Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl

Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów marki Suzuki.
Dzisiaj jest 28-03-2024, 19:23

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: 02-10-2018, 22:22 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Ostatnio zwróciłem uwagę, że z komory silnika dobiega krótki "zgrzyt" - trwa on ułamek sekundy, dźwiękiem przypomina niekontrolowane zapięcie trybów (coś jak np. przy wrzucaniu wstecznego). Zdarzyło mi się to trzy razy w ciągu kilku dni.

Czy któryś z kolegów na forum zauważył coś takiego w swoim Swifcie? Zaznaczam, że posiadam wersję 1.2 Elegance - być może problem może nie występować w innych wersjach.

Co ciekawe, pojawia się on także gdy silnik został tymczasowo wyłączony systemem stop-start. Także przy wyłączonej klimatyzacji. Z kabiny ledwo go słychać, za to z zewnątrz znacznie.

Być może problem (?) występuje od nowości i po prostu nie miałem go okazji usłyszeć - ostatnio mam takie okoliczności, że jeżdżę późnym wieczorem, kiedy jest już względnie cicho.


Na górę
Post: 03-10-2018, 08:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13-06-2012, 20:19
Posty: 1504
Suzuki: TM3 LR Highland
Jeśli to faktycznie "zgrzyt", to zapewne problem mechaniczny czyli tarcie metal-metal.
Jedz do ASO i niech sprawdzą, bo jak zgrzyta, to się coś niszczy i może z czasem być z tego problem.


Na zleceniu naprawy/przyjęciu do serwisu niech wpiszą problem i kopie tego dokumentu trzymaj u siebie w papierach - tak na przyszłość gdyby z tego coś poważniejszego wynikło...

_________________
Ex Vitara Premium 1.0T FWD 2019
Ex Vitara S 1.4T FWD 2018
Ex Swift Comfort 1.2 94 KM 2015
Ex Splash Comfort 1.2 86 KM LPG 2009


Na górę
Post: 03-10-2018, 10:48 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Te zgrzytanie to bardziej plastikowe jest. Dźwiękiem trochę przypomina pracę pompy ABS podczas poślizgu.

Właśnie wróciłem z ASO. Mechanik poświęcił cierpliwie godzinę, lecz niestety mu się to nie przytrafiło.

Ale teraz najlepsze. Chciałem zgrać filmy z wideorejestratora, żeby przedstawić dźwięk tego zgrzytania, a tu ku mojemu ogromnemu zdziwieniu pliki zostały ucięte akurat w okolicach momentu, kiedy się ten zgrzyt pojawiał. I teraz wygląda to na problem z instalacją elektyczną... Ale nie wiem, czy to problem z instalacją elektryczną od strony samochodu - efektem brak prawidłowego napięcia/prądu w gniazdu 12V i rejestrator świruje, czy to rejestrator lub jego zasilacz powoduje świrowanie w instalacji elektrycznej samochodu (wiem, mało prawdopodobne, chociaż różnie to w życiu bywa).

Bardzo ciekawa sprawa. Obserwuję dalej.


Na górę
Post: 03-10-2018, 20:14 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Jak tak teraz czytam o tej kamerce i instalacji elektrycznej, to aż się śmieję, że tak emocjonalnie ten problem wziąłem do siebie ;).

Zebrałem wszystkie okoliczności do kupy (w których ten zgrzyt się pojawiał), potestowałem i już wiem, skąd ten dźwięk - to silniczki od reflektorów przednich do samopoziomowania... Nie spodziewałem się, że mogą tak głośno pracować.

Temat do zamknięcia.


Na górę
Post: 14-09-2019, 18:01 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
Możesz opisać ich pracę? Dokładniej interesuje mnie czy one działaja non stop podczas jazdy, czy przy wsiadaniu i wysiadaniu, odpalaniu i gaszeniu silnika? :)


Na górę
Post: 15-09-2019, 06:23 
Offline

Rejestracja: 21-08-2018, 20:14
Posty: 260
Pracują non stop w czasie jazdy, ale reagują z odpowiednim opóźnieniem. Słychać je najlepiej, gdy ktoś wsiada lub wysiada z samochodu (przez to, że akurat drzwi są otwarte) - kilka sekund i słychać ich pracę. Zaznaczam, że całość dotyczy tylko wersji Elegance.


Na górę
Post: 15-09-2019, 07:48 
Offline

Rejestracja: 17-12-2014, 15:28
Posty: 93
Suzuki: Swift
Dzięki :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
[ GZIP: On ]