Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 29-03-2024, 01:09

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04-02-2020, 22:27 
Offline

Rejestracja: 17-06-2019, 09:14
Posty: 6
Suzuki: SX4
Cześć. Dostałem radyjko Vordon Yellowstone. Zakupiłem przejściówke ISO i podłączyłem. Gra fajnie. Lepiej niż fabryczne. Problem w tym, że ( nie za każdym razem) jak wyłącze samochód i za chwilę go włącze to radio nie gra. Pokazuje stacje, wszystkie przyciski działają, ale nie gra muzyka. Mogę puścić muzykę przez bluetooth i gra bez problemu, ale radia nie posłucham. Ale pozniej jak uruchomie auto po jakimś czasie to znowu radio gra normalnie. I drugie pytanko. Jaki powinien być pobór prądu na postoju? U mnie pokazuje 0,05A. Nie za dużo?


Na górę
Post: 04-02-2020, 23:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Gzregozr pisze:
......Jaki powinien być pobór prądu na postoju? U mnie pokazuje 0,05A. Nie za dużo?

Policzmy: 0,05A x 24h = 1,2Ah (na 1 dobę) to parę tygodni akumulator wytrzyma bez doładowania :)
Jeśli chodzi o "gubienie stacji radiowych" (tak to zrozumiałem) po wyłączeniu stacyjki, to bym szukał w podtrzymaniu pamięci radia na kostce - przejściówce (jeśli dobrze pamiętam na żółtym kabelku ma być 12V po wyłączeniu stacyjki).
Miernik masz, to nie zawahaj się go użyć :idea:
Ja miałem podobny problem z nowym radyjkiem, a teraz wszystko :reggae:

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 05-02-2020, 06:18 
Offline

Rejestracja: 17-06-2019, 09:14
Posty: 6
Suzuki: SX4
Ok. Dzieki za info z akku. Ale wracając do radia to nie gubi stacji. W sumie wyświetlają się wszystkie zapamietane za kazdym razem. Przyklad. Jade do sklepu wszystko gra, wylaczam kluczykiem, wracam z zakupow nie gra, nie szumi nic. Wysiadam wracam po jakims czasie uruchamiam silnik radiogra znow normalnie ze wszystkimi stacjami. Troche jak u tego pana:
https://youtu.be/mfJnYf14RUg
Tylko ja nie resetuje radia.
Albo zauwazylem ze wlaczam zaplon radio zaczyna grac, uruchamiam silnik i wtedy przestaje.
Czy to wina ustawien jakichs tego ustrojstwa?


Na górę
Post: 05-02-2020, 10:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23-12-2016, 18:49
Posty: 403
Lokalizacja: śląsk
Suzuki: 1,6 benzyna 4x4
Gzregozr pisze:
.... uruchamiam silnik i wtedy przestaje grać.

Sprawdź co się dzieje z prądem na kostce, przy uruchamianiu silnika "odcina" 12V nie tylko z radia.
Trochę zabawy i dojdziesz do tego jak zmodyfikować podłączenie zasilania na kostce radia :)
Mi się radio samo wyłącza jak wyciągam kluczyk ze stacyjki, tak jest bezpiecznie dla akumulatora :)

_________________
sedici 4x4 1,6 benzyna 120 kucyków


Na górę
Post: 05-03-2020, 08:00 
Offline

Rejestracja: 17-06-2019, 09:14
Posty: 6
Suzuki: SX4
Dzięki za wskazówki. Posprawdzałem wszystko i w kostkach jest ok. Znalazłem w ustawieniach radia opcję opóźnienia wygaszania. Ustawione miałem na godzinę. Nawet jak był wyciągnięty kluczyk to mogłem się z nim połączyć przez bluetooth. Wyłączyłem tę funkcje i chyba na razie "wszystko gra"
A i prądu mi już nie kradnie :D


Na górę
Post: 19-12-2020, 20:56 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
A jak wygląda sterowanie z kierownicy w przypadku tego radia? Jak montowales zmieściło ci się bez problemu w otworze?


Na górę
Post: 30-12-2020, 13:20 
Offline

Rejestracja: 05-12-2020, 18:48
Posty: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Suzuki: SX4, 4x4, 1.6 120 KM
tomfix pisze:
A jak wygląda sterowanie z kierownicy w przypadku tego radia? Jak montowales zmieściło ci się bez problemu w otworze?

Też mam takie radyjko ale sterowania z kierownicy nie ma. Mam je parę dni i jeszcze go nie "rozgryzłem" ale przypuszczam, że będzie potrzebny jakiś moduł do sterowania z kierownicy. Radyjko pasuje bez problemu w otwór fabryczny, ze starego demontuje się uchwyty. Oczywiście potrzebna jest ramka adaptacyjna, która kosztuje na naszym znanym portalu około 50zł

_________________
wing


Na górę
Post: 30-12-2020, 13:23 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
Ja właśnie znalazłem moduł za 150 zł do tego radia. Pewnie kupię. Ramkę dokupiles? Ja myślałem troszkę przyciąć ta w zestawie i powinna się wpasować. A wyślij mi zdjęcie jak wygląda zamontowane na tomfix@interia.pl
Też mam problem z częstym wyszukiwaniem stacji radiowych?
I jak ustawiłes sobie equalizer bo coś próbuje i jakoś zadowalających efektów nie słyszę. Bas jakiś taki płaski coś. I jak podpisałeś te dwa kable z wejściem USB?:)


Na górę
Post: 02-01-2021, 21:21 
Offline

Rejestracja: 18-09-2020, 08:56
Posty: 32
Suzuki: SX4 Style 4x4
Gzregozr pisze:
Cześć. Dostałem radyjko Vordon Yellowstone. Zakupiłem przejściówke ISO i podłączyłem. Gra fajnie. Lepiej niż fabryczne. Problem w tym, że ( nie za każdym razem) jak wyłącze samochód i za chwilę go włącze to radio nie gra. Pokazuje stacje, wszystkie przyciski działają, ale nie gra muzyka. Mogę puścić muzykę przez bluetooth i gra bez problemu, ale radia nie posłucham. Ale pozniej jak uruchomie auto po jakimś czasie to znowu radio gra normalnie. I drugie pytanko. Jaki powinien być pobór prądu na postoju? U mnie pokazuje 0,05A. Nie za dużo?


czy ja dobrze widzę 900 zł i nie ma to RDS ??? :sciana:


Na górę
Post: 03-01-2021, 14:57 
Offline

Rejestracja: 26-10-2016, 15:17
Posty: 73
Suzuki: SX4
Ma RDS i z nim jest największy problem bo jak tylko straci sygnał to szuka kolejnej stacji a dzieje się tak dość często


Na górę
Post: 14-04-2021, 08:10 
Offline

Rejestracja: 05-12-2020, 18:48
Posty: 10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Suzuki: SX4, 4x4, 1.6 120 KM
Moje radyjko padło po miesiącu. Zniknęła aplikacja radia. Poszło do serwisu i już nie wróciło. W sklepie dali takie same nowe. Podłączyłem prowizorycznie aby sprawdzić czy gra i trzyma RDS. Grało 3 min. (trzy minuty) - powtórka ze starego. Wróciłem do sklepu, od ręki oddali kasę. Zakupiłem Sony xav‑ax3005db, bez takich zbędnych bajerów jak to chińskie ale za to zero problemów.

_________________
wing


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]