Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 23-05-2024, 07:47

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-12-2007, 13:42 
Offline

Rejestracja: 11-12-2007, 13:09
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Witam,
od pół roku mamy w rodzinie Wagona R+ i jak na razie jesteśmy - a zwłaszcza moja żona - z niego bardzo zadowoleni. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to dźwięk silnika, który przy przyspieszaniu przypomina maszynę do szycia. Jak w rajdówce. Czy inne Wagony też tak mają?

I jeszcze od czasu do czasu, przy skręcie w lewo z okolic skrzyni biegów i sprzęgła doiega piszczący miarowy stuk. Byłem w Suzuki na Toruńskiej w Warszawie. Przy przyjmowaniu do serwisu przejechałem się z doradcą i pokazałem o co chodzi, ale autko chyba się przestraszyło, bo później w warsztacie efekt zanikł. Nie wiem, może jestem przewrażliwiony, bo na co dzień jeżdżę innym samochodem, który o wiele mniej hałasuje, ale ciekaw jestem, czy to objawy typu TTTM. :szok:

Potwierdzę jeszcze to, co pisali inni użytkownicy - autko nie pali mało, ale też i nie przesadnie dużo. W warszawskich korkach, przy takiej temperaturze jaka teraz jest - 8,5 l/100 km. Niejeden diesel w takich warunkach pali więcej.

Jutro jadę z nim na przegląd 60 tys. km i jeszcze raz zobaczymy, co to za stuki. :idea:

--------
Pozdrawiam,
Mariusz
--------

Czy można było mu się oprzeć?
Obrazek
[/img]


Na górę
Post: 17-12-2007, 12:50 
Offline

Rejestracja: 11-12-2007, 13:09
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Witam ponownie,
okazało się, że to nic poważnego, tylko blacha osłaniająca katalizator się poluzowała. Do wymiany mam jeszcze miskę olejową, bo zżera ją korozja, i tylne amortyzatory. Po 5 latach jeżdżenia to chyba pierwsze poważniejsze sprawy, mimo to odkładam je na później.

W ASO Suzuki za przegląd 60 tys. (razem z olejem i filtrami) - 800 zł. Drogo? :?:


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2007, 14:43 
Online
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03-08-2006, 11:13
Posty: 12246
Lokalizacja: CB - CIN - CT
Suzuki: Vitara 1.6 AllGrip
No, to dobrze się skończyło :)
Co do cen przeglądów, zobacz tutaj:
viewtopic.php?t=229


Na górę
 Tytuł:
Post: 17-12-2007, 21:06 
Offline

Rejestracja: 30-11-2007, 22:46
Posty: 8
Lokalizacja: Poznań
Jesli chodzi o ceny przeglądów i materiałów w ASO to lekka przesada. Ja swojego Wagonika na przeglądy daję do byłego ASO (nawet jak był na gwarancji). Taniej taniej, taniej. I jakoś Wagonik chodzi. Do ASO w Baranowie/pod Poznaniem (Wache) nie dam!


Na górę
 Tytuł:
Post: 18-12-2007, 08:45 
Offline

Rejestracja: 11-12-2007, 13:09
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
To może ktoś zna w Warszawie serwis spoza ASO Suzuki, któremu można zaufać? Kiedyś się sparzyłem na "niezależnym specjaliście" od Nissanów z Modlińskiej. Wcale nie było taniej, a narobili mi bałaganu w silniku. W ASO robię tylko nietypowe rzeczy - poza hamulcami, amorkami, oponami, aku, wydechem.


Na górę
 Tytuł: Witam pana.
Post: 22-01-2008, 06:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18-01-2008, 10:44
Posty: 2
Mój wagonik też już ma niestety amorki do wymiany , a co gorsza wahacze , czy ktoś wie jakie zamienniki można zastosować , do Wagonika ? No jakieś tańsze , te oryginalne piekielnie drogie są .
:?:
Pozdro


Na górę
 Tytuł: Re: Witam pana.
Post: 20-03-2008, 19:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-10-2006, 19:14
Posty: 34
Lokalizacja: Gdynia
Boogi pisze:
Mój wagonik też już ma niestety amorki do wymiany , a co gorsza wahacze , czy ktoś wie jakie zamienniki można zastosować , do Wagonika ? No jakieś tańsze , te oryginalne piekielnie drogie są .
:?:
Pozdro


Proponuje w oplu popytac.
Podam przyklad. Ostatnio cos mi z recznym nie tak bylo.okazalo sie ze do wymiany linka recznego prawa. W serwisie suzuki zawolali za nia 270zł.poprosilem ich o jej zdjecie i myslalem ze moze taniej bedzie dorobie sobie ale najpierw wlasnie podjechalem do chlopakow z opla.okazalo sie ze linka u nich do agili kosztuje w detalu dla zwyklego zjadacza chleba 67zł wiec kupilem i z rabatem firmowym 46 zł zaplacilem.Linka jest identyko jak ta uszkodzona.tak ze proponuje do opla sie udac i dopytac o ceny


Na górę
Post: 01-04-2008, 10:15 
Offline

Rejestracja: 25-03-2008, 17:39
Posty: 27
Lokalizacja: Rybnik
Witam, od zeszłego czwartku jestem chyba szczęśliwym posiadaczem Suzuki Wagon R+ 1300 16V z 2001 r.
Niepokoją mnie niektóre dźwięki tj. gdy w jest w miarę zimno przy odpaleniu, gdy działa ssanie z komory silnika dochodzi hmmm piszczenie, trwa to mniej więcej tyle ile działa ssanie, tj. chwilkę, zaraz po ruszeniu ustaje.
Dwa to po przejechaniu około 20km słychać delikatny pisk z okolicy przednich kół - tak mi się wydaje.

Czy istnieje jakaś książka serwisowa dla tego modelu suzuki? Coś w stylu wydawnictwa WKŁ.

Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o podzielenie się w wątku, z góry dziękuję za udzieloną pomoc.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-04-2008, 16:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-06-2007, 07:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jelenia Góra
Witaj!
Z tego co wiem nie ma polskojezycznych wydawnict, jest jedynie fabryczna instrukcja obslugi po Polsku ale jet bardzo ogólnikowa.
Co do odglosow to moze jest cos paskiem, tez tak mialem, szczegolnie kiedy bylo zimno, przeszlo samo:) A ten odglos z przednich kol ustepuje jak delikatnie musciesz pedal hamulca? Jesli tak to pewnie nie odbijaja prawidlowo tloczki hamulcowe albo tarcze sa juz zuzyte, zobacz czy maja wystajacy rant na krawedzi.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-04-2008, 17:56 
Offline

Rejestracja: 25-03-2008, 17:39
Posty: 27
Lokalizacja: Rybnik
Się sprawdzi,

jeden pisk to myślę że to jest pasek od napędu wspomagania kierownicy - lekki pisk jak się skręca w prawo i w lewo, po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Tylko nie wiem na 100% czy wspomaganie jest rozwiązane w tradycyjny sposób tj. pasek + pompa, w katalogu Inter Cars nie znalazłem też paska wspomagania do wagonika
Szum, pisk, nie wiem jak to nazwać jest tylko po pierwszym odpaleniu z rana jak auto cala noc stoi na dworze, podejrzewam, że może to być jakiś zawór, ma to coś wspólnego ze ssaniem.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-04-2008, 21:01 
Offline

Rejestracja: 08-03-2008, 19:54
Posty: 30
Pisk z przednich kół to prawdopodobnie klocki, u mnie piszczały, szczególnie przy skręcaniu (oczywiście bez hamowania). Wyciągnąłem klocki, przeczyściłem prowadnice i jak ręką odjął.


Na górę
 Tytuł:
Post: 06-04-2008, 21:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-06-2007, 07:13
Posty: 36
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wspomaganie kierownicy jest elektryczne, nie ma kalsycznej pompy i paska ktrory ja napedza, ale sa jeszcze inne paski wiec moze one.


Na górę
 Tytuł:
Post: 07-04-2008, 05:28 
Offline

Rejestracja: 25-03-2008, 17:39
Posty: 27
Lokalizacja: Rybnik
No to dobrze wiedzieć, przy odrobinie czasu wszystko sprawdzę :)

Dzięki za pomoc ;)


Na górę
 Tytuł: Re: Witam pana.
Post: 12-04-2008, 22:50 
Offline

Rejestracja: 27-11-2007, 17:17
Posty: 8
Lokalizacja: Jelenia Góra
Boogi pisze:
Mój wagonik też już ma niestety amorki do wymiany , a co gorsza wahacze , czy ktoś wie jakie zamienniki można zastosować , do Wagonika ? No jakieś tańsze , te oryginalne piekielnie drogie są .
:?:
Pozdro

wahacz przód??? to sa zamienniki - zwłaszcza w internetowych sklepach co prawda mój mechanikor doznał szoku jak go zobaczył - poczym poszedł na zaplecze grzebał z 10 min i wrócił z innym starym wahaczem i :szok: :szok: :szok: powiedział że to od TICO he he co prawda tamten był blacha zwijana a do wagona odlew ale kształt i rozmiar taki sam :D
Wahacze tył - nie znalazłem zamienników na PL a sporo szukałem i wymieniłem tylko tuleje (zamienniki są) z tyłu (3 na wahacz) .


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]