Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 14:37

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08-06-2020, 19:16 
Offline

Rejestracja: 08-06-2020, 19:03
Posty: 4
Suzuki: sx4 4x4
Witam Wszystkich.
Jestem szczęśliwym posiadaczem sx4 4x4 2008, 107 Km, niestety przy 80 000 km zaczynają pojawiać się pierwsze usterki. Przypadłościa mojego egzemplarza od kilki tygodni jest wpadający pedał hamulca przy ostrym jak i łagodnym hamowaniu. gdzies znalazłem że to pompa abs - czy to ta wadliwa część, czy coś innego, co i jak sprawdzać co to może być?
dziekuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Tomeknewt.


Na górę
Post: 08-06-2020, 22:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Zacznij od sprawdzenia poziomu płynu hamulcowego w zbiorniczku :idea: jeśli go brakuje to dolej i odpowietrzyć trzeba cały układ hamulcowy.
Jeśli będzie ubywać płynu sprawdź gdzie wycieka.
Może także być uszkodzona pompa hamulcowa i przepuszcza płyn zamiast go sprężać.
Samemu często trudno takie awarie zdiagnozować szczególnie bez kanału czy podnośnika, warto odwiedzić mechanika a zdiagnozowanie usterki nie jest kosztowne :)
Ps. czy po kilkakrotnym energicznym wciśnięciu hamulca staje się twardszy i jak szybko się zapada, taki test dużo może podpowiedzieć.

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 09-06-2020, 12:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01-04-2017, 08:50
Posty: 196
Lokalizacja: Siedlce
Suzuki: Grand Vitara II
To raczej pompa hamulcowa nie a nie ABS-u siadła . Dziwie się że tak sobie jeździsz już kilka tygodni , przecież to może zaraz puścić całkiem i ludzi pozabijasz.

_________________
Była GV II DDIS 2007 r.


Na górę
Post: 15-06-2020, 18:11 
Offline

Rejestracja: 08-06-2020, 19:03
Posty: 4
Suzuki: sx4 4x4
Wpadający pedał hamulca zdarza się co kilka dni, gdzies pojawily się wpisy że to pompa ABS i radzili odłączyć abs i sprawdzić czy dalej się to dzieje, niestety po odłączeniu abs silnik nie chce odpalić, prawdopodobnie jest tam jakiś imobiliser. Płynu ze zbiorniczka nie ubywa, czy to napewno pompa, ponieważ koledzy na forum pisali ze wymienili pompę i problem nie zniknoł.
Pozdrawiam


Na górę
Post: 15-06-2020, 18:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Tomeknewt pisze:
...czy to napewno pompa...

A jak to sprawdzić na odległość :niewiem:
Odwiedź mechanika :idea:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 15-06-2020, 20:23 
Offline

Rejestracja: 08-06-2020, 19:03
Posty: 4
Suzuki: sx4 4x4
odwiedziłem mechaników nawet 2szt., jeden wyregulował hamulce - tzn. tylne bębny itp i nie pomogło, drugi stawia na pompę lub abs, zaczyman wymieniać od pomy hamulcowej zobacze co pomoże,
może ktoś mial podobny problem i coś podpowie,
Pozdrawiam


Na górę
Post: 15-06-2020, 23:09 
Offline

Rejestracja: 27-02-2020, 16:31
Posty: 52
Suzuki: sx4
Kiedy ten pedał wpada , na włączonym silniku ? czy bez ? sprawdziłbym przewody hamulcowe elastyczne czy któryś nie ma "bąbli" podczas wciskania hamulca . Pedał hamulca ma być bez uruchomionego silnika twardy tzn lekki skok i czujesz "kamień".


Na górę
Post: 16-06-2020, 06:47 
Offline

Rejestracja: 08-06-2020, 19:03
Posty: 4
Suzuki: sx4 4x4
na włączonym silniku przy hamowaniu, brałem opcje przewodu i powstającego bąbla z mechanikiem ale to wtedy powinno się to dziac za kazdym razem - jak przewód osłabiony i powstaje babel to raczej zawsze a nie tylko "okazyjnie",


Na górę
Post: 16-06-2020, 22:19 
Offline

Rejestracja: 27-02-2020, 16:31
Posty: 52
Suzuki: sx4
Tomeknewt pisze:
na włączonym silniku przy hamowaniu, brałem opcje przewodu i powstającego bąbla z mechanikiem ale to wtedy powinno się to dziac za kazdym razem - jak przewód osłabiony i powstaje babel to raczej zawsze a nie tylko "okazyjnie",


Tzn hamujesz pedał wpada w podłogę i co sie dzieje samochód stoi , pedał nie chce wrócic do położenia górnego? ABS działa jak wymusisz jego zadziałanie ? wymieniliście chociaż płyn hamulcowy na nowy, pozbawaiając sie tym samym ewentualnych zanieczyszczeń.
ABS można odłączyć poprzez wyjęcie bezpiecznika pompy . Pozostaje jeszcze kwestia Serwa czy ono nie robi was w konia, można by zdjąć przewód od kolektora i zaślepic go aby silnik nie brał lewego powietrza , wiadomo trzeba uważać bo wtedy skutecznośc hamowania spada {brak wspomagania } i spróbować tak pojeżdzić i pohamować . To wpadanie pedału to występuje tylko od czasu do czasu czy zawsze ?.


Na górę
Post: 29-08-2020, 02:54 
Offline

Rejestracja: 17-02-2018, 22:39
Posty: 84
tomo19811 pisze:
Kiedy ten pedał wpada , na włączonym silniku ? czy bez ? sprawdziłbym przewody hamulcowe elastyczne czy któryś nie ma "bąbli" podczas wciskania hamulca . Pedał hamulca ma być bez uruchomionego silnika twardy tzn lekki skok i czujesz "kamień".


Tak z ciekawości, co definiujesz jako lekki skok? Bo ja mam wrażenie, iż u mnie jest on na ok. 1/3-1/2 długości. I tak najczęściej jak się go "dokompuje" to trwadnieje od początku.

Choć się przyznam, iż raz przy pompowaniu miałem gdzieś jak z pompki samochodowej, tak iż powietrze "uciekało" gdzieś przy pedale i wtedy pedał nie trwardniał.

_________________
Fiat Sedici 4x4 1.6 Pb


Na górę
Post: 09-09-2020, 22:36 
Offline

Rejestracja: 27-02-2020, 16:31
Posty: 52
Suzuki: sx4
spex pisze:
tomo19811 pisze:
Kiedy ten pedał wpada , na włączonym silniku ? czy bez ? sprawdziłbym przewody hamulcowe elastyczne czy któryś nie ma "bąbli" podczas wciskania hamulca . Pedał hamulca ma być bez uruchomionego silnika twardy tzn lekki skok i czujesz "kamień".


Tak z ciekawości, co definiujesz jako lekki skok? Bo ja mam wrażenie, iż u mnie jest on na ok. 1/3-1/2 długości. I tak najczęściej jak się go "dokompuje" to trwadnieje od początku.

Choć się przyznam, iż raz przy pompowaniu miałem gdzieś jak z pompki samochodowej, tak iż powietrze "uciekało" gdzieś przy pedale i wtedy pedał nie trwardniał.


Ten niewielki skok to luz między pedałem a popychaczem pompy hamulcowej , pompa musi całkowicie "odbić" aby odblokować hamulce w momencie jak puszczasz pedał hamulca .


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]