Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 15-05-2024, 19:51

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rysy na szybie
Post: 31-12-2015, 13:42 
Offline

Rejestracja: 18-10-2015, 15:04
Posty: 15
jak usunąć rysy na przedniej szybie?


Na górę
 Tytuł:
Post: 31-12-2015, 16:52 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
jak delikatne - spolerować


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-01-2016, 18:31 
Offline

Rejestracja: 18-10-2015, 15:04
Posty: 15
rysy są delikatne od skrobaczki , użyć pasty lekko ściernej


Na górę
 Tytuł:
Post: 01-01-2016, 18:36 
Offline

Rejestracja: 21-06-2015, 12:31
Posty: 1819
Suzuki: SuziQuattro
ja bym jednak udał się do specjalisty :|


Na górę
Post: 11-03-2016, 20:33 
Offline

Rejestracja: 17-09-2015, 20:12
Posty: 8
Lokalizacja: Bielsko
Wiem że to odgrzanie kotleta. Ale może autor jeszcze z tym nic nie robił. W dwóch samochodach miałem problemy z drobnymi ryskami na szybie, ale takimi które powodowały refleksy od słońca oraz od latarni ulicznych w nocy. Zakupiłem tlenek ceru na znanym portalu aukcyjnym. Niestety trochę czasu trzeba poświęcić. Tlenek rozrabiamy z wodą, polerka oscylacyjna i heyah, w międzyczasie pryskamy wodą żeby szyby nie przegrzać.


Na górę
Post: 12-03-2016, 10:40 
Offline

Rejestracja: 10-03-2016, 19:56
Posty: 5
Jaką pastę na gąbkę poleską trzeba zastosować ??

_________________
http://ozonowanie-piotrkow.pl


Na górę
Post: 12-03-2016, 20:46 
Offline

Rejestracja: 17-09-2015, 20:12
Posty: 8
Lokalizacja: Bielsko
ewemarkam pisze:
tlenek ceru

Cytuj:
Tlenek rozrabiamy z wodą

Na gąbkę lub baranka. Szybe polerujemy polami. Tzn np dzielimy na ja 6 części i jedziemy każdą część np 20 minut. Rezultat widoczny jest dopiero po zmroku. Pamiętać trzeba o zraszaniu szyby wodą, musimy mieć mokrą szybę żeby pracować.

PS
Uprzedzam kolejne pytanie... chyba obojętne czy różowy czy biały, ja kupiłem biały.


Na górę
Post: 13-03-2016, 11:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-03-2016, 10:02
Posty: 1
Witam,
Pewnie poradziliście już sobie, ale myślę, że skoro temat został podjęty to warto napisać kilka słów jak usunąć rysy z szyby dla przyszłych pechowców.
Najczęstszym pytaniem, które otrzymuję jest - czy da się to zrobić? Owszem, da się. Jest to bardzo pracochłonne, ale poprawnie wykonane przynosi dobry efekt.
Po drugie, czy można usunąć wszystkie rysy z szyby, np. zrobione skrobaczką, rysy od wycieraczki, rysy spowodowane opuszczaniem szyby bocznych, skutki wandalizmu? Można, tylko niektórych po prostu nie warto, bo praca w to włożona jest tak duża, że dużo prościej jest szybę wymienić.
Po trzecie, jak usunąć rysy na szybie, żeby jej nie uszkodzić. Wszystko zależy kto i jak to robi. Najprościej zrobić na wstępie "test paznokcia". Jeżeli paznokieć zahacza o rysę, znaczy to, że rysa jest głębsza i jeśli nie mamy doświadczenia w polerowaniu szyb lepiej dać sobie spokój lub jechać do warsztatu usuwającego rysy. Jeżeli jednak rysa jest płytka i nie leży ona w strefie brzegowej (5 cm od krawędzi szyby) to można spróbować samemu. Szczegóły jak to wykonać opisałem na swojej stronie: http://clearview.pl/naprawa-polerowanie-szyby-samochodowej/
Wcześniej któryś z kolegów pisał o dzieleniu szyby na sześć części. Proszę z takim dzieleniem uważać! Usuwanie warstwy szyby - bo to właśnie robimy, musi być wykonywane równomiernie, bez żadnych uskoków. Jeżeli wyznaczymy jakieś sztywne granice, możemy zrobić soczewkę. Każdy szlif czy polerowanie trzeba stopniować przy jego krawędziach. Opisałem to też na podanej wyżej stronie.
Inny kolega pisze o kolorze tlenku ceru. Owszem (poza nielicznymi wyjątkami) kolor ma znaczenie. Najlepiej używać białego lub kremowego tlenku. Są one lepiej ścieralne.
W razie pytań piszcie, chętnie odpowiem.

_________________
Clear View - Polerowanie Szyb


Na górę
Post: 13-03-2016, 15:32 
Offline

Rejestracja: 10-03-2016, 19:56
Posty: 5
Napisz jakie są koszty samodzielnego usunięcia rysy

_________________
http://ozonowanie-piotrkow.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]