Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 27-04-2024, 18:34

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-01-2008, 15:19 
Offline

Rejestracja: 18-10-2007, 07:00
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Od dłuższego czasu mam problem z obrotami przy zimnym silniku przy Wagonie R+ z 2002r, objawia sie to że przy porannym uruchomieniu bardzo długo utrzymuje on wysokie obroty w granicach 2000 obr. Owszem zejdzie z nich po około 7 minutach ale to nic, w przypadku gdy go uruchomię i za jakąś chwilę ruszam w drogę utrzymuje je przez dłuższy czas nawet przez 5 km, jest wyjątek - jeśli w trakcie jazdy zatrzymam się i postoję przez około 1 minuty zejdzie i wszystko jest ok. Ponadtto nawet jesli jest już ciepły to nie pracuje płynnie na obrotach, przedtem po dodaniu gazu płynnie schodził do 850 obr, teraz jest chwila zatrzymania na 1100 obr dopiero po chwili zejdzie do 850 obr. dodatkowym niepokojącym objawem jest to że zauważyłem że o wiele wiecej czsu potrzebuje żeby się nagrzać i wogóle jest go ciężko doprowadzić do stanu załączenia wentylatora chłodzenia. Wymieniłem i płyn w chłodnicy i termostat (2 razy), czujnik temperatury. Wymieniłem również nastawnik biegu jałowego, przepustnicę i nic. Nie wiem co mam robić w ASO nie mogą sobie dać rady, zastanawiam się co jeszcze wymienić. Pomimo że Auto było podpinane kilkakrotnie pod kompa nie pokazuje żadnej usterki. Myślałem że to może potencjometr przepustnicy, ale w ASO mechanik mówi że komp pokazuje że jest OK. Błagam o pomoc ewntualnie o podpowiedz lub namiar na fachowca w Wawie który poradziłby sobie z tą usterką. Autko jest bardzo wdzięcznę szczególnie w mieście ale dzięki takim usterkom potrafi zbrzydnąć.
Pozdrawiam wszytskich i dziękuję wszystkim za dotychczasowe uwagi i sugestie w mojej sprawie.

_________________
ANDREW


Na górę
 Tytuł:
Post: 28-01-2008, 19:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25-12-2007, 23:02
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
podepnij inny sterownik i zobacz czy bedzie tak samo.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]