu potrzebne. Ja na przykład wrzuciłem sobie SDPROGa i ładnie to lata.
A tak z innej beczki czy ktoś z was odgrzybiał sobie klimatyzację tak sam poza serwisem. Co polecacie jakie środki, jak dostać się do parownika z tego co zdołałem wywnioskować nie jest to wcale takie łatwe.
Za wszelkie podpowiedzi będę szczerze wdzięczny.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]