Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 07-05-2024, 13:56

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 25-02-2016, 18:58 
Offline

Rejestracja: 25-02-2016, 18:49
Posty: 5
Czesc wszystkim. Nie znalazlem podobnego tematu na forum, dlatego napisze tutaj. Pisze do was z takim problemem. Na niektorych stronach wyczytalem, ze silnik 1.3DDiS nie posiadal dwumasy, a turbina nie posiadala zmiennej geometri. Natomiast na aukcjach widzialem, ze niektore Ignisy byly po wymianie dwumasy. Pytanie do wlascicieli 1.3DDiS w Ignisach. Czy wasze diesle maja dwumase, turbine ze zmienna geometria czy zwykla turbina, oraz czy maja DPF? Ogolnie co myslicie o tym dieslu? Mam na oku Ignisa z przebiegiem ponad 200 tys km, diesel, i boje sie z po koleji moze sie zaczac wszystko psuc? Moze w Ignisie lepszym wyborem bedzie benzyna?


Na górę
Post: 27-02-2016, 20:12 
Offline

Rejestracja: 05-01-2014, 23:08
Posty: 9
Suzuki: Ignis II 1.3 DDiS
Turbina jest bez zmiennej geometrii (jest to najsłabsza wersja fiatowskiego JTD i tylko ta wersja była montowana), DPF nie ma. Widzę że w sklepach mają dwumase do tego modelu, więc zakładam że była we wszystkich montowana.
Ja jestem zadowolony z tego silnika. Może i brakuje trochę mocy, ale za to jest bezawaryjny i mało pali. Nie było też żadnych przygód z odpalaniem w zimie.
Jedyny minus to EGR - jeśli planujesz jeździć głównie w mieście to chyba jednak benzyna była by lepsza (mnie niedługo czeka czyszczenie/wymiana EGR-a)

Tak mi się jeszcze przypomniało - jak będziesz oglądać auto to sprawdź czy daszek przeciwsłoneczny kierowcy nie opada (u mnie niedługo po zakupie zaczął opadać, a ciężko dostać używany w dobrym stanie)


Na górę
Post: 09-03-2016, 20:02 
Offline

Rejestracja: 25-10-2014, 20:14
Posty: 5
Lokalizacja: Wrocław
Napiszę krótko, jeśli Ignis to nigdy z silńikiem diesla! Ja mam stałe problemy z tym autem, których wymienienie zajęłoby zbyt duzo czasu. Odradzam DDIS


Na górę
Post: 11-03-2016, 20:37 
Offline

Rejestracja: 17-09-2015, 20:12
Posty: 8
Lokalizacja: Bielsko
Mi mechanik odradzał klekota. Właśnie ze względu na to że nie wiesz co kupisz. Możesz mieć problemy takie że połowe osprzętu wymienisz w ciągu pół roku, a możesz trafić na igiełkę dobrze eksploatowaną gdzie grosza nie włożysz przez parę lat. Dlatego kupiłem benzyniaka 1.3. Kolega pracuje w ASO suzuki, polecił mi go jako silnik bez problemowy, tylko olej się wymienia w zasadzie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]