Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 20-05-2024, 08:30

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11-06-2023, 12:50 
Offline

Rejestracja: 11-06-2023, 12:46
Posty: 39
Suzuki: Swift 1.2 Dualjet
Dzień Dobry
Mam okazję kupić Suzuki Swift 1.2 Dualjet SHVS 83 km 2021 r premium 9 tys. km przebiegu. Cena 60 tys. Co można powiedzieć o tym silniku jazda w mieście trasa warto się zainteresować. Czy silnik nadaje się do lpg. Jak z korozją dzwi nadkola progi? link do ogłoszenia https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... Fz3FG.html Auto pewne nie bite znane od nowości ale nigdy nie miałem do czynienia z japońskimi autami.


Na górę
Post: 11-06-2023, 17:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 259
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
Powiem tak. JA swojego zagazowałem Stag 300 plus czy max plus, ale przy instalacji pamiętaj, że powinieneś mieć sterownik na 8 wtryskiwaczy, bo masz 8 wtryskiwaczy benzynowych. Ale jeździ [cenzura] i przy prędkościach 120-130 pali 6,5 litra lpg :) Rdzy nie ma, te auta mają delikatny lakier owszem podatny na zarysowania, na białym może to tak widoczne nie będzie. Rdzewieć tez nie powinien, warto co prawda zabrac samochód na SKP i sprawdzić go od spodu jak i kontrolowac co zime co się dzieje, lub jesli chcesz mieć tysiąc procent pewności zabrac go do warsztatu, który zdemontuje co trzeba i dodatkowo zabezpieczy. W 2021 roczniku nie powinno nic sie wydarzyć. Możesz narzekac jedynie na jako takie wyciszenie. Mi ono nie przeszkadza, miałem głośniejsze samochody, nawet przy prędkościach autostradowych. Reflektory sa ledowe świetne( o ile dobrze ustawione ) silnik ekonomiczny i dynamiczny, pozwala nawet na dzikie przyspieszania na 3 biegu z np 15 km/h :D elastyczna bestia :) jeśli sam w sobie samochód jest ok to bierz. chociaz ciekawostka P.S katalogowo ten samochód w 2021 był tańszy niż to co chłop chce teraz :D bo premium w 2021 kosztowal 55 tyś a premium plus chyba 61-62 tys cebulionów :)


Na górę
Post: 11-06-2023, 17:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 259
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
swirusek231 pisze:
Powiem tak. JA swojego zagazowałem Stag 300 plus czy max plus, ale przy instalacji pamiętaj, że powinieneś mieć sterownik na 8 wtryskiwaczy, bo masz 8 wtryskiwaczy benzynowych. Ale jeździ [cenzura] i przy prędkościach 120-130 pali 6,5 litra lpg :) Rdzy nie ma, te auta mają delikatny lakier owszem podatny na zarysowania, na białym może to tak widoczne nie będzie. Rdzewieć tez nie powinien, warto co prawda zabrac samochód na SKP i sprawdzić go od spodu jak i kontrolowac co zime co się dzieje, lub jesli chcesz mieć tysiąc procent pewności zabrac go do warsztatu, który zdemontuje co trzeba i dodatkowo zabezpieczy. W 2021 roczniku nie powinno nic sie wydarzyć. Możesz narzekac jedynie na jako takie wyciszenie. Mi ono nie przeszkadza, miałem głośniejsze samochody, nawet przy prędkościach autostradowych. Reflektory sa ledowe świetne( o ile dobrze ustawione ) silnik ekonomiczny i dynamiczny, pozwala nawet na dzikie przyspieszania na 3 biegu z np 15 km/h :D elastyczna bestia :) jeśli sam w sobie samochód jest ok to bierz. chociaz ciekawostka P.S katalogowo ten samochód w 2021 był tańszy niż to co chłop chce teraz :D bo premium w 2021 kosztowal 55 tyś a premium plus chyba 61-62 tys cebulionów :) Swoją droga śmieszny przebieg, bo mój 2022 ma juz 23 tys km przebiegu :D


Na górę
Post: 11-06-2023, 20:00 
Offline

Rejestracja: 11-06-2023, 12:46
Posty: 39
Suzuki: Swift 1.2 Dualjet
tak wiem dał za niego 60 tys ale cóż takie czasy. Ale jeszcze rok gwarancji jest. A powiedz mi coś o rurce od klimatyzacji wiadomo w tych autach. Podobno temat ciężki. Jak to jest? A spalanie w mieście jakie masz? A co z rozrządem podobno jest łańcuch?


Na górę
Post: 12-06-2023, 06:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 259
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
michalikpiotr pisze:
tak wiem dał za niego 60 tys ale cóż takie czasy. Ale jeszcze rok gwarancji jest. A powiedz mi coś o rurce od klimatyzacji wiadomo w tych autach. Podobno temat ciężki. Jak to jest? A spalanie w mieście jakie masz? A co z rozrządem podobno jest łańcuch?

tak jest łańcuch a w mieście, zależy. Cos koło 5 5,5 benzyny w mało sprzyjających warunkach z wyłączeniem stop start, ze stop start mozna poniżej 5 w okolice 4,5 litra zejść, zwłaszcza jak będziesz dotaczać się do świateł przy prędkości 15 km/h i mniejszej bo wtedy wyłącza silnik :D ale tak zrobisz w manualu :) nie wiem, słyszałem te tematy i mi jakoś jeszcze nie rdzewieje ale warto może zaglądac od czasu do czasu pod maskę, ja przynajmniej raz na dwa tygodnie sprawdzam poziom oleju :D ale nigdy nic dolewać nie musiałem. Tylko jak lpg zalożysz to aso z gwarancją na silnik zad CI wypnie :D ale osobiście olałem to bo te silniki mają nikła szanse, przy normalnym użytkowaniu na warię , swoją instalację ghazową założyłem własnie przy przebiegu 9-10 tyś. Jakby miała być wada fabryczna to by juz o sobie dać znała :) tylko gazownika musisz miec dobrego, takiego co na systemie dualjet i innych podobnych japończykach trochę zębów zjadł :)


Na górę
Post: 12-06-2023, 07:51 
Offline

Rejestracja: 11-06-2023, 12:46
Posty: 39
Suzuki: Swift 1.2 Dualjet
A takie pytanie można poprosić o komponenty instalacji LPG muszę się u siebie podpytać ale wolał bym sprawdzona. Jak orientowałem się to mówili o centralne na 4 cylindry i emulator albo centralka na 8 cylindrów i bez emulatora. Możesz na priv podesłać. A dużo już przejechałeś na LPG?


Na górę
Post: 12-06-2023, 12:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 259
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
nie musze na pw to nie jest tajemnica. Emulator odradzam bo przy każdym przełączeniu się paliw będzie mocno szarpać. Moja instalacja STAG-a kosztowała 4300 brutto, stówkę można oszczędzić na butli ale i tak lekko butla będzie wystawała, więc albo będziesz mieć krzywy bagażnik albo porobisz sobie np podstawki by było prosto. Instalację mam STAG. Sterownik STAG Qmax plus. Resztę nie pamiętam, musiałbym faktury poszukać. Ale reszta możliwie standardowa :D wiem ,że sterownik drogi bo na fakturze sam sterownik 1200 zł xD na LPG mam już 13 tyś km od końca grudnia 2022 roku a robiłem w warsztacie w Gdyni przy ul. janka wiśniewskiego 3a czy 3.


Na górę
Post: 12-06-2023, 20:26 
Offline

Rejestracja: 21-08-2022, 22:45
Posty: 181
Suzuki: swift shvs
jdedn minus gazu w nowym aucie. Przeglad na SKP robisz co roku a nie że pierwszy po 3 a drugi po 2 latach. Warto o tym pamietac.


Na górę
Post: 13-06-2023, 07:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14-07-2022, 17:59
Posty: 259
Lokalizacja: Gdynia
Suzuki: Swift
owszem ale jak duzo jeździsz jak ja, gdzie 13 tys na gazie od bożego narodzenia 2022 zrobiłem to i tak sie opłaca :) no chyba , że ktoś robi przebiegi jak ten z ogloszenia, to nie ma sensu montowac lpg do swifta :) ale on w 2 lata zrobił mniej niz ja w 4-5 miesięcy :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]